Niespodzianka w ogrodzie Alicji

Niespodzianka w ogrodzie Alicji

To wyjście do ogródka zdecydowanie nie było dla pani Alicji relaksem. Kilka kroków od budynku natknęła się na zaskrońca, który konsumował żabę. - Zadzwoniłam na straż miejską, ale poradzono mi zachować spokój i poczekać aż zwierzę odpełznie. Teraz mniej chętnie spędzam czas w ogrodzie... – mówi mieszkanka Jeleniej Góry. Straż miejska podobnych zgłoszeń w lecie odbiera całkiem sporo. Jeśli z rozmowy telefonicznej wynika, że nie ma realnego zagrożenia, interwencja ogranicza się do porad i wyjaśnień. 

Pani Alicja koło swojego domku jednorodzinnego ma kawał ogródka, gdzie lubi spędzać czas. Ostatnio jednak jest nieco zniechęcona, bo na trawniku obok budynku trafiła na niecodzienną scenę. Mierzący ponad metr wąż konsumował żabę. Jeleniogórzanka zrobiła zdjęcia, ale ciekawostka ze świata przyrody, przede wszystkim ją wystraszyła. - Teraz jednak obawiam się trochę wyjść do ogrodu – mówi. Aby zrobić coś w sprawie ogrodowego gościa, właścicielka posesji zadzwoniła do jeleniogórskiej straży miejskiej. Tutaj jednak udzielono jej jedynie konsultacji, że sytuacja nie jest groźna, a spotkany zaskroniec raczej stroni od ludzi i jest niegroźny.

Jacek Winiarski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze, wskazuje, że przy tego typu zgłoszeniach, strażnicy oceniają, czy zagrożenie jest rzeczywiste, czy też nie. - W takich przypadkach, jak z tym zaskrońcem, ograniczamy się do udzielania porad. Przede wszystkim nie można zaskrońców, podobnie jak żmij zygzakowatych, zabijać, bo są pod ochroną. To wąż niejadowity, który unika człowieka. Wystarczy tupnąć, żeby uciekł – mówi Jacek Winiarski. Dodaje, że w lecie zgłoszeń związanych ze zwierzętami zdarza się miesięcznie nawet kilkadziesiąt.
 

zaskroniec1.jpg

Komentarze (17)

Żaba to my a zaskroniec to pis+ kler.

Jakas k****nka.

Proponujemy zakup dużej ilości benzyny, gruntowne zlanie nią ogrodu, i ostatecznie zapalenie zlewiska.

Zobaczyła zaskrońca, zadzwoniła po straż miejską. A mogła i.d,io,t.k a zaalarmować jeszcze CBA i saperów....

Dlaczego obrażasz tę kobietę? To nie zaskroniec mądralo, a żmija zygzakowata, która może być dla ludzi niebezpieczna, pomimo, że rzeczywiście stroni od ludzi. Zaskroniec, skąd wywodzi się jego nazwa ma w na tylnej części głowy z obu stron żółte plamy.

Wystarczą wyższe zarośla, wysoka nieskoszona trawa i może dojść do tragedii, zwłaszcza, gdy w ogrodzie lub na łonie natury bawią się, biegają dzieci i przypadkowo natkną się na węża.

Mój samochód jest systematycznie obsr...ny przez przelatujące gołębie, pomiędzy pobliskimi da****i - czy też z tym problemem, mam się zwrócić do Straży Miejskiej? Zaskroniec - zupełnie nieszkodliwe zwierze dla człowieka, gołębie - to już problem, nie byle jakiej wagi!

To zamiast domu z ogrodem polecam mieszkanie w bloku i problem rozwiązany,zamiast afere kręcić o zaskrońca czy żmije

Już nie mają o czym pisać.

jeśli to zdjęcie tego ala zaskrońca to dobrze że ta pani tego nie chciała sama załatwić bo to jest żmija zygzakowata.

Szanowna Pani,dookoła trociny i cieszyć się proszę ładnym ogrodem,który tyle hamowania Pani zazdrości w Polsce.

Lepiej zadzwonić na SM i zasięgnąć porady, zanim podejmie się niewłaściwe działanie mogące zakończyć się ukąszeniem.

Widok węża, w tym przypadki żmii zygzakowatej pożerającej żabę do miłych nie należy.

Zastanawiam się jakim cudem aż tyle osób twierdzi że to żmija?

Proponuję lekturę fotografii dostępnych w sieci ze zwróceniem uwagi na barwy i wzroki na ciele.

Akurat na zamieszczonej fotce przy takim rzucie plamki przy głowie mogą nie być widoczne zbyt dokładnie. Głowa jakby trochę akurat jest w trakcie rozszerzania, by pomieścić posiłek...

Poj..ne babsko..jeszcze zadzwoń idiotko bo gołebie gr***ją...tuman

Ludzie nie piszcie bzdur. Wąż jest za duży na żmiję, szary (żmije są brązowe), nie ma zygzaka i ma plamy z tyłu głowy. Zaskroniec, nie żmija. Nie zaatakuje człowieka, chyba że człowiek na niego nadepnie. Przestańcie straszyć. Eksperci się znaleźli, co węża na żywo nie widzieli.

Pani zobaczyła jak wąż konsumuje żabę i potem sama zaczęła konsumować świnię.
Ta pani jest ŚWINIOJADEM a wąż żabojadem !!!

ukarać kobietę za bezpodstawne zgłoszenie

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.