Olimpijskie nadzieje z SMS-u Szklarska Poręba

Olimpijczyk z Osrblie Marcin Zawół to 4-krotny medalista Olimpiady Młodzieży.

Trójka młodych biathlonistów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie reprezentowała Polskę w dwudniowych zawodach ”Nadziei Olimpijskich” w słowackim Osrblie. Podopieczni trenerów Izabeli Daniło i Magdy Wielechowskiej udanie startowali w biegach sprinterskich na 6 kilometrów i w biegach ze startu wspólnego na 8 km.

W obu biathlonowych konkurencjach Konrad Badacz zajął wysokie piąte miejsce. Marcin Zawół był kolejno ósmy i piąty. W pierwszym dniu zawodów Basię Skrobiszewską sklasyfikowano na ósmej pozycji, w drugim na dwunastym.

Wcześniej, w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży „Małopolska 2019” w Kościelisku Marcin Zawół został złotym medalistą po biegu indywidualnym. Na „srebrnym” podium stanął trzykrotnie, po sprincie juniorów młodszych, biegu na dochodzenie i po biegu sztafetowym juniorów młodszych MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.