Planowa breja na pl. Ratuszowym

Fot.UM Jelenia Góra

Kilka telefonów o sytuacji na pl. Ratuszowym odebraliśmy wczoraj w naszej redakcji. - Tam nie da się przejść, nikt nie sprząta śniegu, a nawet jest gorzej niż było kilka dni temu – usłyszeliśmy. To, co wydawało się zupełnym brakiem panowania nad zimowym żywiołem, okazało się celowym działaniem.

Przechodnie, którzy wczoraj wyszli na plac Ratuszowy zdziwili się, że śnieg został pokryty ciemną „mączką”, a krótko potem wysypano jeszcze na to sól. – To rzeczywiście było kilka trudnych godzin dla mieszkańców – przyznają pracownicy MPGK – ale już około południa wyjechały na Plac Ratuszowy dwa pługi i zgarnęły śnieg, tworząc możliwości w miarę wygodnego przejścia przez Plac. „Mączka” kamienna, zmieszana ze śniegiem, ma wypełnić szczeliny między kostkami bruku, które w okresie lata wymywane są przez deszcz, znikają też w wyniku zamiatania najważniejszego placu w mieście. Gdyby wysypać „mączkę” na suchy teren, to jej większość zostałaby zmieciona przez wiatr, śnieg gwarantuje, że wypełni ona – zgodnie z planem – szczeliny w bruku.    

plugi wiklik 2.JPG

Komentarze (14)

Polska racjonalizacja. W byłym Związku Radzieckim wymyślono żeby siać pszenicę na zalegający śnieg aby przyśpieszyć wzrost.

Tak samo było z promenadą nad rzeką przyszła fala i jej nie ma i nic się nie stało nikt nie ponosi odpowiedzialności tak samo z tą nasypką na kostkę nasypali pózniej zepchneli i ta lala

Ciekawe, wysypali podsypkę na śnieg, po to, żeby po kilku godzinach to wszystko zgarnąć? Jakim cudem podsypka w tym czasie uzupełniła szczeliny w kostce. Litości majstry!

Brawo wy najpierw wysypali maczke kamienna na plac pozniej sól i zgarneli to na bok jak snieg sie roztopi to beda chaldy maczki po bok i mpgk przysle i tak zamiataczy zeby to posprzątać i wywieźć co za mądry wymyslij sypanie teraz tej mączki jak jest śnieg to jest wyrzucanie naszych pieniędzy do smieci brawo prezesi mpgk

Kup sobie worek kropek i przecinków i potrenuj, bo na razie to jesteś pośmiewiskiem.

Ciekawe, wysypali podsypkę na śnieg, po to, żeby po kilku godzinach to wszystko zgarnąć? Jakim cudem podsypka w tym czasie uzupełniła szczeliny w kostce. Litości majstry!

Co za głupawe tłumaczenie? To działanie sensu nie ma.

Ja pikole, ale farsa.Bareja gdyby żył miałby temat do filmu.

Gdyby żył tutaj w Jeleniej Górze to milionerem by został , bo kręciłby takie komedie o niedorzecznościach tutejszych Pomysłowych Dobromirów :D

Jeleniogórzanie to jacyś zakompleksieni ludzie. Innym wmawiają, że kierowcy z dje, dlw czy dzl nie potrafią jeździć po ich absurdalnym mieście a sami w tym absurdzie tkwią po uszy. Ludzie ! Co wy bierzecie ? Czy ten pył z celwiskozy wam na płaty mózgowe osiadł ? Tacy z was wielcy miastowi a w samym centrum macie breje po której nie da się chodzić. Zapraszam do Gryfowa Śląskiego, zobaczycie jak tu się dba o miasto. Gdyby nie Cieplice, Maciejowa,Sobieszów to bylibyście takim samym miastem jak Gryfów.

O czym ty mówisz wieśniaczku? Sama Jelenia Góra bez C,M,S jest 2-3 razy większa od twojej śmiesznej wioseczki. Co wy tam macie? Parę budyneczków, jakaś biedronka i to wszystko. Pociąg nawet nie dojeżdża do tego zadupia. Więc się uspokój i idź kury wyprowadzać

Ty raczej ze swojego pokoju nie wychodzisz, bo nawet nei wiesz że do Gryfowa pociąg dojeżdża.

Jelenia Góra to prowincja. Nawet rząd PO i PiS nie chce tam ekspresówki wybudować

Nie tylko Plac Ratuszowy, reprezentacyjne wydawałoby się miejsce, tuż pod okiem władz miasta wygląda jak chlew.Brudne , pełne śmieci wymieszanego z nieodgarniętym śniegiem ulice , place, chodniki dają świadectwo o naszym mieście .Płakać się chce.A Pan Prezydent( na którego sama głosowałam),który powołuje się na swoje jakoby poznańskie korzenie i niby wynikające z tego poczucie obowiązku, porządku, w Poznaniu chyba tylko 4 lata studiował. Obraz naszego miasta to koronny dowód na to.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.