Pociągi do Szklarskiej już nie jeżdżą!

Pociągi do Szklarskiej już nie jeżdżą!

Wczoraj wstrzymano ruch pociągów na świeżo wyremontowanej trasie do Szklarskiej Poręby. Powód? Most nad torami w Piechowicach jest w fatalnym stanie i grozi zawaleniem się.

– Zarządca Infrastruktury poinformował przewoźników, iż począwszy od 26 listopada 2013 r. od godziny 15:30 do odwołania wszystkie pociągi kursujące trasą Jelenia Góra - Szklarska Poręba Górna dojeżdżać będą od strony Jeleniej Góry do stacji Piechowice – informuje w komunikacie Dolnośląski Zakład Przewozów Regionalnych we Wrocławiu.

 

Na odcinku Piechowice - Szklarska Poręba Górna uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa, autobusy będą jeździły z pominięciem przystanku Górzyniec.

 

To zaskakujące tym bardziej, że linia kolejowa została otwarta niewiele ponad tydzień temu po kapitalnym remoncie, który pochłonął prawie 36 milionów euro! Wymieniono torowisko na odcinku 12 kilometrów, przebudowano most na Kamiennej, wyremontowano 6 przejazdów kolejowych, dwa perony na stacjach w Piechowicach i Szklarskiej Porębie.

 

Most należy do gminy Piechowice. Samorządowcy jednak tłumaczą, że nie mają pieniędzy na rozbiórkę. Dlaczego rozbiórki bądź remontu wspomnianego obiektu PKP nie ujęło w Unijnym projekcie? Rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemienic był dziś rano nieuchwytny.

Komentarze (59)

ostatni PO-ciąg już odjechał

przecież to nie jest most kolejowy tylko wiadukt drogowy. więc PKP nic do niego niema a do decyzji urzędu transportu kolejowego musiało się dostosować. Bo to nadzór budowlany zabronił kursowania składów pod wiaduktem. Lepiej by pociągi nie jeździły do czasu rozbiórki niż żeby na skład zwaliła się żelbetonowa ważąca kila ton konstrukcja

...bo zły stan żelbetowej konstrukcji wiaduktu nastąpił po zakończeniu remontu torowiska. Wcześniej był bardzo dobry.

Nie nie nie był doby, był doskonały! Był wzorem JA p-i-e-r-d-o-l-ę !!!!

PO-ciągi i tak puste

Nie tak dawno pisałem, że Impuls (w sensie fizycznym) to krótkotrwałe zjawisko...

Czy nie był widziany przy tym moście były zastępca burmistrza grajgórki???

Na otwarcie kolei zjechali się decydenci,pojedli może popili,chyba już wtedy było wiadomo o moście,najlepiej trasy rowerowe zrobić z tego nieszczęścia a kasa poszłaaaaaaaaaa.

Przenieście te tory do Karpacza do Szklarskiej i tak nikt nie przyjeżdża.

Wychodzi na to, że Pan Kaflik ma rację pomagając się odwołania tego całego towarzystwa wzajemnej adoracji psującego każdą rzecz której się tknie.

Nie strasz Kaflikiem. Kaflik sam partaczył dużo gorzej rzeczy, których się tykał (dopóki nie wywalono go ze stołka). Wszystkie!

Zobaczycie że to samo będzie z Cieplickimi termami. Pieniądze zostały na lewo wzięte do prywatnych kieszeni, a z tego co się zostało powstały termy.

juz sie mi nic nawet nie chce pisac ------porażka.

A Hiszpanie po nocach kończyli remont (zakładanie prowadnic na łukach) bo w dzień kursowały pociągi....teraz kiedy prowadnice są założone kursy zawiesza sie do odwołania obarczając winą Piechowice. Tymczasem projekt był do d***..remont cząstkowy nie wymienione odcinki torowiska przed Szklarską Poręba Górna i za Piechowicami, sypiacy sie tunel w Szklarskiej Dolnej...ale sobie wymyślili wiadukt..

Jak nie most, to znalazłby się inny powód. PKP bierze kasę i zawsze odwala fuszerkę na maxa. Aż strach pomyśleć, jakie jeszcze kwiatki wyjdą podczas użytkowania tej linii.

Anonim666 masz rację , promocja byłaby suuuuper i darmowa naszego regionu Karkonoszy i Izerów pięknych , jestem Za !!!

Niedbalstwo, nieróbstwo, bałagan. To teraz krótka charakterystyka polskich kolei. Kolejarze za to dostają do rąk zabawki w rodzaju Pendolino. Czym to się skończy można tylko sobie wyobrazić. Winę za opisane w artykule i podobne fakty ponoszą pracownicy kolei. To dzieło eksperymentów przewodniczącego Akcji Wyborczej Solidarność /obecnie PO + PiS/ niejakiego Krzaklewskiego. Pracownicy kolei marnotrawią publiczne pieniądze na różne sposoby. Przykład z brzegu: na dworcu jeleniogórskim od kilku lat drzwi prowadzące na perony nie zamykają się, bo są zepsute. W największe mrozy drzwi są otwarte. Kaloryfery grzeją więc powietrze na peronach! Decyzję o naprawie owych drzwi ponoć może podjąć tylko jakiś ważny kierownik w Wałbrzychu. Kilka lat podejmuje!

polnische wirtschaft!

ten most nad torami to powinien byc zrobiony 20-lat temu to teraz obiekt zabytkowy pewnie ijakis cwaniak z ochrony zabytkow na cos nie pozwoli tak jak remonty dacgow

TU kierownik z Wałbrzycha. Wlasnie podjalem decyzje o zamknieciu drzwi

To co się stało świadczy o przeroście administracji, jeden urzędnik zadecydował o remoncie torowiska, gdzieś daleko inny, nie pomyslał że przy tej okazji należy zrobić przegląd infrastruktury i RÓWNOLEGLE rozpocząć ewentualne remonty, w czasie braku ruchu pociągów - proste? Ależ oczywiście NIE! Będzie oszczędność na dofinansowaniu nierentownego utrzymania połączeń, no i trzeba bedzie rozpisać przetarg na ponowny remont tego co zostało dotychczas wyremontowane! A jeżeli się mylę, znaczy że jest to po prostu SABOTAŻ!

ten most nad torami to powinien byc zrobiony 20-lat temu to teraz obiekt zabytkowy pewnie ijakis cwaniak z ochrony zabytkow na cos nie pozwoli tak jak remonty dachow w Piechowicach na wszystko pozwolenie z ochrony zabytkow ale pieniedzy to nie dadza za wyzsze koszy remontow.

Ta Szklarska Poręba, to biedne i zapomniane miasto. Tutaj potrzebny jest burmistrz z jajami. A ten Sokoliński niech wraca do swojej księgarni. Kiedyś zapytano Sokolińskiego, czy zatrudniał w swojej księgarni ludzi na czarno. Do dnia dzisiejszego Sokoliński milczy w tym temacie.

Nie pier... trollu ze szklarskiej poręby. Twój Sokoliński nie ma tu nic do rzeczy.

JESTEM Z JELENIEJ ALE SIE BRZYYYYDZE TYM MIASTEM TAK PIEKNYM ZRUJNOWANYM ZA KOMUNISTOW A TERAZ JESZCZE GORSZA ZARAZA WOOOOOOOON GDZIE JEST EUROPEJSKA KOMISJA ABY ICH JEDNYM ZUTEM DO CIUPY I KLUCZ ZACEMENTOWAC......

most nad torami został uszkodzony przez czołgi w 1968 r. podczas inwazji na Czechosłowację .Niech za most płaci MON lub stawia nowy.Szkoda że kilku naczelników i burmistrzów Piechowic nie widziało wcześniej problemu. Zakaz ruchu wisi ponad 20 lat !!!

Niech płacą Czesi, bo to z ich powodu musiały te czołgi jechać. Na poczet długu zakonfiskujemy motoraki ze Szklarskiej.

wstydzę się za miasto Piechowice i ich władze, autobusy mzk obcinają, teraz nie mają kasy na rozbiórkę mostów. SKANDAL!!!

Piechowice nie mają tu nic do rzeczy, tłuku. PKP remontowało linię, a nie gminy.

Tym miastem rządzą tkzw. milosnicy Piechowic z naczelnym dowództwem specjalnym z Gorzynca i ci ludzie odpowiadaja za dzisiejszy stan miasta.Stolki, stoleczki, wladza itd., itp. marzy sie nieudacznikom a miasto to juz cien dawnej swietnosci.

Jasne, miłośnicy Piechowic remontowali linię kolejową... Idź się walnij w łeb, może przybędzie oleju. Wzruszają mnie tacy, co to nie mają pojęcia, kto się czym zajmuje, ale do oskarżania i opluwania pierwsi.

Przy okazji niech naprawia dylatacje tego wiaduktu!!! chyba na wiosnę jakaś ekipa "flachowców" nawaliła asfaltu tworząc "bułę" niczym próg zwalniający. Przejeżdżając mało karku człowiek nie złamie...przecież to droga krajowa,wiec pytam kto na takie rzeczy pozwala???

To jest k_rwa jakaś kpina.... aż się nie chce komentować.
POkujcie już manatki...

WŁADZA W POLSCE - W TYM PRZYPADKU TEŻ - ZAJMUJE STOŁKI, BIERZE OGROMNĄ KASĘ, A DLA NAS, DLA SPOŁECZEŃSTWA NIE ZOSTAJE Z TEGO PRAWIE NIC !!!
HAŃBA Z TYM MOSTEM !!!
SENATOROWIE, POSŁOWIE, PREZYDENCI, BURMISTRZOWIE, WÓJTOWIE, RADNI - POPATRZCIE W LUSTRA NA SWOJE GĘBY I SAMI SOBIE ODPOWIEDZCIE:
ZA CO WY BIERZECIE PIENIĄDZE ???
NO - ZA CO ???

Ten wiadukt jest od wielu lat uzytkowany tylko przez pieszych, samochody tamtedy nie jezdza poniewaz stoja metalowe slupki. Bardzo dziwna sprawa, nigdy nic na temat tego wiaduktu nic nie bylo slychac a teraz taka plama. Mysle ze to nie wina Piechowic.

Też tak myślę. PKP jak zwykle odwaliły fuszerkę, a teraz szukają kozła ofiarnego, na którego można zwalić winę za bubel.

ludzie piszą bzdury bo nie wiedzą o jaki most chodzi,.. ten jest zamknięty dla ruchu od ok.20 lat... komuś bardzo zależy, żeby pociągi do Szklarskiej nie jeździły...

szkoda ze nie jest pokazany na zdjeciu ten wiadukt, ten jest dawno nieczynny

A gdzie w ogóle dokładnie jest ten most?

W Piechowicach... :) :) :)

Stadion,termy,Park Zdrojowy,Kolej... a jeszcze hala w mechaniku
To tylko nasz ogródek a jak w skali kraju?Załosne a pani Beńkowska zostaje v-ce premierem

Gmina Piechowice tak się postarała… piechowice.net.pl

A to Piechowice remontowały tory? Jak nie wiesz to nie pisz.

Nie wróżyłem PKP świetlanej przyszłości na tym szlaku po sobotnim jego otwarciu. Było na tej imprezie bardzo wielu właścicieli tego skrawka naszego Kraju a nie zauważyłem na stacyjkach, częściowo wyremontowanych, panów w czerni z kropidełkami - niepokropiony obiekt nie może funkcjonować, nie było "Bóg zapłać" i wszystko jasne.

ktos powinien za to beknąc, wstyd dla miasta

Miastem Piechowice zarzadza burmistrz Wielkie Rozczarowanie, któremu najlepiej wychodzi śpiew i taniec, skąd mógł wiedzieć, ze most mu się wali

A tobie najlepiej wychodzi pisanie bzdur. To PKP remontowały linię kolejową, a nie piechowice, tłuku.

Przynajmniej, zima ich nie zaskoczy!!!

Wiadukt kolejowy nad torowiskiem jest w ciągu drogi gminnej należącej do miasta Piechowice i to ona jest jej zarządca. Niestety , nieodpowiedni ludzie zarządzają naszym miastem. Już kilka lat temu zamknęli ruch na tym wiadukcie i czekali co będzie dalej!! Może kosmici go wyremontują????!!!. Burmistrz niestety nie ma czasu zajmować się takimi bzdetami , musi bywać , nadstawiać się do zdjęć , podnosić podatki od nieruchomości ,a jednocześnie umażać ,badź prolongować podatkowe osób prawnych i tak za BIP UMPiechowice:

Na podstawie art. 37 ust. 1, pk1 2 lit.f ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicmych (Dz.U. z 2009 r. Nr l57, poz.1240 ze zmianami), podaje do publicznej wiadomości wykaz osób prawnychi fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym w
zakresie podatków lub opłat w roku 2012 udzielono ulg, odroczeń, umorzeń lub rozłożono spłatę na raty, w kwocie przewyższającej 500 zł.

POLCOLORIT S.A.
86 800,00 odsetki
76 132,00 opłata prolongacyjna
Powód -uzasadniony ważny interes podatnika

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.