Oliwia laureatką Konkursu Sienkiewiczowskiego

Oliwia laureatką Konkursu Sienkiewiczowskiego

Oliwia Majchrowska i Ewa Tucholska-uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, znalazły się w finale ogólnopolskiego Konkursu Sienkiewiczowskiego organizowanego przez Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Oliwia została laureatką konkursu i w nagrodę pojedzie do Włoch śladem Henryka Sienkiewicza. Gala odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Uczennice Żeroma napisały kilkunastostronicowe prace na temat „Biografia Henryka Sienkiewicza – wielka przygoda Polaka i Europejczyka”. Udział w konkursie wymagał dużego zaangażowania. Bibliografia przygotowanych prac liczy kilkanaście poważnych pozycji. Prace były oceniane przez wybitnych literaturoznawców specjalizujących się w literaturze pozytywistycznej i szczególnie w twórczości naszego noblisty.

Konkurs wpisuje się w obchody setnej rocznicy śmierci i sto siedemdziesiątej rocznicy urodzin autora Trylogii i stanowi zwieńczenie Roku Sienkiewicza. Konkurs tematyczny OliJP jest powiązany z Narodowym Programem Czytelnictwa, w którym aktywnie uczestniczy szkoła laureatki.

Udział w rywalizacji był dla obu dziewcząt przede wszystkim wielką przygodą czytelniczą, spotkaniem z twórczością wspaniałego polskiego Pisarza. Z tym niełatwym zadaniem uczennice zmierzyły się wspierane przez swych nauczycieli: Katarzynę Dobrzańską- nauczycielkę Oliwii i Jana Owczarka- nauczyciela Ewy.


 

Komentarze (2)

Brawo, gratulacje dziewczyny, życzę kolejnych osiągnięć.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.