Park na Zabobrzu otwarty za kilkanaście dni

Park na Zabobrzu  otwarty za kilkanaście dni

Już w wakacje park przy zameczku na jeleniogórskim Zabobrzu będzie udostępniony mieszkańcom - zapewniają władze miasta, choć dziś jeszcze jest tam bałagan. Perspektywy remontu samego obiektu nie rysują się natomiast zbyt różowo. Wciąż nie udaje się pozyskać pieniędzy na jego odremontowanie, choć urzędnicy przekonują, że wkrótce to się w końcu uda. 

- Pozostały jeszcze prace pielęgnacyjne i porządkowe. Zanim otworzymy park, musi być tam przede wszystkim bezpiecznie – powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. Zdecydowanie trudniej będzie z przywróceniem świetności zameczkowi zlokalizowanemu w zabobrzańskim parku. Dotąd obiekt nie miał szczęścia jeśli chodzi o pozyskiwanie zewnętrznych funduszy na jego rewitalizację i remont. Wkrótce pojawi się kolejna szansa. Władze miasta liczą, że tym razem to się uda. Przypomnijmy, że w zameczku ma w przyszłości znaleźć siedzibę Osiedlowy Dom Kultury, który wciąż funkcjonuje w obiekcie należącym do JSM. O przeniesieniu ODK mówi się od 2011 r., kiedy to efektowny obiekt miasto przejęło od Politechniki Wrocławskiej.

DSC_6576.jpg
DSC_6562.jpg
DSC_6565.jpg
DSC_6566.jpg
DSC_6569.jpg
DSC_6574.jpg

Komentarze (15)

"Wciąż nie udaje się pozyskać pieniędzy na jego odremontowanie, choć urzędnicy przekonują, że wkrótce w końcu się to uda". Uda się, czyżby, a możne znowu będzie powtórka z rozrywki? Ja pierdziu, od 2011 roku było już chyba sześć prób pozyskania pieniędzy na dofinansowanie remontu i każda kończyła się spektakularną klapą. Skuteczność i kompetencje jeleniogórskich urzędników są wręcz POrażające.

Nie będzie żadnych pieniędzy. Pad kupił właśnie samoloty i gaz z USA. Nic im nie sprzedając.

Z tym zameczkiem jest tak jak z terenem po targowisku na Kilińskiego. Kolejne stołeczki obiecują a i tak nic z tego nie ma. O czym to świadczy? W normalnej firmie jakby pracownik nie potrafił się wywiązać ze swoich obowiązków to musiałby opuścić swoje stanowisko. A tutaj jest wielka niemoc.

Za to urząd przekazuje i topi w formie dotacji pieniądze podatników na takie stowarzyszenia, jak KPR, aeroklub jeleniogórski i wiele innych, których beneficjenci dotacji rozkradają.

Kurcze to takie piękne miejsce mogłoby być. Zróbcie coś, zero zieleni na tym betonowym Zabobrzu, zaraz następny dyskont na ostatniej zielonej połaci trawy postawią...

Rok już remontują urząd miasta i konca nie widać

Polska w budowie już była. Teraz mamy Polacy w Biedronce. Dobrze, że samorządy jeszcze coś budują i remontuja z tego co im dojna zmiana jeszcze nie zabrała.

To chyba Jelenia rządzona już od jesieni 2006 roku, czyli ponad 12,5 roku przez PO jakoś nie załapała się na czas tej hossy "Polska w budowie"!? Chyba, że o te różne dyskonty własnie chodzi, bo ich liczba w 80. tysięcznej Jeleniej jest większa jak w miastach porównywalnej wielkości, i podobna jak w miastach o kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców większych np. Wałbrzych 115 tys. mieszkańców czy Opole blisko 130 tys. mieszkańców. A jeśli chodzi o dofinansowanie na remont tego pałacyku, to jak to możliwe, że POwskiemu jeleniogórskiemu samorządowi ani razu nie udało się pozyskać środków w latach 2011-2015, kiedy w kraju rządziła koalicja PO-PSL?!

W tych dyskontach pracę znaleźli mieszkańcy Jeleniej Góry. Nie słyszałem,, żeby znaleźli w firmie Rh4

[quote=Oooo]W tych dyskontach pracę znaleźli mieszkańcy Jeleniej Góry. Nie słyszałem,, żeby znaleźli w firmie Rh+ miało być.

Bardzo dobrze, niech tam pracują i niech w końcu właściciele sieci niemieckich, francuskich czy portugalskiej sieci zaczną pracownikom w Polsce płacić podobne pensje co w rodzimych krajach, bo ceny u nas już są zbliżone, a nawet czasami wyższe, ale czy chodzi o to by Jelenia dyskontami stała!? Jakie pomysły mają władze jeleniogórskie na zatrzymanie odpływu z miasta głównie młodych ludzi? Kolejne powstające dyskonty raczej ich nie zatrzymają.

Jak ci tak źle to jedź na wschód. Tam pracy i zakładów wbród.

Rh+Ty to jesteś od tej nowej władzy?

PO-PSL-SLD i wszystko w temacie. Oni ponoc inaczej nie potrafia. Nikodemy Dyzmy w pelnej krasie.

To trochę poczekasz ... PiS z pewnością zrobi cudowny park , tylko wcześniej zapytaj , co proponował szef wiodącej partii w sprawie tego obiektu .

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.