Od soboty policjanci na stokach

fot. KPP w Jeleniej Górze

Od najbliższej soboty (5 stycznia) na stokach narciarskich w Karpaczu i Szklarskiej Porębie spotkać będzie można policyjne patrole. Policjanci będą pilnować bezpieczeństwa i porządku, a niesubordynowani narciarze mogą wrócić ze stoku z mandatem do zapłacenia.

To już siódmy rok akcji „Bezpieczne stoki” w Kotlinie Jeleniogórskiej. W tym sezonie, w policyjnych patrolach narciarskich uczestniczyć będzie 20 funkcjonariuszy. Będą pełnić służbę głównie w weekendy, a w czasie ferii (czyli od 14 stycznia do 22 lutego) pojawią się na stokach również w dni powszednie.
Podinspektor Małgorzata Gorzelak z jeleniogórskiej policji zapewnia, że głównym celem policjantów na nartach jest prewencja. Będą zwracać baczną uwagę na sprzęt, który często narciarze pozostawiają bez opieki; wylegitymują podejrzanie zachowujące się osoby, zwrócą uwagę na kulturę jazdy na stoku oraz zachowanie w kolejkach do wyciągu, a także dopilnują, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad. W przypadku turystów, którzy popełniają wykroczenia policjanci w zależności od sytuacji będą stosować pouczenia, a w ostateczności nałożą mandat karny. Będą też czynić starania, aby na stokach obok regulaminów obiektów narciarskich przestrzegany był dekalog narciarski opracowany przez FIS, który jest swoistym kodeksem drogowym na stokach.
Bez wątpienia policyjne patrole narciarskich spełniają swoje zadanie, o czym świadczy znikoma ilość zgłoszeń. Odkąd policjanci są obecni na stokach, ustały kradzieże sprzętu narciarskiego oraz kradzieże z włamaniem do samochodów.
 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.