OSA dla dziesięciu gmin

fot. MSiT

10 Otwartych Stref Aktywności powstanie w miastach i gminach regionu dzięki dofinansowaniu z programu ministerstwa sportu dla rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. Strefy powstaną w Jeleniej Górze, Bolesławcu (miasto), Gryfowie, Lubaniu, Pieńsku, Sulikowie, Szklarskiej Porębie, Świerzawie i Zawidowie.

Otwarte Strefy Aktywności to ogólnodostępne, plenerowe miejsca uprawianie sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. Składa się na nie siłownia zewnętrzna oraz strefa relaksu (wariant podstawowy), a wariancie rozszerzonym jeszcze sprawnościowy plac zabaw. W tegorocznej edycji programu ministerstwo sportu dofinansuje ponad 1400 takich obiektów łączną kwotą ponad 50 mln zł. Właściwie każdy wnioskodawca, jeśli tylko spełnił wymogi, otrzymał dofinansowanie.
W naszym regionie rozszerzone strefy powstaną w Jeleniej Górze i w Bolesławcu. W obu miastach powstaną po dwie takie strefy. Pierwsze z miast otrzymało 100 tys. zł na ten cel, drugie – 75 tys. zł. Bolesławiec do otrzymanych środków dołoży jeszcze ponad 230 tys. zł i za te środki zakupi i zamontuje elementy siłowni plenerowej z urządzeniami fitness (sześć urządzeń), plac zabaw (trzy urządzenia dla dzieci o charakterze sprawnościowym), plenerowy stół do tenisa i piłkarzyki.
W Jeleniej Górze powstanie jeszcze trzecia strefa o charakterze podstawowym, bo wnioskodawcą była także Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. JSM-ka otrzyma dofinansowanie w kwocie 25 tys. zł.
Cztery podstawowe OSA powstaną w Szklarskiej Porębie (dofinansowanie 100 tys. zł), a po jednej w Gryfowie (50 tys. zł), Lubaniu (miasto – 24,9 tys. zł), Pieńsku (50 tys.), Sulikowie (50 tys.), Świerzawie (50 tys.) i Zawidowie (25 tys.)
 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.