Pierwszy punkt Karkonoszy w rundzie wiosennej

Długo, bo aż pięć kolejek musieli czekać kibice biało-niebieskich na pierwszą zdobycz punktową tej wiosny. W sobotę jeleniogórzanie zremisowali na wyjeździe z Bystrzycą Kąty Wrocławskie 2:2.

Powodów do dumy jednak nie ma, bo Bystrzyca, podobnie jak Karkonosze, przechodzi kryzys i także jest już pogodzona ze spadkiem do IV ligi.

Mecz zaczął się po myśli gospodarzy, już w 6. minucie Dawid Pałys wyprowadził zawodników z Kątów Wrocławskich na prowadzenie, wykorzystując rzut karny: Krzysztof Pieśkiewicz faulował rywala w polu karnym. Jeleniogórzanom udało się doprowadzić do wyrównania tuż przed przerwą: po wrzutce Krzysztofa Pieśkiewicza strzałem głową bramkarza rywali pokonał Radosław Sareło. W drugiej połowie wiarę na pierwsze ligowe zwycięstwo w rundzie wiosennej dał Karkonoszom Maciej Firlej. W 76. minucie Radosław Niełacny tę wiarę biało-niebieskim odebrał, strzelając na 2:2.
Remisem tym jeleniogórzanie powstrzymali passę pięciu ligowych porażek z rzędu. Niestety, punkt pozostawia niedosyt. Ostatnie zwycięstwo w III lidze biało-niebiescy odnieśli 14 listopada ubiegłego roku, pokonując 4:0 Ilankę Rzepin.
Po 26. kolejkach Karkonosze zajmują 15. miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem 26 punktów. Do 14. Polonii Stali Świdnica tracą dwa oczka. Bystrzyca jest na przedostatnim, 17. miejscu z dorobkiem zaledwie 9-ciu punktów. Wyprzedza jedynie KP Brzeg Dolny, który po rundzie jesiennej wycofał się z rozgrywek.