Nowe rondo już w listopadzie

Nowe rondo już w listopadzie

W listopadzie tego roku będzie gotowe nowe rondo w Jeleniej Górze. Skrzyżowanie krajowej „3”, ulic Lubańskiej i Goduszyńskiej stanie się bardziej przyjazne, ruch będzie płynniejszy. Dotąd kierowcy dojeżdżający z Lubańskiej albo Goduszyńskiej mieli często wielki problem, aby włączyć się do ruchu. Do czasu zakończenia inwestycji kierowców czekają utrudnienia i objazdy.

 

Roboty przy budowie ronda zaczną się już w nadchodzącym tygodniu. Na poszczególnych etapach budowy skrzyżowanie może być wyłączane z ruchu od strony Goduszyna i Cieplic. Ruch na DK nr 3 nie będzie zablokowany, choć wystąpią utrudnienia. Kiedy nie będzie możliwy wjazd do Goduszyna, objazd poprowadzony zostanie przez parking położony około 150 m od skrzyżowania (wyjazd koło przystanku). Po zamknięciu ruchu od strony ul.Lubańskiej, objazd poprowadzony będzie ulicą Spółdzielczą, przez dzielnicę przemysłową.

Koszt budowy ronda sięgnie 3,2 mln z. Budowę poprowadzi Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, firma, która sprawdziła się przy wielu miejskich inwestycjach. Radosław Gąsiorek, kierownik budowy, podkreśla, że rondo będzie wykonane z solidnych materiałów.

d3.JPG
d.JPG
d1.JPG
d2.JPG

Komentarze (26)

Wielkie brawa dla Pana Prezydenta !!!

Były by większe jak by zbudował rondo na Sudeckiej......

9 miesięcy na zbudowanie ronda? Już w listopadzie? DOPIERO.

A co? Z własnej kieszeni wyłożył???

Zrobisz szybciej, to stawaj do przetargu.

Straszne natężenie ruchu. Nie mają co robić chyba

NO piślaki jazgotać,lepiej dać na klechów,stawiać pomniki nibyświętym.

Waść POpaprany czy sKODowany?

Pytanie kiedy miasto zacznie remontować ulice w centrum i najbliższych jego okolicach? Na chwilę obecną stan dróg w mieście odpowiada tym z Wałbrzycha sprzed 10 lat!

Kroll ci odpowiedział.

Radosław Gąsiorek, kierownik budowy, podkreśla, że rondo będzie wykonane z solidnych materiałów.
UFFF JUZ SIE BAŁEM, ZE TO BEDZIE ZIEMIA Z POBLISKIEGO KRETOWISKA

Na szczęście jeszcze ktoś w tym kraju inwestuje w infrastrukturę a nie tylko rozdaje pieniądze.

Wielu pyta co z innymi drogami. Do 2015 gminy korzystały z programu schetynówki i pieniądze szły w dużej części z budżetu państwa. Dziś Państwo Polskie nie dofinansowuje remontów dróg lokalnych, realizuje program +. Zatem czas ich remontów wydłuży się znacznie. Chyba że podniesiemy podatki a tego nie chcemy przecież. Zatem problem jest w Warszawie a nie w ratuszu w Jeleniej. Zresztą wystarczy zobaczyć jak wyglądają drogi lokalne w okolicznych miasteczkach i wsiach. Kraj w Ruinie spełnia się.

oby tylko nie takie ''wielkie''jak w Cieplicach przy sklepie NETTO ...

uważam że rondo przy netto jest idealne

Zbudować normalne ronda przy Parku Norweskim i na Różyckiego.Naprawic drogi w mieście bo to jest koszmar np ul Wolności nerki można odbić od dziur przy studzienkach trzeba jechać slalomem.W ogóle drogi w mieście są w fatalnym stanie tylko kleją dziury.Wstyd .

a co z rondem przy nowej szkole w Podgórzynie ???!!!

Jest projekt ronda w Podgórzynie. Poza tym nic nie wiadomo w sprawie, także w sprawie finansowania tej inwestycji. Rondo ma być na drodze powiatowej, nie gminnej. Powiat nie dba w ogóle o tą drogę. Tym bardziej nie jest zainteresowany budową ronda. Budowę ma finansować gmina Podgórzyn z kolejnego kredytu. Tylko, że Wójt zadłużył gminę na 25 mln w związku z budową szkoły.Ale rondo ma być. Pewnie kolejny kredyt będzie zaciągnięty. Może w parabanku. Kto to wie ?

Listopad już był

głupota, nigdy nie ma tam problemu z przejazdem, a jak ktoś sprzęgła i gazu obsługiwać nie potrafi to niech nie wyjeżdża poza swoje osiedle :-|

"Budowę poprowadzi Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, firma, która sprawdziła się przy wielu miejskich inwestycjach."

Autor ma poczucie humoru :)

Czy to jest w ogóle potrzebne?

W Niemczech zrywają starą drogę aż prawie metr w ziemię, sypią porządną podsypke i kładą dobrej jakości betonoasfalt. W jeleniem leją asfaltosmołe na starą nawierzchnię i po 5 latach znowu wertepy. Zobaczymy z czego zrobią rondo.

A w Dziwiszowie koło kościoła nadal wesoło... Łata z asfaltu, wylana na zapadlisko, sama się zaczyna zapadać... Droga, przypominam, jest świeżo zrobiona. Jakaś gwarancja obowiązuje?

Gospodarka kwitnie słyszę codziennie w tvpis. Widać po drogach szczególnie.

Budują i bardzo dobrze. W końcu ! Ale jak to zwykle bywa lament. Za drogo, za wolno, ogólnie nie tak. A jak ronda nie było i były wypadki, to winni byli "wieśniacy z DLW". Ludzie, czy wy naprawdę nie potraficie niczego pochwalić. Sam wielokrotnie piszę krytyczne komentarze. Ale w tym wypadku to już przesada. Sam krytycznie wypowiadałem się o obecnym prezydencie Jeleniej Góry nie wierząc w to, że jako zastępca nieudolnego prezydenta bedzie w staniecoś w tym mieście zrobić. Ale widzę, że robi. Działa. Oby zapału mu nie zabrakło. Ja jestem pozytywnie zaskoczony . I oby tak dalej.....

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.