Otwarto szlak przez Kocioł Smogorni

Mapka szlaków zamykanych na okres zimowy. Fot. KPN

W Karkonoszach otwarty został szlak zielony prowadzący od Słonecznika przez Kocioł Smogorni do Schroniska Odrodzenie. Wciąż jednak zamkniętych jest wiele tras dla turystów.

Wspomniany szlak otwarto, gdyż zmniejszyło się zagrożenie lawinowe w tym rejonie. Ratownicy Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego cały czas apelują to turystów o rozwagę.

– W górach nadal panują warunki zimowe, które wymagają dobrego przygotowania, odpowiedniego sprzętu i rozważnego planowania wycieczki – informują ratownicy.
Ze względów bezpieczeństwa zamknięty jest odcinek szlaku czerwonego przez Kocioł Łomniczki od schroniska Nad Łomniczką do Śląskiego Domu i odcinek szlaku niebieskiego prowadzącego przez Kocioł Małego Stawu od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia. Zamknięty jest również szlak żółty, biegnący od schroniska Strzecha Akademicka przez Biały Jar do Śląskiej Drogi oraz Droga Jubileuszowa na Śnieżkę. Z kolei w rejonie Szklarskiej Poręby zamknięty jest szlak żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów oraz szlak zielony przez Śnieżne Kotły – od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem.
Nad Śnieżnymi Kotłami oraz nad kotłami Małego i Wielkiego Stawu w okresie zimowym zdemontowano barierki ochronne. Nie wolno wchodzić na nawisy śnieżne.
Dodatkowo niektóre szlaki są zamykane z uwagi na okres ochronny cietrzewi. To odcinek szlaku niebieskiego od Przełęczy Okraj prze Czoło i Kowarski Grzbiet do Skalnego Stołu, a także odcinek szlaku zielonego z Polany przez morenę Kotła Wielkiego Stawu do grzbietowego szlaku czerwonego.  

Szklarska_zamkniete.jpg

Komentarze (1)

Kiedyś tam na nartach jeździłem. Teraz to nie do pomyślenia.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.