Pijani kręcili „bączki” quadami

Fot KPP Kamienna Góra

Kręcili „bączki” swoimi quadami, szaleli i popisywali się na różne sposoby na ulicach Lubawki, budząc trwogę w przechodniach. Okazało się, że dwaj kierowcy terenowych maszyn byli kompletnie pijani. Sąd może im wymierzyć grzywnę , a nawet posłać za kratki na 2 lata.  

Policjanci z Lubawki zareagowali na informacje od zaniepokojonych mieszkańców Lubawki, z których wynikało, że po miejscowości jeżdżą quady, a zachowanie kierowców m. in. kręcenie „bączków” wskazuje, że mogą oni być pod wpływem alkoholu, co stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu.
Policjanci podejmujący interwencję sprawdzili stan trzeźwości 34-letniego kierowcy, który jak się okazało był kompletnie pijany. Alkomat wskazał ponad 2 promile alkoholu. Drugi z mężczyzn 40-letni obywatel Ukrainy, również został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1.6 promila. Po wykonaniu czynności mężczyzn zwolniono.

 

Policja przypomina, że quady nie są zabawkami, a jeśli poruszają się po drogach publicznych, powinny być sprawne technicznie, zarejestrowane oraz posiadać aktualne ubezpieczenie OC. Do ich prowadzenia wymagane jest prawo jazdy minimum kategorii B1, które można uzyskać mając ukończone 16 lat, a w przypadku czterokołowców lekkich mogą nimi kierować osoby, które ukończyły lat 14 i posiadają prawo jazdy kategorii AM.

Komentarze (8)

Co te ukry sobie myślą? że tu ukraina ?? Całe życie jeździł furmanką i w Polsce wsiadł na quada ....Takich to się powinno zakopać w ziemi bo jeszcze kogoś zabiją....już tak było w Jeleniej Górze w Sylwestra

[quote=realista]Co te ukry sobie myślą? że tu ukraina ?? Całe życie jeździł furmanką i w Polsce wsiadł na quada ....Takich to się powinno zakopać w ziemi bo jeszcze kogoś zabiją....już tak było w Jeleniej Górze w Sylwestra[/quote]

A polskiego quadowca też zakopać czy powiesić?
A może uniewinnić?

Co za ironiczny zbieg okoliczności dokładnie tak samo myślą na zachodzie o polakach. Jak tak wszyscy będziemy myśleć to Europa nigdy nie będzie zjednoczona.

Polacy są Prawi i Sprawiedliwi .....a najbardziej najprawszy jest nasz wielki wódz adolf.... o przepraszam Jarosław I koronny

po wykonaniu czynności mężczyzn zwolniono..... Super dalej sobie pojeżdżą

Deportować!

Naprawcie sobie system oceniania komentarzy!

Ają puściłem bączka w spodnie

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.