Nocne atrakcje w Muzeum Karkonoskim

Skansen uzbrojenia WP w ubiegłym roku odwiedziło wielu zwiedzających (fot. Muzeum Karkonoskie)

Ciekawie zapowiada się tegoroczna „Noc muzeów” w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Rozmaite działania rozpoczną się już o godzinie 15 i potrwają do północy. Wszyscy, którzy odwiedzą muzeum w sobotę, 18 maja, mają szansę wpisać się w stuletnią historię tego obiektu.

Od godziny 17 do 22 w gmachu muzeum działać będzie okazjonalne studio fotograficzne, w którym wszyscy chętni zostaną sportretowani. Do przebrania będą udostępnione historyczne stroje wypożyczone na te okazję z jeleniogórskiego teatru.

- Fotografie wykonywać będą również uczniowie z klasy fotograficznej Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych oraz uczestnicy sekcji fotograficznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykonane tego dnia zdjęcia stworzą zbiorowy portret jeleniogórzan, a zostaną zaprezentowane w przyszłym roku, w ramach obchodów setnej rocznicy oddania do użytku gmachu jeleniogórskiego muzeum – zapowiada Gabriela Zawiła, dyrektor Muzeum Karkonoskiego.

Wspomniane fotografie będzie można potem otrzymać gratis i będą one z pewnością ciekawa pamiątką tego dnia.
A wszystkich, którzy interesują się fotografią Muzeum zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym dokumentującym wydarzenia muzealne. W czasie „Nocy muzeów” będzie można spróbować swoich sił i zrobić ciekawe zdjęcie. Spośród wszystkich nadesłanych na konkurs najlepsze zostaną wybrane w czasie wspomnianych przyszłorocznych obchodów rocznicowych.

Z pewnością wiele osób, rodzin z dziećmi odwiedzi 18 maja skansen uzbrojenia Wojska Polskiego przy ulicy Sudeckiej, gdzie od 17 do 22 zaplanowano szereg atrakcji plenerowych, a związanych z historia i militariami.

Będzie można zobaczyć pokaz grupy rekonstrukcyjnej z czasów Wojny Secesyjnej, zaprezentują się Bractwa Kurkowe Ziemi Jeleniogórskiej i z Wrocławia, a 23 Pułk Artylerii z Bolesławca zaproi do swojego stanowiska z trenażerem strzeleckim.

Najmłodsi z pewnością będą oblegać stare pojazdy wojskowe. Będzie można wejść do środka czołgu T-34 oraz wyrzutni rakiet. A ci, którzy maja uzdolnienia plastyczne wezmą udział w malowaniu wielkiego graffiti o tematyce wojskowej.
Na wszystkich odwiedzających będzie tego dnia czekać wojskowa grochówka.

Komentarze (1)

Piszecie tylko o jednym muzeum, a w pozostalych nic sie nie dzialo?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.