O północy zamkną przejście

fot.  Nillerdk CCO 3.0

O północy z poniedziałku na wtorek (7/8 stycznia) przejście graniczne w Jakuszycach zostanie zamknięte dla ruchu ciężarowego. Pojazdy o masie powyżej 3,5 tony prawdopodobnie nie będą mogły wjeżdżać tamtędy do Czech aż do czwartku.

Informację o takiej decyzji władz Kraju Libereckiego podała czeska agencja CTK. Ruch ciężarówek zostanie wstrzymany, bo w górach przewidywane są obfite opady śniegu. W krótkim czasie ma go napadać do 40 cm. Samochody osobowe i autobusy mogą w Jakuszycach przekraczać granicę, ale kierowcy powinni spodziewać się ekstremalnych warunków drogowych.
Władze Kraju Libereckiego zamykając granicę dla ciężarówek z wyprzedzeniem chcą uniknąć sytuacji z ubiegłego tygodnia, gdy przejazd wstrzymano już w czasie opadów, a ciężarówki, które próbowały przejechać wcześniej już zdążyły zablokować drogę.
 

Komentarze (5)

Czesi myślą przed szkodą !!!

u nas przy każdych większych opadach śniegu też powinni zamykać drogi dla pojazdów pow. 3,5t, np. drogę przez Kapelę

Ruch ciężarowy przez Szklarską Porębę w ogóle nie powinien się odbywać. Są drogi alternatywne. A poza tym już dawno tam powinien być tunel. Dlaczego inne państwa na to stać? A tu przez centrum turystycznej miejscowości skrobią się tiry. Przyjemność wątpliwa dla obu stron.

o północy z wtorku na środę (7/8). To już sam nie wiem kiedy zamkną to przejście. 7 stycznia, 8 stycznia, a może we wtorek a może w środę?

A u nas jakoś to będzie.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.