Ósma porażka „Karkonoszek” w I lidze

Drugą, rewanżową rundę w I lidze kobiet koszykarki MKS MOS Karkonosze rozpoczęły od nieoczekiwanej, grudniowej porażki z beniaminkiem z Głuchołaz. W Nowym Roku jeleniogórzankom znów nie powiodło się. W sobotni wieczór, 7 stycznia, drużyna trenera Jerzego Gadzimskiego przegrała wysoko, 67:89 w Krakowie z AZS-em Politechniką Koroną. ”Karkonoszki” zwycięsko, 20:16 zakończyły tylko trzecią kwartę. W pozostałych uległy 16:30, 16:18 i 15:25. To już ósma, w tym piąta wyjazdowa, porażka jeleniogórzanek.

W zespole lidera tabeli grupy B spod Wawelu brylowały Alicja Grabska (zdobyła 28 punktów)- eval 31 i Agnieszka Krzywoń (17 pkt., 3 x 3) – eval 16. Akademiczki miały aż 40 zbiórek piłki, w tym 28 w obronie, przyjezdne tylko 24, w obronie 18. Koszykarki z Jeleniej Góry trafiły 26 rzutów za dwa punkty (z 51 prób), jednak pudłowały zza linii 6,75 metrów. Zdobyły dwie „trójki” z 15 rzutów. Pełne 40 minut przebywały na parkiecie liderka pokonanych Joanna Pawlukiewicz i Katarzyna Mach. Kapitan „Karkonoszek” wywalczyła najwięcej, 25 punktów, zanotowała sześć zbiórek i miała dwie asysty – eval 25. Dorobek Kasi to 14 „oczek” i pięć zbiórek. Ponadto punktowały Natalia Małaszewska 16, Patrycja Szubrowska 10 i Celina Kwietoń 2.

Przed niedzielnymi meczami Ślęzy Wrocław z MUKS-em Poznań i AZS II Gorzów Wlkp. z Tęczą Leszno koszykarki MKS MOS Karkonosze z dorobkiem 16 pkt. W 12 spotkaniach, „kosze” 710:820, zajmują ósme miejsce wśród jedenastu klubów I ligi. W następnej kolejce jeleniogórzanki pauzują. Kolejny mecz rozegrają dopiero 21 stycznia w Wodzisławiu Śląskim z outsiderkami z ŻKK Olimpia.