Obwodnica Kaczorowa za kilka lat

Obwodnica Kaczorowa  za kilka lat

W ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic (realizacja 2020-2030) znalazło się siedem inwestycji na terenie Dolnego Śląska. W podregionie jeleniogórskim przewidziano budowę obwodnicy Kaczorowa. Byłby to kolejny element usprawniający dojazd do Kotliny Jeleniogórskiej. Budowa ruszy najszybciej w 2023. 

Jak informuje ministerstwo infrastruktury, zostały zabezpieczone środki na rozpoczęcie prac przygotowawczych z budżetu państwa w związku z budową obwodnicy Kaczorowa. . Oprócz obejścia miejscowości realizowana będzie również przebudowa drogi krajowej nr 3 w kierunku Jeleniej Góry w ramach zadania komplementarnego. Obecnie trwają prace projektowe na etapie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. Planowana data ogłoszenia przetargu: I kw. 2023 r.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Kaczorowa jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego odbywającego się na kierunku Bolków – Jelenia Góra. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w Kaczorowie. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego na odcinku drogi krajowej nr 3 dzięki planowanej przebudowie. Zdecydowanej poprawie ulegnie połączenie Jeleniej Góry z węzłem S3 w Bolkowie. Jednocześnie – jak czytamy - zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.
Poza obwodnicą Kaczorowa na Dolnym Śląsku zaplanowano jeszcze obwodnice Głogowa, Legnicy, Międzyborza, Milicza, Oławy i Złotego Stoku.
Budowa wszystkich stu obwodnic pochłonie 28 mld zł. Budowa będzie finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Do KFD wpływają środki z opłaty paliwowej, kredytów i pożyczek, głównie od międzynarodowych instytucji finansowych oraz z obligacji. Konto KFD zasilają ponadto wpływy z Elektronicznego Systemu Poboru Opłat. Istotnym źródłem wpływów do KFD będą również środki UE, pochodzące z programów operacyjnych w ramach perspektywy 2014-2020 oraz 2021-2027. 

kaczor1.JPG

Komentarze (28)

Obwodnica Kaczorowa już dawno powinna zostać zbudowana. Ja współczuję mieszkańcom tej miejscowości, szczególnie tym którzy mieszkają przy samej trasie na Wrocław. Przecież w Kaczorowie jak nie ma wypadku raz w tygodniu to jest dziwna sytuacja.

i kiedy następuje taki dziwny tydzień, mieszkańcy jakoś tak czują się nieswojo i popadają w dziwny, apatyczny stan z ograniczoną świadomością. Snują się wtedy po podwórkach jak jakieś zombie. Wszystko powraca do normy kiedy wreszcie jakiś zbawca za kierownicą przerywa ten trudny czas....

gdyby nie trwoniono kasy na pedofilii, nie sto, a tysiac obwodnic byloby gotowych.

To czepianie się tęczowych jest już męczące.

to idz sie przespij

Miał na myśli czarną sektę.

Wioska Kaczorów będzie miała obwodnicę a Jelenia Góra figę z makiem. Tak nas urzędasy wydymali.

To możne miej pretensje do jeleniogórskich władz i urzędników, że np. obwodnica południowa Jeleniej Góry planowana już kilkanaście lat temu nie powstała do dziś. Były nawet jej wizualizacje, a teraz w miejscu, gdzie miała przecinać ul. Wolności stoją już dwa nowe markety. Przecież Jelenią od jesieni 2006 roku, czyli ponad 13 lat rządzi PO, a wcześniej SLD rządził. Co stało na przeszkodzie powstania tej obwodnicy w latach 2007-2015, kiedy w kraju rządy sprawowała koalicja PO-PSL?!

Chyba ciebie wydymali, bo ja obwodnicy nie potrzebuję. Zawsze też możesz przeprowadzić się do Kaczorowa i jeździć obwodnicą 24 godziny na dobę.

Uważam, że lista obwodnic na Dolnym Śląsku jest kolejną porażką wszystkich parlamentarzystów z regionu jeleniogórskiego, w szczególności Mroza. Legnica ma A4, S3, teraz będzie miała jeszcze wschodnią obwodnicę, a Jelenia Góra nie ma żadnej - z budżetu państwa powinna być finansowana budowa obwodnicy południowej od Sudeckiej do Spółdzielczej (oczywiście e standardzie 2+2).

Dlaczego winą obarczasz Mroza? Dlaczego nie masz pretensji do Czernow? Uważasz, że Czernow pojechała do Warszawy doić budżet państwa bo jej się należy, a tylko Mróz ma zapieprzać ?

O ile mi wiadomo, to w odróżnieniu od Mroza Czernow nie chwali się dojściami do prominentów z partii władzy.

Bo nie ma takiego dojścia i nie chce mieć. Pojechała tam zarobić kasę.

" Obecnie trwają prace projektowe na etapie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. Planowana data ogłoszenia przetargu: I kw. 2023 r." - ciekawe - tunelem, czy estakadą ominie się Kaczorów? Mnie to wygląda na kolejną przedwyborczą obietnicę, jak zwykle niemożliwą do realizacji, wobec multum nie przewidzianych przeszkód!

Obwodnica będzie przebiegała lewą stroną patrząc od JG, zboczem góry prosto do skrzyżowania na Wojcieszów. Prawdopodobnie ma się zaczynać mniej więcej od Centrum Uciech Cielesnych...

Ile to ludzi zginie do 2023....2033 na tej drodze śmierci

Widok wart zobaczenia: Niedziela 09-02-2020, po południu, Kaczorów dokumentnie ZA KOR KO WA NY!!! Co tam się działo... Poznianiaki myśleli, że jak pod górkę jest dwupasmowa, to tak będzie do A4 -no niestety... Praktycznie od rogatek Jeleniej aż za Kaczorów permanentny korek -a tu jest mowa o 2023 -"brawo"!

Córka sowjeciarza z WSI Dudy wyjechała za pracą do rzydowskiej firmy w Londynie. Ma dosyć PiS.oskiego "raju" karła z Żoliborza i podnóżka Judy.
Ale jaja. Ale jaja.

Próbuj dalej, bo na razie słaba prowokacja.

Tobie gdyby podłączyć ssawę do łba i wyssać to co tam masz, niczego by to nie zmieniło w twoim, że tak zażartuję, rozumowaniu....

obwodnica Kaczorowa do Jeleniej Góry nie przewiduje żadnej przebudowy na odcinku od Radomierza Górnego do parkingu w Radomierzu dolnym , więc nie ma co się łudzić , że skrzyżowanie do Janowic Wielkich będzie rozwiązane bezpiecznie

Ciekawe, że nie ma gotowego żadnego projektu, a Pan już wie jak będzie przebudowana droga ;)

wie, bo to e-ekspert

Co to jest ministerstwo struktury i kto jest ministrem struktury? Pytam pismaka podpisanego jako SĄD.

No to ten milion elektryków będzie śmigać, aż miło.

Z mapy wynika, że do Bolkowa będzie dociągnięta S5. Nasze władze powinny walczyć o jej przedłużenie do Jeleniej a nie zadowalać się obwodnicą Kaczorowa

Niestety naszych włodarzy nie interesuje taki temat. Ważniejsze są tematy miejskich działek, które można opchnąć sieciom marketowym, podnoszenie cen śmieci, wody, ścieków, parkingów, czy biletów miejskich.

do Tomy : gdybym nie wiedział to bym nie pisał. Są 3 wersje (propozycje przebiegu) obecnie konsultowane, ale żadna z nich nie przewiduje przebudowy tego odcinka.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.