Osiedle Orle: 160 rodzin odciętych od gazu

Osiedle Orle: 160 rodzin odciętych od gazu

Ponad 160 rodzin z dwóch bloków na Osiedlu Orle nie ma gazu. Ta sytuacja potrwa jeszcze kilka tygodni. - Spółdzielnia nic nie robi, a my cierpimy – skarży się jedna z mieszkanek, która do nas zadzwoniła. - To nieprawda. Robimy wszystko co możliwe, żeby problem załatwić – mówi Jan Gabryś, prezes SM Ostoja.

W grudniu minionego roku wykryto nieszczelność gazu w budynku przy ul. Wita Stwosza 28. Fachowcy z Dolnośląskiej Spółki Gazownictwa podjęli decyzję o odcięciu gazu w bloku. W ten sposób bez tego medium pozostało 120 rodzin. Kłopot był tym większy, że wielu lokatorów korzystało z junkersów, ogrzewało gazem wodę. Firma wynajęta przez spółdzielnię dotąd nie rozwiązała jeszcze problemu. - Cały czas pracują, robią próby, ale wciąż manometr wskazuje zbyt niskie ciśnienie – mówi Jan Gabryś, prezes SM Ostoja.

Teraz podobny problem wystąpił w budynku przy ul.Orlej 10. Na ostatnim piętrze lokatorzy poczuli gaz. Wezwany zakład gazowniczy podjął decyzję o jego odcięciu.  Czterdzieści rodzin nie ma gazu. - Boimy się, że teraz, tak jak przy Wita Stwosza, nie będziemy mieć gazu przez kolejne miesiące. Spółdzielnia w tej sprawie nic nie robi – mówi jedna z mieszkanek dotkniętych problemem.

Prezes Gabryś nie zgadza się z taką opinią. - Cały czas działamy. Wynajęta firma bez przerwy pracuje, robi próby. Jesteśmy w kontakcie z zakładem gazowniczym. Prawdopodobnie w ciągu dwóch tygodni sprawa powinna zostać załatwiona – twierdzi. 

DSC_5359.jpg

Komentarze (28)

2 miesiące szukania przy takiej technice jaka jest dostępna dziś?

Poseł Marzena Machałek wybudowała sobie piękny dom w Cieplicach.
Ma kilka pensji w Warszawie. Apelujemy żeby publicznie opublikowała swoje wielkie dochody.

Kto apeluje ? ty? ty, tylko jątrzysz i kłamliwie oskarżasz. Wiesz coś co nie jest ujawnione w zeznaniach majątkowych to to zgłoś. Tylko, że niczego takiego nie jestes w stanie wskazać. Taka mała gnida z ciebie...

Portal WP w dniu 04.09.2017 r. napisał sensacyjny artykuł na temat poseł Marzeny Machałek.

Tytuł artykułu: "Kompromitacja wiceminister edukacji. Internauci: to skandal".

Cytuję artykuł:
"Reforma edukacji budzi wiele kontrowersji zarówno w środowisku nauczycielskim, jak i wśród rodziców. Przysłowiowej oliwy do ognia dolała wiceminister edukacji Marzena Machałek.

Na pytanie o liczbę zwolnionych nauczycieli odpowiedziała: "nie wiem".
Internauci nie kryją oburzenia".

Rozmowa z KODerastą to jak ze ścianą. Nie ma sensu...

Poseł Marzena Machałek (PiS) przyczyniła się również do wyboru na prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka.

Machałek w ogóle nie pomogła w kampanii wyborczej na prezydenta jelonki Krzysiowi Mrozowi i tym samym pomogła Łużniakowi wygrać.
Ta bulwersująca sprawa powinna dotrzeć do Prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Kto apeluje ? ty? ty, tylko jątrzysz i kłamliwie oskarżasz. Wiesz coś co nie jest ujawnione w zeznaniach majątkowych to to zgłoś. Tylko, że niczego takiego nie jestes w stanie wskazać. Taka mała gnida z ciebie...

Już papuś się obudził! Jak dawno cię nie było, przepustki cofnęli? Nowy pielęgniarz za bardzo w nocy molestował? No, dawaj, opowiedz coś o swoich przygodach w izolatce!

Masakra, gazownicy mają ludzi w d..., umawiają się, przychodzą każą czekać w domu bo będą montować liczniki a później pakują się w auto i nikomu nic nie mówiąc jadą do domu, masakra jakaś ale po kasę to pierwsi, kompletna PORAŻKA i KOMPROMITACJA zarówno zarządu spółdzielni Ostoi jak i PGNiG

Pakują i odjeżdżają bo to jest POGOTOWIE i ważniejsze jest czyjeś życie czy dobro niż możliwość ugotowania obiadu. a pieniądze to faktycznie bierze PGNiG ale nie PSG!

Może to ma skłonić mieszkańców do podczepienia się pod ogrzewaną wodę z miasta ? Po dużej inwestycji chyba nie za wielu się podłączyło.

Myślę, że większość.Za podłączenie do miejskiej ciepłej wody mieszkańcy nie płacili. Poszło z funduszu remontowego.

odwołać zarząd

Nie ma to jak przeżytek zwany spółdzielnia. Żeby dobrze działał budynek to trzeba zawiązać wspólnotę.

nic nie robi - bo zamiast wymieniać systematycznie starą instalację gazową - to prezes sobie chodniczki, elewacje, i inne nic nie znaczące remonty kazał wykonywać - tylko po co? może miał w tym interes... tylko czekać jak rury CO zaczną cieknąć

Gazu ni ma i nie będzie!

Ewidentnie wina Tuska, bo nie zburzył po-komunistycznych bloków i w zamian wybudował każdej rodzinie willi. Tylko ten Rząd buduje mieszkania dla każdego...z tanim prądem i gazem!

Bo to jest wina piślaków ,że nie zburzyli i nie postawili mieszkanie + dla 500+ ,babć +, tesciowych+.

Spółdzielnia Ostoja plasuje się w czołówce najlepiej zarządzanych firm !!!

Wczoraj w odciętych klatkach bloku Orla 10, powieszono zawiadomienie, że w dniu 07.02, pomiędzy godziną 8-10 będą przeprowadzane prace kontrolne, mamy godzinę 12:40, do tej pory nie pojawił się nikt, pytanie do Pana Prezesa- czy to jest to robienie wszystkiego aby sprawę rozwiązać?? Może trzeba zmienić firmę, która ma te prace wykonać, skoro ta jest niewydolna? rozumiem, że Pan Prezes ma GAZ???

Menelstwu zbudowano bloki i jeszcze menelstwu trzeba utrzymywać. Sami nic nie zrobią .

Zobacz ile trzeba zapłacić za mieszkanie na tym osiedlu, gwarantuję, że żadnego- jak to nazywasz menela- nie stać na jego kupno, a inni ludzie tam nie mieszkają- to nie są bloki komunalne tylko własnościowe i nie obrażaj ludzi!

Za czym stały się własnością to MY w PRLu budowaliśmy TE mieszkania .

PRL dał szansę na mieszkanie ,kształcenie , w miarę normalne życie a dziś młodego nie stać nawet na lichy kąt.

Osiedle istnieje tylko dzięki że jest zarządzane mądrze i trzyma toto w ryzach.

jaka taka najtansza firme wzieli to jeszcze długo gazu nie bedzie

śmiechu warte - to jeszcze połóżcie kafle w piwnicy aby ,,swój,, wykonawca miał robotę - a sypiące się media niech czekają aż będzie kolejna awaria - najlepiej przed Wielkanocą

Ta spółdzielnia nie tylko w tej spraiwe nic nie robi w innych również, stosunek olewatorki i tak samo traktuje nas mieszkańców,a prezes to szkoda gadać i tyle.Przypominam Wam Państwo , którzy pracujecie w owej spółdzielni pracujecie za nasze pieniądze !

no to odwołać zarząd i sprawa załatwiona - ale na tym osiedlu to tylko gadać potrafią, a na zebraniach tchórze to tylko klaskają że im tak dobrze

siedza tam a jak chce sie cos załatwic to jeszcze jakies fochy maja bo im sie przeszkadza najlepiej jak by im nikt głowy nie zawracał

taki macie zarząd jaki sobie wybraliście i przestańcie płakać w mediach - nie pasuje zarząd spółdzielni to odwołać i po kłopocie

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.