Piąte zwycięstwo „Wichosiek” w II lidze

Koszykarki z jeleniogórskiego klubu zrewanżowały się rywalkom z KSK Stal za porażkę 55:61 w Brzegu w pierwszej ligowej konfrontacji. W hali SP nr 11 zespół trenera Eugeniusza Sroki pokonał „Stalówki” 76:55. Dzięki piątej wygranej drużyna KS „Wichoś” umocniła się na trzecim miejscu w drugoligowej tabeli grupy zachodniej.

Potyczki z brzeżankami zawsze były emocjonujące, jednak tym razem nie było wątpliwości, która ekipa koszykarek jest lepsza. Już do przerwy „Wichośki” prowadziły różnicą 14 punktów (w kwartach 15:14, 20:7). W tym fragmencie gry bardzo dobrze zagrały Natalia Kopiec (razem zdobyła 16 punktów) i Monika Paradowska (18). Dziewczęta z Zabobrza prezentowały szybki i składny basket przechwytując wiele piłek w obronie. W tej formacji trio Jagoda Kuduk, Aleksandra Lorenz i Wiktoria Łozowiecka było nie do przejścia – ocenił trener Eugeniusz Sroka.

Druga połowa meczu to znakomita postawa Marty Klementowskiej, która pokazała basket w najdoskonalszym wydaniu. Świetnie rozgrywała piłki, bardzo dobrze kierowała grą, a przede wszystkim raz za razem „dziurawiła” kosz rywalek. Finezyjne wejścia pod kosz, rzuty z półdystansu i z dystansu w wykonaniu Marty wprawiały w podziw widzów i trenerów obu zespołów. Kapitan KS „Wichoś” była nie do zatrzymania zdobywając najwięcej, 25 punktów”. Tydzień wcześniej w zwycięskiej konfrontacji z Maksimusem Kąty Wrocławskie Marta znakomicie rozgrywała piłki i broniła, ale też punktowała za 18 „oczek”.

Oprócz wymienionych zwycięskie punkty wywalczyły Jagoda Kuduk 6, Sandra Lewkowicz, Aleksandra Lorenz i Wiktoria Łozowiecka po 3 oraz Angelika Stefan 2. Grały też Aleksandra Prokop, Marika Kowalczyk i Joanna Żuczkowska.

Teraz przez koszykarkami KS „Wichoś” dwa ważne i trudne mecze ze Ślęzą II Betard we Wrocławiu (7 stycznia 2018 r.) i w Ostrowie Wlkp. z Ostrovią (14 stycznia 2018 r.).