Nowe przedszkole i szkoła w Jeżowie Sudeckim

W nowym przedszkolu jest miejsce dla 100 maluchów. Marszałek Cezary Przybylski przekazał na tę inwestycję blisko 6 mln zł.

Nowy rok szkolny dzieci i młodzież z Jeżowa Sudeckiego rozpoczęły w nowo otwartym zespole szkolno-przedszkolnym. Rozbudowę i zakup nowoczesnego wyposażenia w znacznej mierze sfinansował samorząd województwa.

Ten nowoczesny obiekt ma powierzchnię ponad 2000 metrów kwadratowych. Znajduje się w nim 12 pomieszczeń szkolnych i 4 przedszkolne, a także m.in.: mediateka i gabinet logopedyczny. Budynek został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Samorząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczył na tę inwestycję blisko 6 mln złotych.

- Obiekt robi wrażenie. Został odpowiednio przebudowany i wyposażony tak, by zapewnić jak najlepsze warunki pobytu najmłodszym dzieciom. Pomieszczenia są jasne, wygodne, nowoczesne i bezpieczne, co niewątpliwie stanowić będzie komfort nie tylko dla maluchów, uczniów i nauczycieli, ale także dla rodziców dzieci – mówił po otwarciu marszałek Cezary Przybylski.

Zdecydowanie poprawiły się też warunki nauczania w budynku szkolnym. Uczniowie będą  mieli do dyspozycji nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne w pracowniach  m.in.  matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych. Wyposażenie zwłaszcza w sprzęt specjalistyczny i pomoce dydaktyczne do wspomagania rozwoju uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, pomoże przede wszystkim tym z niepełnosprawnościami oraz szczególnie uzdolnionym. 

jeżów sudecki 2.jpg

Komentarze (3)

Brawa dla Jeżowa za wybudowanie szkoły za 10 milionów. GWIZDY! dla Podgórzyna za wybudowanie szkoły za ponad hen hen 20 milionów, podpowiem że ten sam podobny gabarytowo budynek. To tylko świadczy o tym jak na lewo rozeszły się miliony.

A czy w Jeżowie też dyrektor żebrze o pieniądze na np. szafki czy inne wyposażenie szkoły. Czy może przy budowie zadbano o takie podstawowe rzeczy. Jeżeli tak to weźcie tych mądrali z Podgórzyna i pokażcie jak można dobrze i tanio. Pozdrowienia dla Jeżowa

W mysłakowicach P niezgorska chwali sie że ona wybudowała szkłe bo wójt dudek był na zwolnieniu lekarskim gdzie prawda

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.