Oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

Oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

Punktualnie o godz. 8.41 rozpoczęły się dzisiaj (10 kwietnia) obchody 9.rocznicy katastrofy smoleńskiej. Pod tablicą upamiętniającą tę tragedię jeleniogórzanie oddali hołd ofiarom katastrofy. Uczcili pamięć 96 poległych. Szczególnie wspominali Honorowych Obywateli Jeleniej Góry prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz wicemarszałka Sejmu, byłego ministra obrony narodowej i wieloletniego posła Ziemi Jeleniogórskiej Jerzego Szmajdzińskiego.

Uroczystości ku czci poległych w katastrofie smoleńskiej rozpoczęły się mszą świętą o godz. 8 w kościele garnizonowym. Następnie przedstawiciele samorządu, radnych, służb mundurowych, organizacji pozarządowych oraz członkowie Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego złożyli wieńce pod tablicą upamiętniającą ofiary tragedii. Znajdują się na niej nazwiska wszystkich poległych.

- Wspominamy ich bardzo często - mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. Zwłaszcza prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, który zawsze podkreślał jak piękna jest Jelenia Góra i lubił do nas przyjeżdżać oraz Jerzego Szmajdzińskiego, gotowego do pomocy jeleniogórzanom, służącego pomocą w mniejszych i dużych sprawach.

- Jurek spotykał się z ludźmi. Będąc na salonach, zawsze pamiętał, że trzeba rozmawiać ze zwykłymi ludźmi i zająć się ich sprawami - wspominał Jerzego Szmajdzińskiego prezydent miasta. Jak dodał nie jest wykluczone, że wkrótce w Jeleniej Górze jedna z ulic, plac lub skwer będzie nosić imię Jerzego Szmajdzińskiego.

Dzisiaj o godz. 18 ciąg dalszy uroczystości. W Bazylice Mniejszej pw. świętych Erazma i Pankracego rozpocznie się msza święta w intencji osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Poprzedzi ją wspomnienie osób poległych w katastrofie a po niej nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą pamięci.

rocznica (1).jpg
rocznica (2).jpg
rocznica (3).jpg
rocznica (4).jpg
rocznica (5).jpg
rocznica (6).jpg
rocznica (7).jpg
rocznica (8).jpg
rocznica (9).jpg
rocznica (10).jpg
rocznica (11).jpg
rocznica (12).jpg
rocznica (13).jpg
rocznica (14).jpg
rocznica (15).jpg
rocznica (16).jpg
rocznica 2 (1).jpg
rocznica 2 (2).jpg
rocznica 2 (3).jpg
rocznica 2 (4).jpg
rocznica 2 (5).jpg
rocznica 2 (6).jpg
rocznica 2 (7).jpg
rocznica 2 (8).jpg
rocznica 2 (9).jpg
rocznica 2 (10).jpg
rocznica 2 (11).jpg
rocznica 2 (12).jpg
rocznica 2 (13).jpg
rocznica 2 (14).jpg

Komentarze (9)

Wstrzymałbyś się chociaż dzisiaj od tego hejtu i tej nienawiści.

Psychol jesteś.

7 kwietnia była rocznica Zbrodni Katyńskiej pominięta ciszą, bo teraz kult 10 kwietnia obowiązuje

Tak tak, znamy te słowa wytrychy. Dla was genetycznych manipulatorów, nazywanie rzeczy po imieniu jest hejtem i mową nienawiści, ksenofobią, antysemityzmem, nietolerancją etc.

Widzisz, nawet moderator skasował ten pierwszy post, a ty mówisz, że to "słowa wytrychy". Obrażanie innych to "nazywanie rzeczy po imieniu" ? możesz to robić, ale powiedz im to prosto w twarz, a nie wylewaj żalów przed monitorem.

Moderator zamiast cenzurować niepoprawne politycznie posty niech sprostuje tytuł artykułu na - "Oddali hołd ofiarom zamachu nad Smoleńskiem".

Ty, a kto na kogo się zamachnął? Kupa cię za bardzo uwiera w móżdżek?

bardziej pamiętają o umarłych niż o żywych, oto cały PiS! kupowanie głosów wyborczych programem 500+ działa na pospólstwo, ale elity walczą!

Hej, lemingi kochane! Posłuchajcie na YouTube: W.Sumliński | Czy Tusk ma krew na rękach? 9 lat od Smoleńska

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.