Niemiec uciekał przed policją

Sporo kłopotów narobił sobie 57-letni obywatel Niemiec. Uciekał przed policją, stworzył zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu. W dodatku jego honda civic nie była dopuszczona do ruchu.

Mężczyzna został zatrzymany w środę wieczorem. - Ok. godz. 20.40 na ulicy Wolności policjanci pracując z ręcznym miernikiem prędkości zauważyli pojazd marki Honda Civic, na niemieckich numerach rejestracyjnych. Poruszał się z on nadmierną prędkością. Przekroczył dozwoloną prędkość o 35 km/h – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, tylko przyśpieszył. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. - Kierowca chcąc zgubić radiowóz wyłączył światła. Tym samym stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu – mówi E. Bagrowska.

Po kilku minutach udało się go zatrzymać. Okazało się, że za kierownicą hondy siedział 57-letni obywatel Niemiec. Jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

- Policjanci zaproponowali mężczyźnie mandat karny, ten jednak odmówił – mówi rzeczniczka policji. - W tej sytuacji odpowie za swój wybryk przed sądem. Będzie tłumaczył się z nie zatrzymania się do kontroli drogowej, przekroczenia prędkości, kierowania pojazdem, który nie był dopuszczony do ruchu oraz jazdę bez włączonych świateł. Grozi mu areszt, grzywna oraz utrata prawa jazdy i zakaz kierowania pojazdami.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.