Oddaj krew, myśląc o ojczyźnie

Oddaj krew, myśląc o ojczyźnie

Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne w Jeleniej Górze w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz z okazji 75. rocznicy Krwawej Niedzieli na Wołyniu organizuje 11 lipca 2018 r. ogólnopolską akcję Wielkiej Zbiórki Krwi Pamięci Kresów. Akcja ta, inspirowana wieloma społecznymi zrywami serc Polaków, niosącymi ze sobą piękne idee, bierze sobie za cel kultywowanie pamięci o wielowiekowej tradycji kresów południowo-wschodnich dawnej Rzeczpospolitej oraz wielką zbiórkę krwi, tak potrzebnej każdego dnia, a szczególnie w okresie wakacji.

„Chcemy, aby Akcja ta z roku na rok miała coraz większy zasięg. Każdego roku będziemy starali się pobić ubiegłoroczny rekord w zebranych litrach krwi. Krwi, którą dziś dobrowolnie chcemy oddawać pamiętając o tych wszystkich, którzy musieli ją przelać za wolną i niepodległą Polskę” - zapowiada Mariusz Gierus, prezes zarządu Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego w Jeleniej Górze.

W tym roku na jeleniogórskim rynku od 9.00 do 13.00, a w kolejnych latach na rynkach kolejnych miast Polski, corocznie 11 lipca, we współpracy z Narodowym Centrum Krwi i Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojawią się krwiobusy, w których pod opieką wyspecjalizowanego personelu będzie można bezpiecznie oddać krew. W przyszłości, zapowiadają organizatorzy, wydarzeniom towarzyszyć będą koncerty, wystawy, prelekcje o polskiej historii, ale również o polskiej idei pomagania drugiemu człowiekowi poprzez bezinteresowny dar krwi.
 

bezkresni plakat - nj24.jpg

Komentarze (8)

Świetna inicjatywa, która łączy, a nie dzieli, warto wspierać takie akcje.

Oddawanie krwi to głupota. Nie wiadomo co sie dzieje z oddaną krwią. Oddający dostają jakiś upominek za pare zł tymczasem 1 litr krwi kosztuje kilka tys zł.

Filmy z żółtymi napisami weszły za mocno? Czy jesteś bezczelnym materialistą, który za darmo nic nie da nawet potrzebującym? Jak tak nie wiadomo co dzieje się z odaną krwią to może podasz rzetelne źródła które wskazują na to, że duży % oddanej krwi znika na czarnym rynku?

nie bądź g****m naiwniakiem. Ci co chcą to wiedzą gdzie i za ile idzie ta krew.

Podziel się informacjami, jeśli wiesz, chętnie sprzedam za taką sumę, może jeszcze odpalę ci coś za pośrednictwo. Albo przestań mieszać teorie spiskowe z ****stwem.

Zawsze 11 lipca mam wolne. Chętnie wpadnę.

Tak, wiemy, kombatanci z UPA zawsze wtedy mają wolne. Ciekawe czy palanty w koszulkach z zolnierzykami wykletymi i 1944-pamietamy tez oddadzą krew, patrioci z doopy.

A nie można było urządzić takiej akcji w dzień wolny od pracy lub chociaż w godzinach innych niż typowe dla pracujących? Chciałbym oddać krew, ale nie porzucę obowiązków zawodowych.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.