Od 14 marca, za Bolkowem, zamknięta droga na Wrocław

fot. GDDKiA

Dziś (czwartek, 14 marca), za kilka godzin, zamknięty dla ruchu zostanie odcinek drogi krajowej nr 5. To w związku z budową obwodnicy Bolkowa. Utrudnienia potrwają do sierpnia.

Informuje o tym wrocławski oddział GDDKIA.
– 14 marca, w godzinach południowych planowane jest zamknięcie ponad 2-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 5, relacji Wrocław – Jelenia Góra, od węzła Bolków (połączenie z drogą ekspresową S3) do stacji paliw Orlen w Bolkowie. Zamknięcie drogi krajowej nr 5 planowane jest do połowy sierpnia br.
Zamknięcie drogi związane jest z prowadzoną budową obwodnicy Bolkowa. Wykonawca w ramach tego zadania rozpocznie właśnie przebudowę tego odcinka drogi nr 5 oraz budowę jej skrzyżowania z nową obwodnicą. Zakres zaplanowanych w tym etapie prac wymaga całkowitego zamknięcia drogi. Przeprowadzona zostanie korekta niwelety drogi i korekta jej przebiegu w planie (korekta łuków poziomych), a także związane z tym poszerzenia korpusu drogowego. Przebudowane zostaną przepusty drogowe i wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni i poboczy.
GDDKIA wyznaczała czasochłonny i daleki objazd. Według znaków informacyjnych należy jechać (od Jeleniej Góry) drogą wojewódzką (dawna krajówka nr 3) w kierunku Jawora, aż do węzła na drodze ekspresowej S3 Jawor Południe, gdzie należy wjechać na „ekspresówkę”, którą dojedzie się od węzła „Bolków”, na którym kończy się objazd. Kierowcy samochodów osobowych bardzo mogą sobie skrócić ten zalecany objazd, jadąc z Bolkowa przez Wolbromek.
GDDKIA zapowiada kolejne utrudnienia, bo następnym etapem przy budowie obwodnicy Bolkowa będzie zamknięcie drogi krajowej nr 3 na odcinku Bolków-Jeżów.
 

Komentarze (10)

No to opowiadajcie jak jechaliście.

ja jutro cisne na wolbromek -> bronów->dobromierz

To już lepiej jechać na Złotoryję i Legnicę, a stamtąd na autostradę, zamiast "tłuc" się przez Jawor. Współczuję kierowcom i pasażerom PKSu, Krychy i innych przewoźników. Lepiej korzystać z usług PKP czy Kolei Dolnośląskich.

Za Świerzawą remont mostu, więc spory objazd - nie opłaca się!

No to klops na całego. Już mamy przekichane kolokwialnie mówiąc, a tu jeszcze utrudnienia także na drodze na Złotoryję :/

Jak za Świerzawą pojedzie się na Wilków, to nie ma objazdu do Złotoryi

To już lepiej jechać na Złotoryję i Legnicę, a stamtąd na autostradę, zamiast "tłuc" się przez Jawor. Współczuję kierowcom i pasażerom PKSu, Krychy i innych przewoźników. Lepiej korzystać z usług PKP czy Kolei Dolnośląskich.

od Wrocławia w Sadach Dolnych pięknie oznaczony objazd... natomiast jadący krajową trójką z Legnicy do Jeleniej Góry ma cały czas nie przekreślone drogowskazy "Jelenia Góra".. dojeżdża do Sadów Dolnych i tam ma Jelenią Górę zaklejoną i pięknie oznaczony objazd- czyli musi wrócić d Paszowic-= to razem dwa razy po 18 kilometrów... a można by było wcześniej przekreślić i pokazać objazd przez Jawor albo Paszowice

jechałem dziś, ale to koszmar. Strata czasu i benzyny, zbyt daleki objazd poprzez S3, słabe oznakowane poza Bolkowem, TIRy spowalniają jazdę.

Jechałem wczoraj przez Lipę, Jastrowiec, Pogwizdów Tam sie wbiłem w starą 3'kę i na S3, potem na A4 i do Wrocka. Tak dziurawej drogi jak ta przez Jastrowiec to nie widziałem już bardzo dawno. Szybsza jazda tamtędy powoduje matowienie szyby przedniej ;) Szczerze mówiąc nie mam innych pomysłów jak jechać. Mam nadzieję, że szybko minie czas i nie bedę musiał wtedy tamtędy jechać.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.