Pościg za pijanym motocykistą

Pościg za pijanym motocykistą

Ponad 100 km na godzinę pędził w terenie zabudowanym mężczyzna, który uciekał przed policjantami motorem marki Honda. Motocyklista nie miał uprawnień do kierowania tym pojazdem a w dodatku był nietrzeźwy, miał około 1 promila alkoholu w organizmie.

- 5 kwietnia br około godziny 18.40 w Gryfowie Śląskim, policjanci lwóweckiej drogówki zauważyli motocyklistę, który popełnił wykroczenie drogowe. Jechał on w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Motocyklista nie reagował na sygnały wzywające go do zatrzymania, tylko jeszcze bardziej przyśpieszył. Policjanci ruszyli do pościgu. W następnej miejscowości zatrzymali uciekającego pirata. Jak się okazało, był nim nietrzeźwy 25-latek. W jego organizmie znajdował się promil alkoholu. Nie posiadał także prawa jazdy ani żadnych dokumentów na motocykl - mówi Marek Madeksza, oficer prasowy lwóweckiej policji.

Teraz kierującemu grozi nawet 2 lata pozbawienia wolności o zakaz prowadzenia pojazdami do 10 lat. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim.

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.