Piękne trasy wytyczono po Górach Izerskich po urozmaiconej nawierzchni – od górskich ścieżek z kamieniami poprzez szutry i trawę, po asfalt. Biegacze obejrzeli po drodze interesujące miejsca: Wysoki Kamień, Orle, Cichą Równię z kultową trasą zwaną Samolotem i Rozdroże Izerskie. Najwięcej, 417 osób na różnym poziomie biegowego zaawansowania, od wyczynowców po początkujących, dobiegło do mety Półmaratonu Jakuszyckiego na 21 km.

Bieg na 12 km, z punktem kontroli czasu na Orlu po pokonaniu 7600 metrów, wygrał Karol Frelik. Dotychczas zwyciężył on w 12 z 45 zawodów, w których startował. Wśród kobiet najszybsza okazała się Karolina Obstój, triumfatorka sobotniego półmaratonu razem z Michałem Domowiczem. W Ultramaratonie Jakuszyckim na 50 km pierwsze miejsce zajęli Łukasz Szopa i Ewelina Kowalik. Najdłuższy dystans Letniego Biegu Piastów „zaliczyło” 253 zawodników i zawodniczek.

Każdy, kto ukończył ultramaraton zyskał szansę na cenione wśród sportowców trofeum: Wielkiego Jakuszyckiego Szlema. Aby go zdobyć trzeba również ukończyć zimowy Bieg Piastów i Rowerowy Bieg Piastów na najdłuższych dystansach.

Na tej samej, co biegacze 12-kilometrowej trasie, przeszło 85-ciu li miłośnikow nordic walking. Więcej było kobiet niż mężczyzn. W końcowej klasyfikacji ze względu na rekreacyjny charakter tego wydarzenia, podano tylko czasy, bez miejsc na mecie.

Organizatorzy wszystkich konkurencji ze Stowarzyszenia Bieg Piastów dołożyli starań, aby spełnić wymogi stawiane zawodom sportowym w okresie pandemii. W biurze wydawania numerów startowych regulowano ruch. Start odbył się w grupach z zakrytymi maseczkami twarzami. Medale wręczano do ręki, a nie zawieszono na szyi. Biegacze poważnie potraktowali wymogi bezpieczeństwa i respektowali wszelkie ograniczenia.

Z powodu koronawirusa ograniczono program towarzyszący. Nie było biegów dzieci, expo, animacji i dodatkowych atrakcji.

W sobotę, 26 września 2020 roku, odbędzie się Rowerowy Bieg Piastów.