Od trzech dni nie mogą odebrać śmieci

Fot. MPGK

Od trzech dni pracownicy MPGK nie są w stanie odebrać odpadów zgromadzonych w boksie przy ul. Karłowicza w Jeleniej Górze – mówi Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy spółki komunalnej. Wszystko przez zaparkowane samochody, które uniemożliwiają dojazd.

W tej części Zabobrza, przy ul Karłowicza, mieszkańcy parkują swoje samochody po obydwu stronach wąskiej uliczki. Śmieciarka nie jest w stanie dojechać do boksów z odpadami, co z kolei wywołuje irytację mieszkańców, którzy widzą wypełnione pojemniki. - MPGK próbuje się wywiązać ze swojego obowiązku po kilka razy dziennie i o żadnej porze nie jest to możliwe – podkreśla rzecznik Rzońca. Na Zabobrzu na podobne utrudnienia pracownicy MPGK trafiają regularnie także w innych miejscach. Tak się dzieje przy ul Paderewskiego i Różyckiego (koło żłobka). Osobną kwestią są powtarzające się problemy z odebraniem przedmiotów wielkogabarytowych. Mieszkańcy wystawiają je często w dowolnych miejscach, gdy tymczasem powinny one być wystawiane przy pojemnikach lub boksach. MPGK apeluje też do właścicieli domków jednorodzinnych , aby w dni odbioru odpadów wystawiali kubły przy ulicy.
 

Komentarze (5)

Przy kubłach są chyba kółka? Czy nie/

Wezwać straż miejską oraz kilka lawet i po problemie.
W Skandynawii są takie znaki , informujące w jaki dzień tygodnia i w jakich godzinach nie mozna parkować.Miejscowi wiedzą ze to dla ułatwienia pracy służb miejskich .Natomiast ci co nie stosują się to płacą za mandat i za holowanie.
W czym problem by na jeleniogórskich osiedlach pojawiły się takie znaki?Inna sprawa ze miejscowe służby jeżdżą +/- dwa dni w stosunku do tego co w grafiku.

Dokładnie tak. W Belgii podobnie, i nie ma zmiłuj, podjeżdża laweta z hds-em, dwa pasy pod auto i wyjazd na parking policyjny (nawiasem mówiąc 14km za miastem... A laweta kilka "jurków" kosztuje). Ten system działa cuda ;)

Kółka to sobie zamontuj,wiesz gdzie.Pracownicy mają ciągać kontenery po kilkadziesiąt metrów,bo cymbały parkują?Szanuj czyjąś pracę koleś.

Prawda przy kubłach są kółka spostrzegawczy to jesteś szkoda że nie tak inteligentny

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.