Nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi

Nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi

Uwaga kierowcy: w naszym regionie pojawią się nieoznakowane radiowozy z sąsiednich jednostek policji. To sposób na walkę funkcjonariuszy jeleniogórskiego garnizonu z piratami drogowymi.

– Od tego roku rozpoczęliśmy współpracę z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu w tym zakresie, otrzymujemy też wsparcie z powiatów ościennych: jaworskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego – tłumaczy starszy aspirant Henryk Mieszała, p.o. naczelnika wydziału ruchu drogowego policji w Jeleniej Górze. – Będą do nas kierowane radiowozy nieoznakowane, tzw. videorejestratory.

Pojawią się głównie na drogach dojazdowych do Jeleniej Góry i do ośrodków turystycznych: Szklarskiej Poręby i Karpacza.
W naszym regionie można spodziewać się także patroli z nieetatowej grupy do zwalczania agresywnych zachowań na drodze z komendy wojewódzkiej policji. – Zwrócą uwagę na przypadki przekroczenia prędkości, tzw. jazdę na zderzak, nieudzielania pierwszeństwa przejazdu, agresywnego zachowania na drodze – wymienia naczelnik drogówki.
Są to działania, zamierzające do poprawy bezpieczeństwa. W ubiegłym roku na drogach na terenie jeleniogórskiej komendy zginęło aż 17 osób, co jest niechlubnym rekordem. Aż 302 kierowców straciło prawo jazdy za jazdę z prędkością 50 km/h powyżej dopuszczalnej.
Do tej pory kierowcy w Jeleniej Górze najbardziej obawiali się wiśniowego opla insigni, czyli nieoznakowanego radiowozu, którym dysponuje jeleniogórska komenda.
– Na terenie naszego województwa są różne marki nieoznakowanych radiowozów: skody, ople, fordy. Mają różne kolory – zauważa H. Mieszała. – Najlepszym pomysłem na uniknięcie mandatu jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego – proponuje naczelnik drogówki.

Komentarze (39)

Pytanie ;czy musiało zginąć AŻ 17 0sob?
Przecież już od pary lat na TYCH stronach wypisujemy różne opinie,rady na temat jazdy wszelkich kierowców.
Padały różne pomysły ,zawsze przebijał się jeden ;;brah lotnych patroli policji na drogach ,ulicach.
Tu nie chodzi że komuś tam wyskoczyło 10-15 więcej tu biega o tych co tną setką /i po setce ,może na kacu/

Nikt nie musiał ginąć. Wystarczyło nie zabierać radarów samorządom. Radarowanie i karanie to stara, skuteczna i sprawdzona metoda na walkę z piratami drogowymi. A pieniądze za mandaty powinny trafiać do gmin na poprawę ulic, znaków, barierek, przejścia dla pieszych i doświetlenie ulic. Teraz idą do kiesy ministra na 500+.
Radary to nie są maszynki do robienia pieniędzy tylko bat na idiotów za kółkiem.

Jasne, szczególnie te radary ustawione na 5 km/h więcej niż limit... Walka z piratami...Ehhh...

A jeździłeś w NRD? Gerlic? Ograniczenie do 30 km/godz. Jadę 34 km/godz i dostaję na adres w Jeleniej Górze 35 ojro kary - zapłaciłem.
No i powiedz im o 5 ponad limit?
Cywilizacja zachodnia swoją potęgę opiera na zasadach prawa a my na woli suwerena i wszechwiedzy pana prezesa:)

szkoda tylko, że zabrano te fotoradary z jakiegoś powodu przecież. Straż miejska obsługiwała je niekompetentnie i nadużywała, ustawiając w krzakach, bagażnikach samochodów, miejscach ku temu nieodpowiednich i w sposób niezgodny z instrukcją użytkowania, byleby tylko natrzepać kasy

I wypadków było zdecydowanie mniej. Właśnie taki model myślenia jak ten pseudo twój, zdołał się ukorzenić w mózgach niedouczonych piratów drogowych. Dla mnie wystarczył jeden mandacik za stówę zrobiony z krzaków by mnie otrzeźwić i uprzytomnić, że nie warto płacić a tym bardziej tracić życie czy zdrowie. Trzeba zachować umiar także przy krzakach czy śmietnikach. Jak trzepniesz w murek śmietnikowy to też możesz zginąć.
A co to za kompetencję trzeba mieć by wypisać piratowi kwita?

Bardzo dobre posunięcie policji, zwłaszcza, że zaczynają się ferie i już w piątek było widać jak dużo piratów zjeżdża się do Karpacza, Szklarskiej i innych zimowych miejscowości. Mam nadzieję, że policja nauczy pokory co poniektórych nerwusów i tym samym będzie bezpieczniej przechodząc na pasach na ul. JPII.

To bardzo dobry pomysł wreszcie może skończy się piractwo drogowe tylko dlaczego dopiero teraz?

Panie starszy aspirancie Henryku: videorejestratory, to są urządzenia do rejestrowania obrazu, a nie nieoznakowane radiowozy. A co do stosowania się do przepisów ruchu drogowego - mamy przykład z góry, jak NIE NALEŻY stosować się do przepisów.

Zapraszam na DK30 pomiędzy Lubaniem a Zgorzelcem.

akurat ta Insignia Turbo DJE... jest dosyć charakterystyczna XD

Nie ma już DJE, jest DJ 7101...

Szczególnie, ze już dawno nie jest DJE tylko DJ71012 - gratuluję, gląbie...

"Zwrócą uwagę na przypadki przekroczenia prędkości, tzw. jazdę na zderzak, nieudzielania pierwszeństwa przejazdu, agresywnego zachowania na drodze" - nie dotyczy okolic Oświęcimia.

policja organizuje różne akcje "bus" "piesi" i inne czemu policja nie zorganizuje akcji przeciw osobom ciągle jeżdżącym na halogenach?? ludzie opamiętajcie się i sprawdzicie w kodeksie drogowym kiedy na takich halogenikach możecie jeździć! Takie halogeny dodatkowo oślepiają kierowców jadących z przeciwnej strony a jak asfalt jest jeszcze mokry to światło odbija się x4.

Ta "akcja" będzie dopiero miała sens, jak będzie całodobowa, a nie od 6 do 22 godz. "Wolna amerykanka" zaczyna się dopiero poza tymi godzinami, kiedy jest mały ruch i to najczęściej nawet w mieście, nie tylko na obrzeżach!

Co to ma być za tekst "Uwaga kierowcy: w naszym regionie pojawią się nieoznakowane radiowozy z sąsiednich jednostek policji. " ? Jak redakcja wiedziałaby o bombiarzu to również by go ostrzegła że policja jest na jego śladzie? Co za durne ostrzeganie kierowców przed wszelakimi akcjami policyjnymi. To zwyczajne pomaganie przestępcom - tym którzy łamią prawo nagminnie czy to przekraczając znacznie prędkość, czy gadając przez komórę podczas kierowania, czy nie zwracając uwagi na oznakowanie ulic.

Jestem Antoni , nikt mnie nie dogoni!!!

przykro słuchać , że przekroczenie prędkości na "obwodnicy" (na odcinku od wiaduktu za realem do wiaduktu w grabarowie) traktowane jest jako piractwo drogowe.
A może tak "władza" zajęła by się faktem , że od kilku dni obwodnica nie jest oświetlona (szczególnie w miejscu przejścia dla pieszych k/Krzyża idąc na G.Szybowcową) albo w najbardziej niebezpiecznym miejscu -skrzyżowanie obwodnicy ze skrętem w stronę ZUS , Reala, gdzie przejście dla pieszych jest w ogóle niewidoczne.
Tam zagrożenia oczywiście ani policja , ani zarządca drogi nie widzi.
Lepiej marnować pieniądze na dodatkowe nieoznakowane radiowozy niż na zainstalowanie czasomierzy nad skrzyżowaniami

Ty jeszcze jeździsz do Reala? Gratuluję! To pewnie jeszcze NOMI odwiedzasz przy okazji?

Nie dotyczy kolumny rządowej, kolumny szefa MON i innych polityków PiS. A ludziom ośmiorniczki przeszkadzały.

Pomysł nie jest wcale nowy. Operacyjni stosują go od dawien dawna. Nie bez przyczyny pod komisariatem na parkingu i ogólnie na mieście można spotkać kijanki, fiaty i inne marki na blachach DZG, DBL, DOL, DTR i podobnych. Od razu wiadomo kto jest kto.

Polowanie na kierowców trwa w najlepsze. Niedawno słyszałem,że policja stawia na prewencję i w celu poprawy bezpieczeństwa, na drogach pojawi się więcej oznakowanych policyjnych pojazdów. Zamiast prewencji większa ilość nieoznakowanych "myśliwych". Miała być dobra zmiana jest ZONK. u

"myśliwi" dobrze wiedzą na kogo mają polować. normalnym kierowcom nic nie grozi.

Czy jazda "na zderzaku" jest zdefiniowana w KD aby byla podstawa do wypisania mandatu?

no jak już wskoczysz komuś na zderzak to tak

Po co te zabawy?
Lud pis.sdzielski i tak będzie jechał jak Bozia niedzielna i Zenek Martynikowy przykazał.
Po dzwonie będzie tłumaczenie, że policja ludziom przeszkadza w CIĄGŁOŚCI RUCHU.
A jaka jest prawda?

Nie ludziom, a ludowi pis.sdzielskiemu przeszkadzają przepisy ruchu drogowego.
Przykład dzwona tzw. premier jest czytelny. My niewinne, to ONI źle BOR zorganizowali i żarli ośmiorniczki.

Ośmiorniczki po 29,99 a kilogram w Biedronce, do kupna od ręki.
Tak od kłamliwych tekstów o brylantach w morskiej padlinie, przez butę i pychę pisowych prostaków, dochodzimy do ****skiej pisowskiej jazdy po Polsce.
Co tam LUDZIE, to marionetka prezesa jedzie...

A za nimi kmioty za pińcet kupione.

Co za klasyczny przykład "języka miłości".Zanim zaczniesz pluć i lżyć kogokolwiek może najpierw zajrzyj sobie w statystyki i zobacz ile było wypadków i zdarzeń drogowych z udziałem VIPów w czasie rządów PO-PSL, także z udziałem Bronisława Komorowskiego.

Jakbym słyszał Błaszczaka... Takie samo goowno z ust płynące... To ONI, To przez NICH, to u NICH, bo ONI... Skończ już frajerzyno, może zachowasz resztki twarzy...

Żadnej miłości nie będzie.
Wypadek pacynki premierowej jest klasykiem arogancji kaczej władzy. Nic więcej.
Lud kaczy to widzi i stosuje w praktyce.
Normalni, uważajcie na drodze.

Ty chyba za dużo nażarłeś się tych ośmiorniczek po 29,99zł w Biedronce i wylewasz z siebie jakieś żałosne teksty. Kup sobie krewetkę królewską to poczujesz się jak prawdziwy platfus

Rh+ podaj jakieś dane kto gdzie i kiedy ? I podziel to przez 8 lat jeśli coś znajdziesz.

Ojciec Rydzyk organizuje jakąś bibę w Toruniu w ten weekend ? Jechać autem czy lepiej pociągiem ?

hej cwioki miejsko-wiejskie, juz niedługo piaskownice sie wam rozmrożą i tam elito czerwonogorska skonczcie swoje smieszne pomsły realizowac,Pozdrawiam

Trzeba palić głupa jak rząd PiS jak nas złapią. To nie ja to wina Tuska itd.

( Do Agenta...)W powiecie jaworskim też mają Isygnie o podobnym kolorze co w J.G ( widać ich w Kaczorkowie )
( Do Babci )Teraz będzie coraz gorzej, to już nie Tuska, a wina prezesa i ojca dyrektora!!!

W KaczorKowie?
Mój Boże, kolejny miejscowy z Pcimia pod Rzeszowem.

Jak ktoś ma łeb na karku, to i "myśliwym" się nie da, wystarczy patrzeć w lusterka i być spostrzegawczym. A jak ktoś zapiernicza bez opamiętania, to niech mu prawko zabierają. I dobrze.

Podoba mi się to debili nie brakuje .Arno nr 1

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.