Nowe rondo, niedługo kolejne dwa

Nowe rondo, niedługo kolejne dwa

Od wczoraj zmieniona została organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Wolności, Cervi i Podgórzyńskiej w Jeleniej Górze, koło Term Cieplickich. To kolejne rondo w Jeleniej Górze. Wkrótce pojawią się następne dwa. Kierowcy popierają wprowadzanie takich rozwiązań w kluczowych węzłach komunikacyjnych w mieście. Dzieki rondom ruch odbywa się płynniej, a do tego samorząd ponosi mniejsze koszty.

Teraz, kiedy most na ul. Cervi jest w remoncie i ruch w tym miejscu jest Cieplic mocno ograniczony nie odczujemy jeszcze w pełni, jak wiele zmienia wprowadzenie tutaj ruchu okrężnego. Rondo u zbiegu Podgórzyńskiej, Wolności i Cervi wprowadzono wczoraj. - To świetny pomysł. Wyjeżdżający od Cervi w stronę Wolności często , zwłaszcza w godzinach szczytu, musieli tu długo czekać. Ja bym w ogóle zrobić same ronda jak w Anglii – powiedział nam młody kierowca volkswagena passata, mieszkaniec osiedla Dwudziestolecia.

Jeszcze w tym roku mogą pojawić się w mieście kolejne dwa ronda. - Planujemy jeszcze dwa ronda przy Złotniczej. Pierwsze tuż za zjazdem z estakady na skrzyżowaniu z ul. Drzymały i ul. Wincentego Pola, i drugie przy Powstańców Śląskich i Świętojańskiej – zapowiada Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Chodzi o uproszczenie i upłynnienie ruchu w tym trudnym komunikacyjnie punkcie miasta, ale tez o oszczędności. Te ostatnie związane są z częściową likwidacją świateł, bo instalacja ta – elektronika, oprawy – do tanich urządzeń nie należą.

Kiedy jest szansa na utworzenie ruchu okrężnego w powyższych lokalizacjach? Norbert Łukaniuk zapewnia, że procedura jest bardzo zaawansowana, ale wiele teraz zależy od pogody. - Jeśli pogoda będzie łaskawa, to ronda przy Złotniczej powstaną jeszcze w tym roku, jeśli śnieg spadnie szybko trzeba będzie poczekać do przyszłego roku – mówi.

Czy jest szansa, aby poprawić ruch na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II, Grunwaldzkiej i Mostowej? - To są dalekosiężne plany. Będziemy zabiegać o pieniądze na budowę w tym miejscu estakady, która połączyłaby te która przechodzi nad torami i nad ul. Grunwaldzką „zeszła” by na most na Bobrze – mówił wiceprezydent Łużniak.

DSC_0109.jpg
DSC_0100.jpg
DSC_0106.jpg

Komentarze (36)

Po co tyle rond więcej wypadków będzie ja na rondzie miałem dwie stuczki zacznę autobusami jezdzić albo na pieszo lub rower haha

Bo jesteś tłukiem. Przesiądź się do komunikacji, będzie bezpieczniej dla wszystkich.

To trzeba wrócić na kurs, skoro się nie umie jeździć.

Nie masz racji. Ronda upłynniają ruch i są remedium na korki w miastach.

Popieram ich powstawanie w Jeleniej Górze i oby ich tylko przybywało.

Jesteś najwyraźniej kiepskim kierowcom, skoro miałeś wypadki, a więc najlepiej, gdy przesiądziesz się do komunikacji miejskiej.

Ja tez mam prawko, ale dla bezpieczeństwa nie jeżdżę, bo nie mam drygu, a w samochodzie jestem jedynie pasażerem, no i korzystam z komunikacji miejskiej.

Kierowcą miało być.

Dokończcie obwodnice południową ...

Szkoda tylko, że na "inteligentne inaczej" sygnalizacje kasa już poszła, i to niemała.
A reszta zmian na duży plus.

to teraz pieski mariuszka beda wykrecac na rondzie 500+

Przez przejście z Powstańców Śl. do Świętojańskiej trudno jest przejść już teraz - nikt w tym miejscu się nie zatrzymuje, a niedawno koleś prawnie mnie tam rozjechał bo nawet pieszy na pasach to nie przeszkoda dla niektórych mistrzów. Teraz będzie gorzej bo wszyscy się będą na ronda wpychać. Jak będzie sznur z rana do roboty leciał Złotniczą to będą cyrki niezłe dla tych co chcą zjechać w Drzymały, albo wyjechać z Powstańców Śl. A gdzie tu jakiś umiar w robieniu tych rond, które są przez wielu też źle oceniane?

Sz.Panie Redaktorze! W JG nie ma skrzyżowania Jana Pawła II z Mostową.

Dzisiaj jechałem . REWELACJA !

Wszystkie zmiany na plus

Ronda świetna sprawa,aby jak najwięcej.Estakada z Al.Jana Pawła II nad ul.Grunwaldzką powinna być priorytetem !.

Kolejne pseudo rondo, przyjdą deszcze,spadnie śnieg,przyjdże błoto pośniegowe,znikną malowanki na asfalcie i zacznie się cyrk! Podobnie jak to było ze śluzami dla rowerów Pod Koroną. Jak nie ma pieniędzy, to po co na siłę kombinować,tym bardziej, że jedyne prawdziwe rondo na Orlim, o ironio, w godzinach porannych powoduje takie korki, jakich wcześniej w tym miejscu nigdy nie było! Ja sam uważam, że rondo, to świetne rozwiązanie, ale nie wszędzie i nie za wszelką cenę!

Dobrze. Mam nadzieję, że w końcu powstanie rondo w SOBIESZOWIE. Skrzyżowanie pomimo luster jest strasznie niebezpieczne, a gdy zaparują jak dziś i wiele innych dni, to nic wtedy nie widać.

Jaka estakada na Grunwaldzkiej???Przecież tam nie ma miejsca na zjazdy ,tam potrzebne jest prawdziwe rondo z wyspą a nie takie malowane-farbowane

RONDA z kapelusza. Zmiana organizacji ruchu po taniości. Malowane straszydła w centrum miasta. Idea dobra. Wykonanie wątpliwe a artykuł na nj24 sponsorowany czy co?

Bardzo niebezpieczne dla przyjezdnych szczególnie jest skrzyżowanie Wojska Polskiego z 1 Maja.
Tam tak dużo miejsca że rondo aż się prosi!

Nie tylko dla przyjezdnych. Mieszkańcy naszego miasteczka też sobie nie radzą z tym skrzyżowaniem. Ci co jada z dworca w kierunku Zabobrza wymuszają tym, co jadą Wojska Polskiego na Zabobrze. Wcale na tej strzałce się nie zatrzymują, tylko wcinają się przed mające pierwszeństwo auta. Obserwuję to skrzyżowanie kilka godzin dziennie i widzę takie patologie drogowe, że wcześniej bym o tym nawet nie pomyślał. Przede wszystkim likwidacja tej strzałki z dworca na Zabobrza. A rondo tutaj - myślę że rewelacja by to była bo miejsca faktycznie jest dużo. Te wszystkie wysepki i wysepeczki - naliczyłem ich aż siedem - po co to ?!. Ciekawe tylko jak te straże pożarne i karetki by pod prąd jeździły jak ma to miejsce teraz :)

Dokładnie, właśnie po tej stronie estakady powinni zrobić rondo, a nie po drugiej.

Jakby wyglądał zjazd z ronda w kierunku estakady dla tych co jadą ze strony Wrocławia lub Zabobrza? Po za tym jak już ktoś wspomniał utrudniony będzie ruch pieszych przez ulicę Złotniczą i odpowiednie jej przedłużenia (nie rozumiem dlaczego jedna ulica jest podzielona na kilka nazw) w stronę mostu na Różyckiego.

Tak samo nie kapuję czemu od ulicy Grunwaldzkiej są 4 nazwy ulicy zamiast 1. Mostowa, Podwale, Wyszyńskiego, Niepodległości. Powinna być 1 nazwa, bo tak nie wiadomo gdzie jaka się zaczyna i gdzie kończy.

Ważniejsze od rond, czy tej zawiłej obwodnicy Maciejowej powinna być estakada nad Grunwaldzką. Można by było zrobić rondo na samym dole, ale też trzeba wziąć pod uwagę pieszych (przejścia nadziemne czy podziemne?).

Brawo! Aż się wierzyć nie chce, że w końcu w Jelonce od ręki robione są zmiany które gdzie indziej są NORMALNĄ rzeczą. Jak ktoś ma problemy z jazdą po rondzie niech sprzeda samochód i chodzi pieszo lub jeździ autobusem. Aż strach, że takie niedouki jeżdżą samochodami, nic dziwnego że jest tyle wypadków.

Z pogardy do innych widać jakim jesteś wspaniałym kierowcą. Jazda po rondzie do żaden wyczyn.

Ciekawe po ilu wypadkach są wszyscy wypowiadający się tutaj miszczofie kiery spece od jazdy po malowanych rondach. To przypomnę jedynie, że małe dzieci chodzące do szkoły jeszcze nie potrafią jeździć autem i nie mogą się zapisać na kurs doszkalający, ale to one właśnie muszą wchodzić prosto pod koła miszczóf

Powinno jeszcze powstać rondo w Cieplicach koło cmentarza ( ulice Jagiellońska, Dworcowa, Wojewódzka)

O tak, racja. Przy wyjeździe z Jagiellońskiej w Wojewódzką nic nie widać z prawej i trzeba się mocno wychylić. Potem nie ma jak cofnąć, gdy jednak się okaże, że coś z prawej nadjeżdża i można przyblokować środek skrzyżowania.

Wyciąć drzewa na rogu cmentarza. Rondo nie załatwi problemu.

Oczywiście, że załatwi, bo na rondzie interesuje Cię tylko ruch z Twojej lewej. Krzaki są po prawej, więc nic nie będą zasłaniały. Poza tym cmentarz nie należy do miasta i miasto nic tam nie wytnie.

Na koncu Lubanskiej jest potrzebne!!!

Rond ma byc tyle co paciorków na różańcu.

KIEROWCY WIEDZĄ LEPIEJ PANIE NORBERCIE ODPUŚĆ SĘ PAN

nie no ja misiu*e, p***ało was z tymi rondami. szczególni przy drzymały. -.-

Rondo im. NIESPEŁNIONYCH OBIETNIC WYBORCZYCH.
I tak w kółko.

Ruch nie ma być płynniejszy tylko uregulowany. Jak ktoś mieszka obok tego burdlu to wie że przez przejście z Powstańców Śl. do Świętojańskiej nie da się praktycznie przejść po godz. 7 rano, kiedy sznur fur leci do roboty. Nikt tam się nie zatrzymuje - w odróżnieniu od Wojska Polskiego - nie wiem, może jakieś inne przepisy tutaj obowiązują? Niech się zgłosi tutaj jakiś kierowca który się kiedykolwiek tam zatrzymał, albo niech się zgłosi ten, który dał ostatnio gazu jak widział mnie podchodzącego do pasów. Praktyka na tym przejściu jest taka, że się czeka, aż auta będą miały czerwone światło na W. Pola. Teraz już tego światła nie będzie, ruch będzie płynniejszy, więc jeszcze więcej aut będzie się tam znajdowało. Będę wchodził na ****a, skoro inaczej się nie będzie dało i nie będzie mnie nic obchodziło.

A cóż to za tekst szanowna redakcjo? "Ja bym w ogóle zrobić same ronda jak w Anglii"

Ruchu nie należy na siłę upłynniać. Już się jednemu chłopaczkowi zbyt płynnie jechało na spółdzielczej przy zakładach, a innemu w sylwestra.Takich przykładów z Jeleniej jest mnóstwo. Władze powinny ograniczać szarże a nie stwarzać warunki do płynnej jazdy = często zbyt szybkiej/ I nawet nie chodzi o to, że 5 tysiącom kierowców się uda przejechać, tylko o tego jednego któremu się nie uda. Trzeba wykluczać możliwości powstawania niebezpiecznych sytuacji a nie prowokować je. Nie rozumiem obecnej polityki i zachwytów wszystkich wokół. Bo 25 sekund na światłach można sobie postać - to nie problem. Problem to będzie jak coś się stanie, a widziałem że na Ogińskiego dochodzi do nerwowych sytuacji.

Ruchu nie należy na siłę upłynniać. Już się jednemu chłopaczkowi zbyt płynnie jechało na spółdzielczej przy zakładach, a innemu w sylwestra.Takich przykładów z Jeleniej jest mnóstwo. Władze powinny ograniczać szarże a nie stwarzać warunki do płynnej jazdy = często zbyt szybkiej/ I nawet nie chodzi o to, że 5 tysiącom kierowców się uda przejechać, tylko o tego jednego któremu się nie uda. Trzeba wykluczać możliwości powstawania niebezpiecznych sytuacji a nie prowokować je. Nie rozumiem obecnej polityki i zachwytów wszystkich wokół. Bo 25 sekund na światłach można sobie postać - to nie problem. Problem to będzie jak coś się stanie, a widziałem że na Ogińskiego dochodzi do nerwowych sytuacji.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.