Plaga potrąceń i kolizji

Plaga potrąceń i kolizji

Do kilku groźnych zdarzeń drogowych doszło w ostatnich dniach w Jeleniej Górze. – Uważajmy, szybko robi się ciemno. Ponadto jest ślisko – przypomina policja.

Najgroźniejsze było zdarzenie z wtorku (5 grudnia) przy rondzie na skrzyżowaniu ulic Różyckiego i Ogińskiego. – 28-letni kierujący fordem potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście 55-letnią pieszą – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze. Kobieta po odbiciu się od tego auta przeleciała na przeciwległy pas ruchu i została potrącona jeszcze przez nadjeżdżającą toyotę, kierowaną przez 41-letniego mężczyznę.

Trafiła do szpitala. Na szczęście, skończyło się na potłuczeniach. – Z uwagi na nietypowe zachowanie 28-letniego kierowcy forda, policjanci pobrali od niego krew do badania na zawartość narkotyków – informuje E. Bagrowska.
Tego samego wieczoru, nieco wcześniej, do groźnego zdarzenia doszło na ulicy Sudeckiej. Z ustaleń policji wynika, że 39-letnia piesza wtargnęła na jezdnię w miejscu niedozwolonym, wprost pod nadjeżdżającego fiata, którym kierował 42-letni mężczyzna. Okazało się, że piesza była pijana, miała prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Trafiła do szpitala.
W poniedziałek (4 grudnia) wieczorem doszło do małego karambolu na ulicy Wolności, w pobliżu zajezdni MZK. Kierowca jednego z aut nie zachował należytej ostrożności, i wjechał w tył innego pojazdu. Jeden z pasażerów trafił do szpitala i odniósł obrażenia skutkujące utratą zdrowia na okres powyżej 7 dni.
Blisko nieszczęścia było w Jeleniej Górze w okolicach ronda przy ul. Zgorzeleckiej.
– Policjanci ruchu drogowego jadąc ulicą Sobieskiego w kierunku ronda zauważyli zbliżającą się do przejścia kobietę. Zatrzymali się, aby przepuścić ją – informuje podinspektor E. Bagrowska.
Kiedy piesza przechodziła, lewym pasem radiowóz ominął jadący z dużą prędkością pojazd marki Opel Vectra. – Kierowca tego pojazdu spowodował realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówi rzeczniczka policji.
Na szczęście, nikomu nic się nie stało, bo piesza w ostatniej chwili zatrzymała się. Po całym zdarzeniu była roztrzęsiona. Kierowca opla zatrzymał się za przejściem. Okazał się nim 34-letni jeleniogórzanin. – Mężczyzna stracił prawo jazdy, odpowie przed sądem za stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówi rzeczniczka policji. Film z tego zdarzenia prezentujemy poniżej.

Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
Fot. Łukasz Płocki
IMG_0810.JPG
IMG_0816.JPG
IMG_0818.JPG
IMG_0832.JPG
IMG_0860.JPG
See video

Komentarze (30)

Duzo kierowców ma zamontowane kamerki ,umożliwić publikowanie wszelkich wykroczeń ,policja nie daje rady, nie jest wstanie dopilnować dyscypliny w całym mieście .
Tylko społeczny ruch skierowany przeciw piratom poprawi bezpieczeństwo na ulicach.

Jak Policja lub jakiś inny samochód stoi przed przejściem, to lepiej rozejrzeć się bardzo dokładnie a później przejechać ... wolno. To przejście na Sobieskiego jest paskudne. NIGDY tam nie przechodzę.Gdy jest ciemno, mokro i ślisko to samobójstwo.

Nie będzie lepiej, dopóki w tym mieście cały czas będzie tak ciemno. Zawiła z Łużniakiem oszczędzają na prądzie i wolą w zamian poświęcić ludzkie zdrowie. Na dobrze oświetlonych przejściach praktycznie nie ma potrąceń.

I dodam, że jak tylko mam przepustkę, to idę na Zabobrze i wyszukuję na trawnikach zużyte chusteczki i podpaski i robię sobie z nich czapkę. Niestety, przepustki w tej chwili to rzadkość, czy moglibyście przesłać mi trochę? Oczywiście wina jest Zawiły i Łużniaka, choć teoretycznie nie mają wpływu na Szpital w Bolesławcu, ale tak jest!

Za łatwo dają prawo jazdy. Tępak w szkole jest niestety w większości tępakiem na drodze. Tak to niestety działa. Do 75 lat prawo jazdy i koniec. Co do oświetlenia powiem , że im go więcej przy przejściu tym gorzej, bo oślepia kierowcę. A te ramy czerwone to bubel.

Elementy odblaskowe u pieszych i doświetlenie przejść

Ta piesza przechodziła w takim czerwonym kołku, więc powinna być widoczna!

W Turcji samochód ma pierwszeństwo i pieszy 100 razy się obejrzy zanim przejdzie.

A Ungabunga to zebry mają pierwszeństwo przed pieszymi.I co z tego wynika?

Nie oczekujmy poprawy sytuacji, bo Platforma Oszustów rżnie głupa i zajęta jest wyłącznie robieniem geszeftów. Trzeba ich pogonić i rozliczyć!

TKM? Przecież to hasło obecnej partii, która na szczęście nie robi ŻADNYCH przekrętów, nie zatrudnia znajomych, nie jest zamieszana w ŻADNE afery, i przede wszystkim: ma ministrów, którzy znają się na wszystkim! No, może poza swoim resortem...

Ależ p.....cie, resortowy kundlu Hipolicie!

TKM- platformy nie ma już od 2 lat ! Do kogo te żale ?

A może wojska OTK na każdym przejściu postawić ? Będzie bezpiecznie i patriotycznie.

Niech zrobią oświetlenie. Nic nie świeci.

Właśnie odnośnie oświetlenia. Jak kierowca ma dojrzeć ubranego na ciemno pieszego który wchodzi mu po zmroku bezpośrednio pod koła.Na skrzyżowaniu ul Moniuszki i Elsnera jest przejście dla pieszych z nową latarnią tylko szkoda że nie świeci. Jeżdżę tamtędy codziennie i wytężam wzrok czy czasami piesi nie wejdą mi pod koła. Czy wymiana żarówki przekracza możliwości TEGO miasta?

Dopóki tym miastem rządzą Zawiła i Łużniak, to niestety, ale prawie wszystko przekracza ich możliwości. Trzeba ich wyrzucić przy wyborach, bo niedługo sami będziemy musieli wymieniać sobie żarówki.

Wiesz jak to jest, może zanim miasto wymieni żarówkę to musi rozpisać przetarg, jaka to ma być żarówka, jakiej firmy, jakie musi mieć parametry itd. itp. a to trwa i trwa i trwa???

Część oświetlenia należy do taurona,spółdzielni mieszkaniowej a część do miasta . najlepiej jak było by wszystko opisane wtedy wiadomo do kogo z żalami

Ale przetarg na eksploatację oświetlenia już był. Wygrała ta sama firma co rok temu. Zapraszam na strony BIP mzdim.

Poza tym zamówienia do pewnej kwoty można robić bez przetargu. Nie ma co zwalać wszędzie na biurokrację. Czasem to naprawdę jest po prostu nieudolność prezydenta Zawiły, zastępcy Łużniaka i podległych im dyrektorów miejskich spółek.

wincyj rond!

,, za moich czasow,gdy przyjechalem na Ziemie Odzyskane to bylo mniej potracej,bo Polacy jeszcze nie mnieli Prawa Jazdy.Moj sp.Szwagier z Maciejowej rowniez pil alkohol,ale kon z zaprzegiem go zawsze bez kolizji dowiozl

A czy ktos badal jak niebezpuczne jest obecnue przejscie dla pueszych na tym rondzie Masakraaaa nuc nie widac piesi wychodza za samochodów

Mniej młotków na ulicach i więcej uwagi pieszych. Proste rozwiązanie.

A w Jaworznie na Śląsku dało się tak pozmieniać ruch aby od prawie dwóch lat nie było żadnego śmiertelnego wypadku na drodze, więc i pewnie tutaj się da.
Policja powinna zwracać szczególną uwagę na wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych. Jakby zrobili tygodniową akcję to spora część kierowców by się nauczyła.

Polecam prezydentom Zawile i Łużniakowi pooglądać jak w Jaworznie wyglądają drogi dla rowerów i pasy ruchu dla rowerów. Odizolowane od ruchu pieszego, osobno wydzielone, prawidłowo oznakowane, z asfaltową nawierzchnią i łagodnie wyprofilowane. To co jest w JG, to jakaś kpina. Praktycznie nigdzie w JG droga rowerowa nie jest wykonana w 100% poprawnie.

A znam się na izolowaniu. Sam jestem izolowany od wszystkich, żeby im nie zrobić krzywdy poprzez zarażenie ich bezmózgowiem. Frajer ze mnie, frajer...

Co ty gadasz przecież JG to rowerowa stolica

Popi....iec. Zabrać prawo jazdy na 15 lat. Za takie zachowanie kierowcy nie ma żadnego tłumaczenia. To debil który musi być izolowany.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.