Nowe łóżka na ortopedii

Nowe łóżka na ortopedii

O 16 nowoczesnych łóżek wzbogacił się oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej jeleniogórskiego szpitala. To efekt zbiórki, jaką przeprowadzono podczas balu charytatywnego zorganizowanego w styczniu przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym im. Jana Musiała „Dąb”. Dzięki temu udało się zebrać prawie 50 tysięcy złotych, co pozwoliło na zakup nowoczesnych łóżek.

Na oddziale ortopedycznym w jeleniogórskim szpitalu leczy się rocznie około 1600 pacjentów, z czego aż około 1400 to pacjenci „zabiegowi”. Oznacza to, że na oddziale dysponującym w sumie 36 łóżkami rotacja jest spora.

- Mamy trzy grupy pacjentów. Pierwszą z nich stanowią pacjenci tzw. planowi, którzy zgłaszają się według kolejności na zabiegi, na przykład, implantacji stawów biodrowych. Druga grupa to pacjenci urazowi, przypadki nagłe – złamania kończyn. Trzecią grupę stanowią pacjenci onkologiczni. Rekonwalescencja po zabiegu to dla każdego pacjenta okres najtrudniejszy. Często towarzyszy jej ból. Dlatego tak ważne jest, by stworzyć pacjentom możliwie najlepsze warunki. Łóżka, które dzięki pomocy stowarzyszenia pozyskaliśmy na oddział, umożliwiają pacjentowi ułożenie do optymalnej pozycji. Z kolei opiekującym się chorymi pielęgniarkom ułatwia pracę – mówi dr Jarosław Mączyński, ordynator oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej jeleniogórskiego szpitala.

Koszt jednego łóżka to około 6 tysięcy złotych. Szpitala nie stać na to, by z własnych środków wymieniać łóżka na bardziej nowoczesne. Dotyczy to nie tylko oddziału ortopedycznego.

- Tym bardziej cenne są takie oddolne inicjatywy, jak ta, przeprowadzona przez stowarzyszenie im. Jan Musiała, czy inne akcje organizowane przez fundacje i stowarzyszenia, które wpierają jeleniogórski szpital – przyznaje Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Stowarzyszenie im. Jana Musiała „Dąb” w minionych latach już wspierało jeleniogórski szpital.
Sfinansowało zakup urządzenia do krioterapii na oddział chirurgi onkologicznej, zakup pomp infuzyjnych i telewizora na oddział onkologii, zakup szafek do hospicjum, zakup diatermii chirurgicznej do poradni chirurgicznej, oraz zakup wózka specjalnego, materacy i poduszek przeciwodleżynowych. Środki przekazane przez stowarzyszenie pomogły także w remoncie oddziału neurologicznego. Pieniądze na ten cel pochodziły z charytatywnych bali. Dochód z tegorocznej, dziesiątej edycji imprezy, okazał się rekordowy.
- Oddział ortopedyczny ma 35 łóżek. Prawie połowę z nich udało się nam wymienić. Zatem dochód z przyszłorocznego balu także przeznaczymy na ten oddział. Mam nadzieję, że wymienimy pozostałe łóżka, by wszyscy pacjenci mogli dochodzić do zdrowia w bardziej komfortowych warunkach – zapowiada Lucyna Musiał-Jabłońska, prezes stowarzyszenia.

nowe łóżka (1).jpg
nowe łóżka (2).jpg
nowe łóżka (3).jpg
nowe łóżka (4).jpg
nowe łóżka (5).jpg
nowe łóżka (6).jpg
nowe łóżka (7).jpg
nowe łóżka (8).jpg

Komentarze (3)

Wielki SZACUN dla Pani Lucyny.

A na co szpitalu stać?

Brawo!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.