Olimpia – Sudety hitem IV ligi

Olimpia – Sudety hitem IV ligi

Sportowo niezwykle walecznie i bardzo emocjonująco zapowiadają się piłkarskie mecze drugiej kolejki Sport Track IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej (jeleniogórsko – legnickiej). W sobotnie popołudnie (19 sierpnia o godz. 17), będą regionalne derby z podtekstami w Kowarach i Zgorzelcu.

Hitem weekendowej serii spotkań określono potyczkę spadkowicza z III ligi, Olimpii na jej kowarskim stadionie z beniaminkiem IV ligi, Sudetami Giebułtów. Tydzień temu zespół Olimpii rozpoczął sezon od porażki 1:3 w Szczedrzykowicach z faworytem do awansu Orkanem. Dużo lepiej i radośniej wyglądała futbolowa inauguracja w Giebułtowie. Po dwóch bramkach Kamila Kurianowicza i jednej Sebastiana Andruchowa gospodarze zasłużenie wygrali 3:2 z rezerwami jednej z czołowych drużyn I ligi, Chrobrym II Głogów.

Fani piłki kopanej sporo obiecują sobie również po konfrontacji Nysy z kamiennogórską Olimpią. Klub znad Nysy Łużyckiej zremisował 1:1 w Ścinawie z Odrą, beniaminek na własnym boisku uległ Orli Wąsosz 1:2. Po zaskakującej przy prowadzeniu 3:0 wpadce 3:5 ze strzegomskim AKS-em, o trzy punkty w Grębocicach ze Spartą muszą powalczyć piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. Po zwycięskim 2:0 z Górnikiem Złotoryja zawodnicy mirskiego Włókniarza podejmą Chrobrego II Głogów.

Drugą z trzech faworyzowanych ekip IV ligi jest Apis Jędrzychowice. Po kilku zmianach kadrowych podopieczni trenera Gerarda Jurewicza na inaugurację IV ligi pokonali w Chocianowie Stal 2:0. W niedzielę, 20 sierpnia o godzinie 11, Apis zagra u siebie z Górnikiem Boguszów Gorce. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.