Ogłoszono przetarg na łącznik z Jeleniej Góry do S3

Ogłoszono przetarg na łącznik z Jeleniej Góry do S3

Na komfortowe, drogowe połączenie Jeleniej Góry z węzłem drogi ekspresowej S3 w Bolkowie trzeba jeszcze będzie poczekać przynajmniej siedem lat, ale mowa już nie o projekcie, lecz o konkretnym przedsięwzięciu. GDDKiA ogłosiła właśnie przetarg na realizację tej inwestycji.
 

"Rozbudowa drogi krajowej nr 3 na odcinku Bolków – Jelenia Góra wraz z budową obwodnicy Kaczorowa" obejmuje odcinek drogi o długości ok. 17,5 km. Przyszły wykonawca wymieni warstwę konstrukcyjną korpusu drogowego, zbuduje obwodnicę Kaczorowa, skoryguje łuki na całej trasie. W ramach zadania przewiduje się w szczególności rozbudowę drogi do przekroju 2+1 w miejscach umożliwiających uzyskanie planowanego przekroju poza terenem zabudowanym, przebudowę i rozbudowę skrzyżowań, budowę chodników, zatok autobusowych, dróg serwisowych, budowę przejść dla zwierząt oraz przebudowę i rozbudowę obiektów inżynierskich. Ponadto w ramach zadania powstanie kanał technologiczny, oświetlenie i oznakowanie drogi. Zostanie również przebudowane odwodnienie pasa drogowego. Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje proces przygotowawczy oraz fazę realizacyjną przedsięwzięcia.
Inwestycja ma być zrealizowana w latach 2023-25 i ma kosztować 175 mln zł.

Komentarze (16)

Wszelkie czernie zawiły itp nie potrafili tego załatwić mając "kumpla" za premiera i swoje rządy a PiS w 2 lat zorganizował.

No właśnie, "zorganizował" i na tym koniec! Bardzo łatwo jest powiedzieć(a właściwie obiecać) szczególnie przed wyborami!
Dlaczego zaraz po wygranych wyborach nie zorganizowano tę obietnicę - minęły już 3 stracone lata? Jak dźwigać z ruin, to od razu!!!

Póki co to Zawiła jest jeszcze prezydentem więc to On zorganizował, gamoniu

Droga między Jelenią Górą a Sadami Dolnymi (wjazdem na S3) powinna być w standardzie 2+2 (niekoniecznie od razu ekspresówką). Z uwagi na pagórkowaty teren 2+1 to za mało... Ruch będzie wzrastać...

Jakim trzeba być zaślepionym i małostkowym,żeby myśleć,że budowa takiej drogi od pomysłu poprzez planowanie zapewnienie finansowania, projekty przetargi na wykonawców do czasu wykonania to kwestia miesięcy. Gdyby nie działania jak to piszesz pogardliwie "czernie zawiły" To dobra zmiana byłaby daleko w czarnej d...e Oni jak mówią ,ze coś załatwia to tylko mówią, a jak mówią ,że nam coś załatwili to przypisują sobie zasługi poprzedników, którzy to rozpoczęli

Panie Prezydenci i zastępca!!!dlaczego przez tyle lat tego nie chcieliście załatwić? ??!!

Były wazniejsze sprawy,Ponadto rzeczowy odcinek jest poza granicami miasta i to juz nie podlega pod UM jelenia góra.

hmm, ostatnio zastępca prezydenta w ramach obietnic przedwyborczych klepał coś o wybudowaniu dróg którymi młodzi ludzie z JG będą mogli szybciej jechać do Wrocka do pracy - była to odpowiedź na pytanie jak zatrzymać młodych w JG XD

Na pracę projektowe a nie na budowę drogi. Proszę o sprostowanie bo wprowadzają Państwo czytelników w błąd.

Przydałoby się , żeby to była prawda -ale to tylko ogłoszenie wyborcze.
1) przecież nie rozstrzygnięto jeszcze przetargu na prace projektowe (czy w ogóle ogłoszono?)
2) co z finansowaniem kolejnego projektu drogowe jeśli brak jest finansowania na aktualnie wykonywane - w związku ze wzrostem cen wykonawcy schodzą z budów ?
3) przetarg na realizacje po 2023 roku? - przez kogo i za co???? bo za 7-10 lat to już nie wiadomo kto będzie rządził...

Życzę smacznych gruszek na wierzbie

Trzeba mieć dużo złej woli,żeby prezydenta Jeleniej Góry obwiniać o brak dobrej drogi poza granicami miasta. Trzeba mieć krótką pamięć żeby nie pamiętać o torpedowaniu jego działań i uchwaleniu budżetu przez smutnych radnych PiS-u.

Gdyby nie wolne samorządy dobra zmiana przeżarłaby całe pieniądze i wydała na łapówki dla swoich wyborców. Jutro nie dajmy się oszukać. Znów ceny paliw poszły do góry.

Szkoda pieniędzy na takie rozwiązanie! Inwestowanie w drogę, która kluczy w trudnym terenie to marnowanie szansy! Zamiast tworzyć dziwny system 1+2 pasy, postawić wszystko na jedną kartę i wybrać najkrótsze połączenie Jeleniej Góry z S3 w standardzie 2+2 przez Płoninę i Pastewnik, która w prostej linii włączałaby się w budowaną obwodnicę Bolkowa!

Brak drogi w standardzie 2+2 z Jeleniej Góry do Bolkowa to ekonomiczne wykluczenie Jeleniej Góry. Nie zgadzajmy się, na żadne nowo-twory w rodzaju 2+1. Takie Zakopane może mieć autostradę, a do Kotliny Jeleniogórskiej przyjeżdża więcej turystów niż do Zakopanego. Do Kołobrzegu już za rok lub za 2 lata będzie dochodzić / dojeżdżać nowa S6. Musimy przekonywać wszystkich decydentów, że Jelenia Góra potrzebuje połączenia 2+2.

Nareście drogi budujo. A za PO tylko ci pederaści i o ich orgazmach gadka. Jakby cały naród to pedryle był. Niech ich jasna ...

A co z drogą Kamienna Góra - Kowary - Karpacz ? Jak S3 dotrze do Kamiennej Góry to ruch tą trasą pewnie się zwiększy a jej jakość i standard są kiepskiej jakości.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.