Nowa sygnalizacja świetlna

Nowa sygnalizacja świetlna

Jak informują służby prasowe jeleniogórskiego ratusza, na niebezpiecznym przejściu dla pieszych przy ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze powstanie sygnalizacja świetlna. Procedura wyłonienia wykonawcy tego zadania dobiega końca. W przetargu wpłynęła jedna oferta, która nieznacznie przekracza kwotę, jaką zamierzało przeznaczyć Miasto Jelenia Góra. Było to 150 tysięcy złotych, tymczasem konsorcjum firm, którego liderem jest Trafftech Inżynieria Ruchu Drogowego z Jeleniej Góry, zaproponowało o 9,5 tysiąca złotych więcej.

- Zwiększymy środki na to zadanie. W przeciwnym razie, musielibyśmy powtórzyć procedurę przetargową, co przesunie w czasie powstanie sygnalizacji. Najważniejsze jest bezpieczeństwo pieszych – powiedział Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. Docelowo staną tu 2 słupy oświetlenia ulicznego, zostaną zamontowane po 4 sygnalizatory dla kierowców oraz pieszych, zawisną też kamery wideo detekcji. Sygnalizacja nie powinna powodować szczególnych utrudnień w ruchu, gdyż będzie ona wzbudzana na przycisk. Wcześniej zostaną dokonane pomiary natężenia ruchu. Inwestycja będzie realizowana w formule zaprojektuj-wybuduj. Według umowy prace mają zakończyć się z początkiem sierpnia 2021 roku.

Komentarze (5)

Ok, to jeszcze wyregulujcie sygnalizację tak, aby moja Pani mogła przejechać głównym szlakiem drogowym od Galerii Sudeckiej do Spółdzielczej bez ciągłego stawania na każdym skrzyżowaniu świetlnym, bo za każdym razem przywozi mi i Sabci żarełko smogiem okopcone.

młoda dziewczyna zgasiła Dudę. „Znam piosenki Krawczyka lepiej niż ty Konstytucję”

Powtórzyła zmanipulowana, młoda mac.ica

Dobra decyzja

Często tam jeżdżę i jak dotąd, nigdy się nie zdarzyło, aby jakiś piechur chciał tam przejść - może mam takie "dziwne" szczęście - ale bezpieczeństwo, przede wszystkim... Problem powstanie, kiedy samochody (te szczególnie z obcą rejestracją) w ogóle tam nie zwalniają do 50km/h i wyprzedzają na przejściu te jadące prawidłowo, zatem proponuję ustawić właściwe znaki, dużo przed tą sygnalizacją, by uniknąć ostrego hamowania. Albo, progi zwalniające...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.