Pandemia nie opóźni tej inwestycji

Fot. UM Jelenia Góra

Do końca roku ma być gotowa hala sportowa wraz z dodatkowymi pomieszczeniami klasowymi przy Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze. Pandemia w tym przypadku przeszkodzić nie powinna. Jest tez szansa na dodatkowe dofinansowanie tej dużej inwestycji.

Budowany obiekt jest ogromny, pomieści bez trudu nie tylko pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, ale i zaplecze, także ze specjalnymi pomieszczeniami i systemem komunikacji osób niepełnosprawnych. Ma kosztować ok. 9,5 mln zł, z czego 1 mln zł to wsparcie PFRON. - Wszystko idzie zgodnie z planem – ocenia Tomasz Kowalczyk, dyrektor Departamentu Rozwoju UM.

- Być może uzyskamy nieco wyższą pomoc z innych jeszcze źródeł. Instytucje finansujące, dokonujące bieżącego monitoringu tej budowy wysoko oceniają naszą koordynację prac i ich tempo, więc może dostaniemy te środki, które pozostają w rezerwie, bądź są zwalniane z innych inwestycji – powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. Hala ta jest odpowiedzią na zgłaszane potrzeby środowiska niepełnosprawnych (SP nr 8 to największa placówka o charakterze integracyjnym w mieście), bo jest i winda między piętrami i urządzenia, które ułatwią komunikację, a z drugiej. Nad halą znajdą się jeszcze dwa piętra, a część wygospodarowanych tam pomieszczeń będzie mogła pełnić funkcje klas lekcyjnych, bo akurat w tej szkole było ich za mało i uczniowie pracowali w mniejszym komforcie. 

Komentarze (11)

Gdyby nie pieniądze centralne od POLSKIEGO rządu to w tej
czerwoniej dolinie była by H-J D-PA I KAMIENI K-PA. Taka prawda.

PiS ukradł kamienie.

Od kiedy Rząd ma swoje pieniądze ???

POprzedni nieRząd nie miał??

Teoretycznie całość wydatków oświatowych pochodzi z budżetu centralnego w praktyce w Jeleniej Górze połowę dopłaca miasto czyli ok 100 mln zł rocznie

Trzeba być bezmózgim trollem żeby udawać że się tego nie wie

Daniel Obajtek - "najzaradniejszy człowiek wszechświata, co to nawet parówce nie przepuści"

co nie opóźni?

Narodowo socjalistyczny pisbolszewicki sutener suweren z żarem rewolucyjnym w oczach i radością z wycia sąsiada, pije szampana i je kawior ustami obajtka.
I to na razie starcza, ale tylko ...na razie, bo i najgłupszy z nich jest zawistnikiem.
Jest zawiść, jest złość, potem wk***, a na koniec..obajtka utopią w misce z kawiorem. Tak działa to najstarsze ludzkie uczucie.

Tylko pis taka prawda poko to dam zlodziej

Teoria idealnie pasuje do pisiorów i ich "inteligencji". Skoro w kościołach nie ma koronawirusa to po cholerę było wydawać miliony na szpitale tymczasowe? Trzeba było wszystkich chorych przenieść do kościołów. Średniowiecze przy pisiorach i ich "myśleniu" to była najbardziej innowacyjna epoka

a kiedy wojska polskiego skończą? miał być marzec? zabobrze rozkopane? ile lat to będzie trwać?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.