Oświadczenie prezydenta Jeleniej Góry po ataku na prezydenta Gdańska

Oświadczenie prezydenta Jeleniej Góry po ataku na prezydenta Gdańska

Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry wydał oświadczenie po wczorajszym ataku nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP.

Treść oświadczenia

Szanowni Państwo, w związku z wczorajszym atakiem na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza przekazuję swoje oświadczenie

Nie znamy prawdziwych pobudek zbrodniarza, który usiłował zabić Prezydenta Miasta Gdańsk, ale można powiedzieć, że ani Prezydent nie był przypadkowym celem, ani Gdańsk przypadkowym miejscem, ani też niedziela Wielkiej Orkiestry nie była przypadkowym czasem. To akt terroru i wobec wyrazistego człowieka i akt manifestacji w dniu, kiedy Polacy mogą być dumni z przedsięwzięcia, które przynosi radość uczestnikom, a pomoc – dzieciom.

Od dziś zacznie się roztrząsanie, czy sprawca był w pełni poczytalny, jakie miał dzieciństwo, jak skuteczna była ochrona i dlaczego nikt nie przewidział… Dla przepisów prawa i organów wymiaru sprawiedliwości to z pewnością będzie ważne.

Dla nas wszystkich ważne są jednak inne aspekty tego dramatu. M.in. refleksja nad tym, jak głęboko sięgają podziały między ludźmi, jak daleko może się posunąć ktoś, komu się wydaje, że może zastąpić sądy i Opatrzność w ferowaniu ocen i wymierzaniu wyroków, nad naszą codziennością, bliższą i dalszą przyszłością. Nad tym bowiem, że rodzimy terroryzm zagościł między nami zastanawiać się nie trzeba, bo kamery telewizyjne pokazały, że rodzimy terroryzm już u nas jest.

Prezydent Jeleniej Góry
Jerzy Łużniak

Komentarze (25)

Jak wódz do wrogów mówi kanalie ,to podwładni ,robią swoje.

Przypomnij sobie słowa Sikorskiego o watasze

No i mamy przykład z góry. Prezydent naszego miasta nie mówi: "jest nam przykro i czekamy na wyjaśnienia", ale mówi o podziałach w narodzie i automatycznie robi z tego polityczną sprawę. Jak normalny mieszkaniec ma po czymś takim myśleć inaczej? Sprawca tego czynu był psychicznie chory, co już w więzieniu u niego stwierdzono. Ale przecież nie można przepuścić sytuacji żeby czegoś takiego nie wykorzystać do walki politycznej. Po co jątrzyć? To był zwyczajny przypadek. W tym czasie w Polsce mogło zginąć wiele innych ludzi i nikt z tego szumu nie robi i nie przypisuje politycznie. Jest to przykre ale od wyroków i oskarżeń są sądy, jest policja, prokuratura a nie politycy . Do póki dobry przykład nie pójdzie z góry dopóty zwykli ludzie będą sobie skakać do gardeł.

"To był zwyczajny przypadek"? Przypadek, to jest wtedy, jak twoją starą dorwie twój stary i rodzą się z tego półmózgi...

Między przestępcami zawsze były porachunki tego typu i zapewne będą nadal. Przestępca próbował zabić przestępcę. To wszystko... Nie dorabiajmy do tego ideologii politycznej i nie próbujmy się wybielać kosztem partii przeciwnej. Pan również ma wiele na sumieniu, panie Łużniak, więc niech Pan dziś nie zgrywa kryształowego filantropa. Wiele razy Pan kłamał, prowadzał się Pan z ludźmi, których można śmiało nazwać przestępcami i kto wie, co jeszcze Pan robił za kulisami. Jestem pewny, że ma Pan takich samych wrogów, jak Adamowicz. Na Pana szczęście Ci wrogowie są bardziej zrównoważeni psychicznie. Zresztą Ci wrogowie stoją po obydwu stronach sceny i na polityków innych partii też napadano. Wszystkie wpisy, które będą próbowały sugerować, że podziały to efekt polityki rządu, będą niczym innym, jak tylko waszą propagandą.

I żeby było jasne - nie nawołuję do żadnej nienawiści przeciwko Łużniakowi. Piszę tylko, że sam ma wiele za uszami, bo dopiero co pluł na PiS, krytykując Mroza, ławki niepodległości, deglomerację, programy rządowe, a dziś wzywa do jedności. Tacy jak on twierdzą, że to wszystko wina PiSu. Nie. To nie jest wina PiSu. To jest wina wszystkich polityków, którzy ze sobą walczą i plują na przeciwników. W mojej opinii plujecie na PiS znacznie częściej i mocniej, niż PiS na was. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

Ocknij się, może jeszcze nie jest za późno. Odstaw srogie piguły, przestań pić, otwórz okno.

Czyli co, uważasz, że to jednak jest efekt polityki rządu? I takie teksty oraz nagonka na PiS to już nie jest mowa nienawiści? Ciekawe, że u was zawsze wszystko działa tylko w jedną stronę.

Przestań brnąć, bo wstyd rodzinie przynosisz.

Aha, zapomniałeś dodać "u was, gorszego sortu" - cytat z twojego idola.

Jeżeli nie będziesz odpowiadał merytorycznie, to na pewno nie wymienimy poglądów. I to co robisz, to jest właśnie mowa nienawiści i dzielenie Polaków na jakieś sorty.

Właśnie na TVN24 przeczytałem, że Adamowicz zmarł. W tym momencie przestaję pisać w tym temacie, bo nie wypada robić szumu nad zmarłym.

To od Pisu wszystko się zaczęło,to PIS wylewa falę pomyj na Nas obywateli. Co robi Pawłowicz? To dramat, PIS i jego wyznawcy niech wyjadą z Polski,wtedy stanie się cud.....będzie normalnie,bez PIS-u.

Przecież to Radosław Sikorski z PO powiedział: "dorżniemy watahy".

Masz coś jeszcze, czy tylko to jedno zdanie sprzed dekady?

[quote=lesiou]Między przestępcami zawsze były porachunki tego typu i zapewne będą nadal. Przestępca próbował zabić przestępcę. To wszystko... Nie dorabiajmy do tego ideologii politycznej i nie próbujmy się wybielać kosztem partii przeciwnej. Pan również ma wiele na sumieniu, panie Łużniak, więc niech Pan dziś nie zgrywa kryształowego filantropa. Wiele razy Pan kłamał, prowadzał się Pan z ludźmi, których można śmiało nazwać przestępcami i kto wie, co jeszcze Pan robił za kulisami. Jestem pewny, że ma Pan takich samych wrogów, jak Adamowicz. Na Pana szczęście Ci wrogowie są bardziej zrównoważeni psychicznie. Zresztą Ci wrogowie stoją po obydwu stronach sceny i na polityków innych partii też napadano. Wszystkie wpisy, które będą próbowały sugerować, że podziały to efekt polityki rządu, będą niczym innym, jak tylko waszą propagandą.[/quote]

Jestescie wstrętni jak ten morderca.Kryjecie sie pod nickami,ale karma wraca.I zastanowcie sie nad sobą.

Też pod Nickiem się kryjesz i ciebie również karma dogoni.

Ciekawe,że w katolickim kfaju takie rzeczy się zdarzają. Ale to chyba elyty wytyczją trendy. Co to za elyty, które każą spieprzać dziadom, objadajac się sałatką, patrząc na mordy zdradzieckie. Ciekawe skąd te słowa. Innych nie brakuje. A teraz chwilą.... Zastanowienia. Co i kto z nas zrobił takich jacy jesteśmy bez wyjątku.

Koniu, założyli ci klapki na oczy to zapomniałeś dodać "dorżnąć watachę"....

Naprawdę się nie wyspałeś i zapomniałeś wziąć tabletki. Współczuję twojemu otoczeniu bo tylko jad, jad, jad. Jad jest dookoła z prawa i lewa czy tego nie widzisz. Zwolnij trochę.

Naprawdę się nie wyspałeś i zapomniałeś wziąć tabletki. Współczuję twojemu otoczeniu bo tylko jad, jad, jad. Jad jest dookoła z prawa i lewa czy tego nie widzisz. Zwolnij trochę.

To nie PiS ani nie opozycja dzieli Polaków. To Polacy dzielą się na tych którzy szanują i tacy którzy nie szanują inne poglądy. Na tych którzy tolerują bo sami chcą być tolerowani lub egoistów! Testy zmień dilera lub tego typu nie pasują do kultury mowy! Lepiej jest zamilknąć i robić swoje niż budzić agresję i to dalej robić. Nikt nie chce agresji. Polacy przeżyli ją przecież podczas wojny....

To nie PiS ani nie opozycja dzieli Polaków. To Polacy dzielą się na tych którzy szanują i tacy którzy nie szanują inne poglądy. Na tych którzy tolerują bo sami chcą być tolerowani lub egoistów! Testy zmień dilera lub tego typu nie pasują do kultury mowy! Lepiej jest zamilknąć i robić swoje niż budzić agresję i to dalej robić. Nikt nie chce agresji. Polacy przeżyli ją przecież podczas wojny....

Wystarczy posłuchać w wiadomościach jak oni się między sobą odzywają zero kultury,cały świat się śmieje z tych pseudo polityków A niby wykształceni

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.