Odszedł zasłużony prezes Lotnika Tadeusz Chwałek

Odszedł zasłużony prezes Lotnika Tadeusz Chwałek

Ta informacja bardzo zasmuciła piłkarskie środowisko w okręgu jeleniogórskim. W wieku 60 lat po ciężkiej chorobie zmarł wieloletni prezes LKS-u Lotnik Jeżów Sudecki, społecznik, Tadeusz Chwałek. Jego rodzinie – małżonce i dzieciom oraz najbliższym osobom, przyjaciołom i kolegom wyrazy współczucia i kondolencje przekazali działacze z zarządu OZPN-u w Jeleniej Górze oraz wszystkie kluby z regionu.

- Wielka strata, odszedł wielki człowiek. Przyjaciel okolicznych klubów i zawodników. Tadziu, będzie Ciebie brakowało. Byłeś człowiekiem orkiestrą lokalnego futbolu, działaczem z ludzkim podejściem i obiektywizmem. Ukochanemu klubowi poświęciłeś dużą część życia. Całe pokolenia piłkarzy podziwiały Tadzia. Prezesie, zawsze pozostaniesz w naszych sercach i pamięci – zapewnia Kazimierz Hamowski.

- Tadeusz Chwałek był motorem napędowym Lotnika – podkreśla Daniel Ziomek. - Oby więcej osób z takim sercem zechciało pomagać młodym adeptom futbolu.

- Smutny wieczór. Mimo, że rywalizowałem z Jego ukochaną drużyną, zawsze mogłem liczyć na miłe słowa od prezesa. Ten człowiek szanował rywala i doceniał dobrych piłkarzy, dzięki czemu zyskiwał wielki szacunek. To, co pan Tadziu zrobił, jest Jego sportowym świadectwem – przyznaje Brego.

Do kondolencji dla wszystkich najbliższych Tadeusza Chwałka działacze i zawodnicy Lechii Piechowice dopisali: „Bóg widzi śmierć inaczej niż my. My widzimy ją jako ciemny mur, Bóg jako bramę...”

Pewni już czwartoligowego awansu piłkarze lidera jeleniogórskiej klasy okręgowej z Jeżowa Sudeckiego godnie pożegnali prezesa. W meczu 26. kolejki rozgromili pieńskiego Hutnika 5:0.

Pogrzeb Tadeusza Chwałka odbędzie się we wtorek, 4 czerwca 2019 roku na cmentarzu w Jeżowie Sudeckim. Uroczyste pożegnanie zaplanowano od godziny czternastej.

Poniżej  wspomnienie o Tadeuszu Chwałku przygotowne przez jego kolegów z jeżowskiego Lotnika. 
 

See video

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.