Pędzili w terenie zabudowanym. Odpoczną od kierowania

Pędzili w terenie zabudowanym. Odpoczną od kierowania

Czterech kierowców z Jeleniej Góry i regionu jeleniogórskiego w ostatnim czasie straciło prawo jazdy. Za to, że znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

Kierujących zatrzymali policjanci ruchu drogowego jeleniogórskiej policji. Było to w poniedziałek (6 sierpnia) na Alei Solidarności, w rejonie przejścia dla pieszych. – Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowcom, którzy przekroczą prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę, należy zatrzymać prawo jazdy – wyjaśnia podinspektor Małgorzata Gorzelak z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Rekordzistą był 31-letni jeleniogórzanin. Miał na liczniku 153 km. Przekroczył dopuszczalną prędkość o 103 km.

Zgodnie z prawem, ukarani tracą prawo jazdy na 3 miesiące. – Jeśli taki kierowca mimo zatrzymanego dokumentu będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu – przypomina podinspektor Małgorzata Gorzelak.
Wszyscy kierujący zostali też ukarani mandatami karnymi.

Komentarze (3)

za przekroczenie o 100kmh w terenie zabudowanym powinna byc kara 10 tys zl. Zatrzymanie prawa jazdy na rok i powtorny egzamin. To takie minimum. Bo zeby takjezdzic to trzeba 99% mózgu nie posiadac

Przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o ponad 100km/h powinno podlegać pod KK nie KW, bo to potencjalny zabójca tak samo groźny jak pijany albo naćpany prowadzący samochód.I obowiązkowo badania psychologiczne albo psychiatryczne przed zwróceniem prawa jazdy.

Już widzę jak się przejęli tym że nie mają prawka na 3 miesiące. Dalej będą zasuwać bez prawka. Co im grozi? Że im zatrzymają na 6 miesięcy. To chyba żart, a nie kara.

Za 150 w zabudowanym powinno być więzienie, to jest usiłowanie zabójstwa. Przecież hamowanie takie auta to ze 100m o ile nie zahaczy o krawężnik i nie zacznie rolować.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.