Oszukał skarb państwa na 1,5 mln zł

Oszukał skarb państwa na 1,5 mln zł

Jeleniogórscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prowadzą postępowanie dotyczące mieszkańca powiatu świdnickiego, który dopuścił się oszustw podatkowych. Mężczyzna prowadząc działalność gospodarczą sprowadzał z zagranicy samochody i wprowadzał je na terytorium Polski z pominięciem podatku VAT i znacząco obniżając podatek akcyzowy. Jak ustalili funkcjonariusze, nielegalny proceder trwał od stycznia do października 2016 roku. Wstępne straty skarbu państwa z tego tytułu wynoszą ponad 1,5 mln złotych. Teraz mężczyźnie grozi kara bezwzględnego pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Okręgowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledczy ustalili, że przebywający w areszcie śledczym za inne przestępstwa 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego zajmował się sprowadzaniem samochodów z zagranicy i wprowadzaniem ich na terytorium Polski z pominięciem podatku VAT i znacząco obniżonym podatkiem akcyzowym.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w okresie od stycznia do października 2016 roku prowadził firmę zajmującą się sprowadzaniem samochodów z Niemiec i wprowadzeniem ich na terytorium Polski z pominięciem podatku VAT. Policjanci ustalili, że tym okresie 35-latek sprowadził 34 pojazdy różnych marek, ukrywając czynności poprzez wykorzystanie do transakcji innych osób i podmiotów gospodarczych, w tym fikcyjnych umów. Mężczyzna nie składając deklaracji Vat i opłacając zaniżony podatek akcyzowy spowodował straty na szkodę Skarbu Państwa na ponad 1,5 mln złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania. 5 lutego br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Okręgowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (9)

amator. jak krasc to na skale rydzyka.

To co on sprowadzał, jakieś same luksusowe fury po 200 tys. zł. albo więcej, że skarb państwa tylko na podatkach stracił aż 1,5 mln. co daje ponad 44 tys. zł podatków na każdym samochodzie?!

A co, takie to nieprawdopodobne, że ściągał luksusowe fury zamiast szrotowatych Volkswagenów?

Kiedy podniesienie kwoty wolnej od podatku ? Może jakiś artykuł na ten temat. Wybory blisko.

Zamiast zajmować się płotkami, to może ktoś by się zajął gminą Podgórzyn. By sprawdzić jak gmina działa i czy w papierach się wszystko zgadza, choć wątpię. Narobili tyle długów, nakradli tyle do swoich kieszeń że do tej pory (kilka lat) nie chcą ludziom ujawnić prawdziwe zadłużenie gminy. Nawet kuratora oszukali i mu prawdziwego zadłużenie nie pokazali, to tylko świadczy o tym jacy oni w gminie są uczciwi. Cy ktoś wie gdzie należy złożyć pismo, co mam zrobić jako mieszkaniec, gdy gmina nie chce ujawnić zadłużenia?. Sprawa jest bulwersująca a zarazem pilna ponoć zadłużenie gminy to 50 milionów a mówią tylko o jakiś 35 milionach.

wysyłaj regularnie donosy do skarbówki i na policje. Ze dwa razy na miesiąc. Na pewno ktoś sie zainteresuje. Do mediów też. Może być nawet w komentarzach. Zobaczysz, że wkrótce pojawią sie u nich kontrole.

Jak można okraść zloodzieja

Można Robin Hood tak robił ;)

Jak zawsze gazety pisza tylko o polityce

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.