Nowe zakażenia koronawirusem, obawy dyrektora Pogotowia Ratunkowego

Nowe zakażenia koronawirusem, obawy dyrektora Pogotowia Ratunkowego

Testy potwierdziły kolejne trzy zakażenia koronawirusem w Jeleniej Górze. W przykrej statystyce ilości zachorowań nasze miasto jest drugie na Dolnym Śląsku, po Wrocławiu.

Z raportu urzędu wojewódzkiego wynika, że do dziś w Jeleniej Górze koronawirusem zakaziło się 66 osób. Po świętach znane będą wyniki testów kolejnych kilkudziesięciu pacjentów i pracowników jeleniogórskiego ZOL, w którym wczoraj potwierdzono 29 zakażeń. W związku z sytuacją w ośrodku Caritasu swoje obawy wyraził Mikołaj Lambrinow, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Przestrzega, że jeśli będzie trzeba ewakuować pacjentów jakiegoś zakładu opiekuńczego czy ośrodka opieki, to pogotowie samo temu zadaniu nie podoła, bo ma przecież szereg innych zadań.

W powiecie jeleniogórskim zakażone są 24 osoby. W pozostałych powiatach naszego regionu sytuacja wygląda tak: powiat bolesławiecki – 3 zakażonych, kamiennogórski – 4, lubański – 29, lwówecki – 6, zgorzelecki - 6. W sumie na Dolnym Śląsku COVID-19 stwierdzono u 660 osób, 22 zakażone osoby zmarły.

Szpital zakaźny w Bolesławcu otrzymał 100 tys. dotacji od Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Dyrekcja szpitala zapowiedziała, że fundusze przeznaczy na zakup środków ochrony osobistej oraz sprzęt medyczny potrzebny w leczeniu chorych na COVID -19. 


 

Komentarze (13)

Zakażeń jest na pewno dużo więcej niż wykazano, bo do testów jest utrudniony dostęp. Liczba pokazująca rozmiar epidemii to liczba zgonów porównywana z liczbą z lat poprzednich. Wg mnie teraz liczba i chorych i zgonów jest nieporównywalna z oficjalną ale i tak mamy super osiągi z zapobieganiem kolejnych

Tylko izolacja , wydzielanie całych kwartałów z zakazem przemieszczania się . Dziś w Cieplicach młodzież jak na juwenaliach .
Dlaczego stadion na Lubańskiej nie jest zamknięty ?
Są święta to nie znaczy że musicie się obżerać bo wylądujecie w szpitalu z zapaleniem woreczka żółciowego ,nie chlajcie wódy, nie palcie papierochów.
Jak sami się nie uratujecie nikt WAS nie uratuje.

Czasem i soclibowi zdarzy się coś nieg****ego napisać.Tak trzymaj[bez wycieczek POlitycznych i anty-kk]

Epidemia przeziebienia. Masakra.

Ta epidemia ,ten wirus atakuje oprócz PŁUC tez i rozum a zwłaszcza otoczenia Kaczyńskiego i całego rządu.
Wszyscy oglądamy wiadomości w programach telewizyjnych pokazujące wybryki naczelnych PIS i ich kundelki.
Czy myśl że utracą KASĘ odbiera tym miernotom ROZUM?

Coraz bardziej zawodzi Episkopat, po wczorajszym wystąpienia Gądeckiego spodziewałem się że przemówi do sumienia rządu i stanie w obronie NARODU .Zrobił co robił przez wieki ustawił się tam gdzie kasa. Wiernym pozostawił święconą ,ostatnie namaszczenie .Ten wasz kościół się nie sprawdził.

I,niestety,znowuś się zes.ał

Mój drogi musisz się przyzwyczaić do tego,że kraść już nigdy nie będziecie mogli i emerytur po 18-tysięcy nie będzie dla was i plucie jadem tego na pewno nie zmieni. A tak poza tym to zdrowych i spokojnych świąt tobie i całej reszcie.

Piękne to napisałeś też z tym się zgadzam

Jesteś typowy pisowski buc.
Kiedyś przyjdzie czas rozliczenia tych otumanionych włącznie z Kaczyńskim oby skończyło się na odosobnieniu .

"To słowo "kiedyś...." jak mantra utrzymuje w was funkcje życiowe. No i wiadomo, że my PISowcy to buce a wy to ta lepsza część społeczeństwa. Napisz tylko dlaczego praca waszych wybrańców dla Polski polega właściwie wyłącznie na walce z PISem metodami tak podłymi jak wczorajszy najnowszy news Tomczyka o jego koledze "Maćku" który ponoć otrzymuje od niemieckiego rządu kokosy na swoją firmę w Niemczech i nawet nie musi się starać. Dlaczego wasi przedstawiciele to głównie takie kanalie???

qurvy pisowskie testuja 5 osob na dzien i wszystko jest ok.

Dlaczego we wszystkich krajach chorują politycy, premierzy a u nas całe PIS zdrowe?
Czy na początku obłowili się sprzętem przeznaczonym dla lekarzy w szpitalach? Tylko się zapytowywuję.

A o ministrze Wosiu nie mówili w lewackiej telewizji? A poza tym twoje pragnienie żeby członkowie rządu byli chorzy jest niesamowite. Pragniesz również tego samego dla swojej rodziny? Normalni ludzie się cieszą , że nie ma zachorowań, a tobie ich brakuje najwidoczniej. Żałosne

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.