Palił się las

Palił się las

Do groźnego pożaru doszło na Wzgórzu Gapy w Jeleniej Górze. Dwa dni z rzędu palił się las.

Jest to teren za dawną jednostką wojskową Pod Jeleniami przy ul. Podchorążych. – Jak twierdzą strażacy, doszło do podpalenia – powiedział w piątek Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. Jest to las komunalny, a opiekuje się nim MPGK.

Spłonęło 20 arów pozostałości po zrywce, głównie gałęzi. – To teren, który pracownicy MPGK sprzątają po dwóch jesiennych huraganach – dodał Z. Rzońca. – Pożar gasiły cztery jednostki straży pożarnej. Straty na szczęście są niewielkie.
Niestety, w sobotę po południu strażacy musieli wrócić w to miejsce, gdyż ogień pojawił się na nowo. Nie wiadomo, czy ogień przetrwał pod ściółką, czy ktoś zaprószył go.
Leśnicy z MPGK proszą jeleniogórzan o szczególną ostrożność. – Pomimo że kilka dni temu padał deszcz, to w lesie jest bardzo sucho – dodał Z. Rzońca.
 

IMG_2114.JPG
IMG_2115.JPG

Komentarze (12)

co na to szymanski od macic?

A co na to dziumdzia od kutasa?

Pożar był tam gdzie się odbyła wielka wycinka drzew. W naszych lasach tną drzewa na potęgę i palą ogniska by wypalić drobne gałęzie po ścięciu drzewa. O ile w zimie nie było z tym problemu to niestety z tych ognisk które to oni zostawiają w lesie robią się pożary. Kto chodzi po lasach to sam widzi co tam się dzieje tną hurtowo jak popadnie nawet w okresie lęgowym ptaków. Z resztą zdjęcie mówi same za siebie, pożar był tam gdzie odbyła się wielka wycinka drzew. Na Pogórzu Karkonoskim tam gdzie już była wycinka rosną pojedyncze kikuty drzew jeden obok drugiego 30-70 metrów od siebie. Nie zdziwcie się jak przyjdzie halny to te drzewa padną i połamią się jak patyki. To co odwala polski rząd, tnąc hurtowo drzewa w lasach to jest jedna wielka katastrofa nie mająca nic wspólnego z ekologią, pielęgnacją lasu poniszczone runo leśne to standard mordowanie piskląt ptaków na drzewach to standard po tną nawet w okresie lęgowym wystarczy pójść do lasu i się o tym przekonać. Mogę śmiało napisać że taka wycinka się odbywa w parkach krajobrazowych czy też na mniejszą skalę w Parkach Narodowych Karkonoskim Gór Stołowych czy nawet na Białowieży choć tam było nieco o tym głośno. Poniszczone drogi, runo leśne to standard gdy do lasu wjeżdżają wielkich gabarytów wozy po te drzewo okres lęgowy ptaków ich nie dotyczy kto się chce o tym przekonać wystarczy przejść się po Lasach zapraszam na Pogórze Karkonoskie, nawet nie będziecie w stanie przejść całego lasu a napotkacie się z zakazem wejścia, tak zwaną tabliczką informującą o wycince drzew. Na drogach wyjazdowych ogrom wielkich składowanych drzew codziennie wywożonych kilkoma ciężarówkami i tak przez cały już rok. Widać jak się walczy ze smogiem każąc obywatelowi zmieniać w domach piece a w lasach w rekordowych ilościach znikają drzewa które to są za zmniejszeniem smogu w naszej okolicy. Szkoda że nawet o tym prasa nawet milczy, wystarczy pójść do lasu i się przekonać.

Tam nie ma wycinki, przecież jest w artykule napisane... w Boże Narodzenie byłam tam pospacerować to kawał lasu wyglądał jak pobojowisko po huraganach, aż przejść nie było jak. Wiatrołomy jak zapałki leżały.

,, natomiast zdrowe buki zostaly wyciete przez wandala-czlowieka.Zauwazylas?¿

Masakra jakaś poprostu..człowieku Pisz trochę krótsze komentarze No tak dluuuuuuugiego komentarza to nigdy tu nie czytałem... jest tak dłuuugi że NIECHCĘ MI się go czytać

Masakra jakaś poprostu..człowieku Pisz trochę krótsze komentarze No tak dluuuuuuugiego komentarza to nigdy tu nie czytałem... jest tak dłuuugi że NIECHCĘ MI się go czytać

Duzo pozarow panie robia druchowie z osp zeby 13zyla brutto wpadlo. Za godzine czy tam 14?nudno panie na wichurch a to zawsze zabawa!teraz panie na takiej wsi to wiecej dragow i wariatow jak w miescie..ech co za PATOS(patologia)jade na wies do kochanki...

Może wycinki w tym miejscu nie było ale retryk ma rację to co się dzieje w naszych lasach woła o pomstę do nieba, wycinają wszystko co popadnie.

retryk | 8 kwietnia, 2018 - 14:35 popieram Twoj wpis bo masz racje, wystarczy zobaczyc lasy z Nadlesnictwa Szklarska Poreba!!!!!!!!!!! k****nI Z LASOW NIE DŁUGO BEDA SIEBIE PODCINAC, ZEBY WYWALCZYC JESZCZE PARE METROW2 DO SCIECIA A POTEM WSADZA SWIERCZYNE Z CHIN I BEDA STALI I SIE MODLILI O CUD ZEBY TO QURWA UROSŁO ZANIM PADNIE 500+, BO Z CZEGO TO BEDA DALEJ SPONSOROWALI? MARCHEWKOWE POLE???

Jedna wielka katastrofa,masakrują te drzewa jak zahipnotyzowani,nawiedzeni,chyba im rozum odebrało.

pokłosie debilnej ustawy szyszki. Kiedy ludzie zrozumieja, że złotem s..ć nie będą, chocby nie wiem ile kasy nachapali???

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.