Pierwszy rok Term Cieplickich

Pierwszy rok Term Cieplickich

- Pod względem finansowym zapowiada się nieźle – mówi Zbigniew Kubiela, prezes Term Cieplickich po roku działalności spółki. Firma zarządza nie tylko kompleksem basenów w Cieplicach, ale też halą i stadionem przy ulicy Złotniczej.

Jak dodaje Z. Kubiela, Badanie bilansu spółki dopiero się zaczęło, ale na pewno budżet miasta nie dopłaci do jej działalności ani złotówki.
Na wynik finansowy na pewno wpłyną w znaczący sposób koszty utrzymania hali sportowej i stadionu oraz fakt, że termy Cieplickie przyjęły pierwszych klientów w marcu zeszłego roku, ale już od stycznia spółka prowadziła działania marketingowe i zatrudniała pracowników.

W ciągu minionego roku Termy Cieplickie odwiedziło 265 tysięcy gości przy zakładanym w studium wykonalności poziomie niespełna 200 tysięcy klientów. Gdyby wszyscy goście Term ustawili się w kolejkę, to miałaby ona długość 130 kilometrów.
W czasie minionych 12 miesięcy Termy zużyły 900 tysięcy kilowatogodzin energii elektrycznej. Taka ilość wystarczyłaby na zasilanie domu o powierzchni 160 metrów kwadratowych przez 215 lat.
Cieplickie baseny w ciągu roku zużyły 26,5 tys. metrów sześciennych wody i ścieków. Taką ilość zostałaby zużyta we wspomnianej wielkości domu jednorodzinnym w ciągu 165 lat.

Prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła, podsumowując pierwszy rok działalności miejskiej spółki przypomniał złą atmosferę towarzyszącą problemom przy budowie obiektu i różne niepochlebne informacje już po uruchomieniu Term.

- Jak widzicie spółka działa i to nieźle, cieszy się coraz większą popularnością, rozszerza się współpraca z obiektami hotelowymi, a ceny działek budowlanych w Cieplicach zaczynają rosnąć – dodał prezydent.

Z okazji pierwszych urodzin nie zabrakło okolicznościowego tortu.

IMG_9923.JPG
IMG_9929.JPG
IMG_9936.JPG
IMG_9939.JPG
IMG_9954.JPG
IMG_9956.JPG
IMG_9960.JPG
IMG_9971.JPG
IMG_9974.JPG
IMG_9992.JPG
IMG_9996.JPG

Komentarze (29)

a czy sufit juz calkeim odpadl czy jeszcez zostaly jakies kasetony?

Jest pierwszy hejter! Z przedszkola wodnego Kubuś, które czuje oddech konkurencji. A wy wiecie co to w ogóle są kasetony, bo ja myślałem że widzieliście tylko zagrzybiony tynk.

nie mam nic przeciw inwestycji ale jezeli nie minal rok od oddania a czesi basenu sa oddzielone bo z sufitu odpadaja elementy a tydzien pozniej polowy tych elementow brakuje a nastepna czesc wyglada jakby zaraz miala odpasc to trudno piac z zachwytu ze przeciez nic sie nie stalo

Co ci odpada? Jakiej połowy? Byłeś ty choć raz w Termach?

Chyba mózg ci odpadł.

Ja bylem i widzialem ze na suficie brakuje z 30% kasetonow a czesc basenu byla odgrodzona. To jest fakt

"janek", "jańcio"... ile jeszcze wymyślisz nicków trollu? Sprawdź lepiej czy ci mózgu nie brakuje.

pelna kulturka dyskusji, nie ma co.
skad bierzesz przyklad?
ty lepiej sprawdz czy ci oczy nie odpadly zanim po raz kolejy zaprzeczysz faktom.

Zanim komuś zarzucisz brak kultury, sprawdź najpierw czy masz ją sam.

Szkoda że tobie zapluta japa nie odpadła.

Pan Prezydent typowo w swoim eleganckim czerwonym sweterku :-)

ale zawiłe skundlone pieski zabrały się do lajkowania ku chwale swego pana

Tym razem Zawiła ze swoją cudowną ekipą nawet nie pomyślał, że wypadałoby zaprosić Obrębalskiego, dzięki któremu Termy zaistniały

Obrębalski nic nie zrobił poza projektem. Wszystko zrobił Zawiła, ciole.

po 1 tam był szampan a nie było pogotowania przystosowanego do reanimowania facetów z czterema promilami we krwi a po 2 Obrebalski jedyne co zrobił dla term to projekt który i tak Zawiła musiał poprawiać więc bez przesady

Hejterzy, gotowi do startu, start !

Pogadamy za rok ,za dwa jak trzeba zacząć remonty,jak wyskoczą awarie.

Pogadamy jak ciebie choć raz wpuszczą do Term, śmierdząca flejo wiecznie ujadająca na forach na Termy.

a jak się odliczy wszystkie dzieci - uczniów i przedszkolaki, które jeżdżą obowiązkowo na termy i za które jednak płaci miasto to ilu zostanie? 65 tys. a kolejka skróci się do 30 km :)))))

Rozumiem wściekłość części radnych, zwolenników Papaja, Wrotniewskiego, Mroza, a szczególnie prokuratora z PiS Kubickiego. Inwestycja miała być klęską a stała się wielkim sukcesem naszego miasta, prezydenta Zawiły i jego współpracowników. Ale tak to już jest, sukces zamiast cieszyć radnych, pogłębia ich kiepskie samopoczucie. Tym bardziej, że Rada Miasta miast przyczyniać sie do poprawy jakości życia w mieście robi wiele, by to życie uprzykrzyć. Mam tu na myśli np kretyńskie, złośliwe pomysły radnych na wstrzymanie inwestycji drogowej tak potrzebnej mieszkańcom ulicy Widok. Mamy od wielu lat słabych radnych, bez własnych pomysłów na miasto za to zawsze gotowych do kontroli i wybrzydzania. Koszmar!

Zgadza się. Sztandarowa inwestycja Zawiły i sztandarowy projekt do opluwania zgniłków z opozycji, które nic innego nie potrafią niż jątrzyć ukryci za anonimowymi nickami.

Pan Kubiela według artykułu stwierdził, że na wynik finansowy będzie miało wpływ utrzymanie hali sportowej i stadionu. Odniosę się do tego drugiego. Stadion został wybudowany przy wsparciu pieniędzy z sejmiku województwa i funduszy unijnych. Stadion jest

bezpłatny, gdyż powstał z pieniędzy publicznych. Ciekawe, że kilka osób spotkało się z nieśmiałą praktyką ze strony dozorcy stadionu, żeby płacić za wejście 20z/mieś co było sugestią zarządcy stadionu, wtedy będzie można wchodzić normalnie, a nie przez siatkę. Przez jakiś czas stadion też był zamykany w ciągu dnia, by uniemożliwić korzystanie. Chciałem tu tylko napisać, że jeśli Panu Kubieli przyjdzie do głowy zamykanie stadionu, który jest dobrem publicznym, bądź pobieranie opłat za coś na co w podatkach złożyli się wszyscy podatnicy oraz UE-powstanie strona na FB archiwizująca takie przypadki, a informacje dostarczone przez użytkowników zostaną dostarczone do Sejmiku Województwa oraz organów nadzorczych-no i mediów oczywiście

Widać że nie rozumiesz co czytasz hejterku.

Szukaj kolejnego hejtu, który z pewnością wkrótce opublikujesz pod kolejnym nickiem.

Po pierwsze gdzie jest powiedziane, że coś co zostało zbudowane przy pomocy środków unijnych lub publicznych ma być bezpłatne?
Po drugie oprócz środków związanych z budową są jeszcze koszty eksploatacji, kto ma je pokrywać? Czy wszyscy podatnicy, także ci którzy nie uprawiają sportu, czy też powinni je pokryć ci którzy korzystają? Np. Pan Guido
Po trzecie autostrady w Polsce także buduje się ze środków publicznych i unijnych a za przejazd trzeba płacić.
Po czwarte 20 zł na miesiąc to jest naprawdę opłata symboliczna. Sprzątanie, oświetlenie, śmieci to z pewnością kosztuje dużo więcej

proponuje odnieść się do meritum, zamiast nazywać kogoś hejterkiem. Czy w sytuacji którą opisałem nie widzi Pan Jurand niczego co nie powinno mieć miejsca? PS poza tym piszę z tgo samego nicka. Czekam na logiczną odpowiedź wobec problemu;pozdrawiam Kazimierz R.

No właśnie odniesiono się do ciebie merytorycznie. Jesteś hejterem. Pozdrawiam, Donald T.

chłopki z wioski jg nie kumają zasad gospodarowania środkami unijnymi.zostaw.nie warto

Opłacone hejterstwo PIS-owo-papajowe już się przeniosło na Jelonkę - teraz tam jest zalew hejtu. W standardowym stylu typu: że kranówa zamiast wody, że grzyb na ścianie, że sufit odpada itd. Szkoda że nie widzą jacy są śmieszni. Tam nie ma oceniania komentarzy więc mają używanie, ale gdyby było, dostaliby tak samo jak tutaj w d.pę jak skopane kundle i szybko wróciliby do swoich nor.

A porządnego basenu do pływania dalej nie ma.

Niewątpliwie jedna z najważniejszych ostatnich inwestycji miasta. Już widać że Termy były potrzebne, zyskują na tych Cieplice i cała Jelenia Góra.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.