Piknik rodzinny i inne atrakcje na finał orkiestry

Piknik rodzinny i inne atrakcje na finał orkiestry

Na niespełna dwa tygodnie przed XXI finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sporo się dzieje w obu jeleniogórskich sztabach.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Karkonoskim Hufcu ZHP zaprasza do wzięcia udziału w Pikniku Rodzinnym z okazji XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

13 stycznia Orkiestra zagra w tym roku dla ratowania najmłodszych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Jeleniogórski sztab przy ZHP we współpracy z JCK przygotował festyn rodzinny na Placu Ratuszowym. Impreza rozpoczyna się 13 stycznia o godzinie 12. Grą Miejską. Przygotowano też piknik służb mundurowych, bicie jeleniogórskiego gitarowego rekordu oraz loterię fantową, w której każdy los wygrywa.

 

– Bicie rekordu polega na zebraniu jak największej ilości osób grających na gitarach tę samą melodię – tłumaczy Paweł Pypeć ze sztabu WOŚP przy ZHP. – W wyniku przeprowadzonej ankiety na facebooku zwyciężyła piosenka zespołu Dżemu „Wehikuł Czasu”.

Bicie rekordu odbędzie się w dniu finału o godzinie 13. na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. – Udział może wziąć każdy. Wystarczy tylko sprawna gitara oraz znajomość melodii – dodaje.

 

Chwyty do piosenki oraz filmiki instruktażowe można będzie znaleźć na stronie wydarzenia: http://www.facebook.com/events/185703411570886/

Więcej informacji na temat finału w Jeleniej Górze można znaleźć na stronach internetowych sztabu: www.wosp.jgora.pl, http://facebook.com/wospjgora

 

Pełną parą trwają przygotowania w drugim jeleniogórskim sztabie, organizowanym przez Stowarzyszenie All-ternatywa. Sztab ma zapisanych 150 wolontariuszy. - Przed świętami Bożego Narodzenia kilka wybranych osób z Naszego Stowarzyszenia pojechało w ramach nagrody za pracę przy poprzednim finale WOŚP do Warszawy, aby tam, w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przygotować identyfikatory dla naszych wolontariuszy, oraz pomóc przy laminowaniu identyfikatorów dla innych sztabów – mówi Jakub Thauer, rzecznik prasowy Sztabu.

 

Podczas wizyty w Fundacji członkowie „All-ternatywy” mieli okazję spotkać się z Jurkiem Owsiakiem, który osobiście życzył im powodzenia podczas 21. Finału, oraz podarował książki „Róbta co chceta” ze swoim autografem.

 

- Teraz głównym zadaniem naszego Sztabu jest zorganizowanie posiłków dla wolontariuszy, oraz pozyskanie przedmiotów na licytacje, jak i na internetową aukcję w serwisie Allegro – dodaje Paweł Bigus, szef Sztabu.

 

Sztab podaje link, pod którym będzie można wziąć udział w aukcjach na rzecz tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=24061888

– Do wylicytowania są między innymi okolicznościowe monety, kolekcjonerskie plakaty jak i wejściówki na basen do Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Zapraszamy również do polubienia naszego fanpage na portalu społecznościowym facebook: https://www.facebook.com/wosp2013, gdzie znajdziecie Państwo aktualne informacje o tym co dzieje się w naszym sztabie – dodał Jakub Thauer.

Komentarze (3)

Od kiedy Jurek Owsiak pojawił się na wiecu zorganizowanym przez Palikota i Milera w rocznicę śmierci prezydenta Narutowicza, zrozumiałem na 100 % z kim mam do czynienia. Wcześniej jeszcze miałem pewne wątpliwości, a bo tyle dobrego zrobił... Ponadto odsetki od lokat bankowych fundacji WOPS idą na organizacje Przystanku Woodstock, co mi się nie podoba, bo można byłoby za to zakupić jeszcze więcej sprzętu medycznego.

Niestety drogi Jurku - nie mam zamiaru więcej wspierać finansowo Twoich politycznych poczynań, a więc żegnaj Orkiestro, ode mnie nie dostaniesz ani grosza więcej.

obudził się, wszyscy wiemy że dla dzieci z całej akcji zostaje około 50%, no i co z tego - mieć 50% a nie mieć to chyba jest różnica. zachęcam wszystkich do wspierania

http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe
polecam zapoznać się z rozliczeniami fundacji za każdy zamknięty finansowo finał WOŚP.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.