Olimpia wygrała. Wyniki IV ligi

Kluczowa sytuacja meczu: Mateusz Han pada pchnięty przed Piotra Dzięglewskiego.

W meczu 14. kolejki IV ligi Olimpia Kowary pokonała BKS Bolesławiec 2:0. Niżej podajemy komplet sobotnich wyników spotkań.

Goście sami sprowadzili na siebie kłopoty. W pierwszej połowie wyglądali naprawdę dobrze. Co prawda sytuacji było jak na lekarstwo, ale Olimpia nie potrafiła sforsować obrony ekipy z Bolesławca. W 64 minucie po rzucie rożnym w niegroźnej sytuacji Piotr Dzięglewski pchnął skaczącego do główki Mateusza Hana i sędzia podyktował karnego. Sytuacja była o tyle niegroźna, że Han był praktycznie na linii końcowej i miał minimalną szansę na oddanie skutecznego strzału czy opanowanie piłki. Poszkodowany zamienił ten prezent na gola.
Goście próbowali doprowadzić do remisu, ale trochę brakło im szczęścia. Ohagwu w sytuacji sam na sam z Gilewskim przeniósł piłkę nad bramkarzem Olimpii, ale trafiła ona w poprzeczkę i słupek i spadła przed linią bramkową.
Ohagwu to czołowa postać w ekipie z Bolesławca, zawodnikiem tym interesuje się Górnik Wałbrzych. Wracając do meczu. W 75 minucie Olimpia przeprowadziła zabójczą kontrę. Zatylny znakomitym podaniem zewnętrzną częścią stopy uruchomił Krupę. Jego strzał Rafał Mazur obronił, ale wobec dobitki aktywnego dzisiaj Chajewskiego był bezradny. BKS kończył w dziesiątkę, za symulowanie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Dudka. Do końca wynik się nie zmienił.

Olimpia Kowary – BKS Bobrzanie Bolesławiec 2:0 (0:0)
bramki: Han 65' (k), Chajewski 75'
czerwona kartka: Dudka (za dwie żółte)
Olimpia: M. Gilewski – Smoczyk, Nowiński, Szaraniec, Kraiński, Bębenek, Han, Chajewski, Zatylny, Krupa, Murawski.
BKS: Mazur – Pazio, Dutkiewicz, Bochnia, Wakulski, Dudka, Kraśnicki, Kosior, Dzięglewski, Wojciechowski, Ohagwu.