Pierwsza porażka w sezonie koszykarzy Sudetów

Pierwszej porażki w rozgrywkach II ligi ponieśli koszykarze Sudetów Jelenia Góra. W 3. kolejce rozgrywek jeleniogórzanie ulegli, w hali rywala Stali Ostrów Wielkopolski 68:83.

Spotkanie poza pierwszymi kilkoma minutami toczyło się pod dyktando gospodarzy. Już po 10 minutach Sudety przegrywały 12:20. Kolejne trzy odsłony również zakończyły się zwycięstwami Stali 19:17, 19:18 i 25:21. Gospodarze aż 14 razy na 30 prób trafiali za trzy punkty. Zdecydowanie też wygrali walkę pod tablicami, mając 38 zbiórek, wobec 24 Sudetów. Team z Ostrowa Wielkopolskiego do wygranej poprowadził duet: Krzysztof Spała – 27 punktów i 40 – letni Wojciech Żurawski – 17 punktów. Dla Sudetów punktowali: Jarosław Wilusz – 17, Łukasz Niesobski – 16, Paweł Minciel – 14, Mikołaj Serbakowski – 12, Damian Ostrowski – 5, Kuba Szmidt i Kacper Plewa po 2.
Kolejny mecz jeleniogórzanie zagrają u siebie 16 października o godzinie 17.00. Ich przeciwnikiem będzie WKS Śląsk Wrocław.