Pociągiem z Jeleniej Góry na Hel

Pociągiem z Jeleniej Góry na Hel

Jeleniogórzanie wybierający się na wakacje nad morze, mogą w czerwcu skorzystać z letnich połączeń i dojechać pociągiem na Hel oraz do Łeby. Jest jednak i zła wiadomość. Jak alarmuje Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych, z planów PKP Intercity na rok 2019/2020  zniknął pociąg relacji Jelenia Góra – Świnoujście. Czy uda się odzyskać to połączenie?

Pociągi z Jeleniej Góry na Hel oraz z Jeleniej Góry do Łeby kursować będą od 20 czerwca do 31 sierpnia.

Wakacyjne udogodnienia

Trasa z Jelenia Góra - Hel będzie obsługiwana będzie codziennie. Średni czas podróży wynosi 13 godzin 41 min. Pierwszy pociąg odjeżdżać będzie o godz. 03:52. Ostatni odjazd pociągu planowany jest o godz. 22:07.

Najdogodniejsze połączenie to te o godz. 10.21 z Jeleniej Góry. Przyjazd na Hel planowany jest o godz. 22.50. Podróż trwć będzie niewiele ponad 12 godzin.  Można także będzie pojechać przez Warszawę. Z Jeleniej Góry start o godz. 22.07. Przyjazd na Hel o godz.12.17. Podróż trwać będzie 14 godzin 10 minut).

20 czerwca ruszy także sezonowy pociąg nocny „Łebsko” w relacji Jelenia Góra – Łeba (będzie grupa wagonów relacji Wrocław Główny – Kołobrzeg – Wrocław Główny przez Trzebiatów). Wyjazd z Jeleniej Góry planowany jest o godz. 18.45. Przyjazd na miejsce o godz. 7.31. Podróż trwać będzie 12 godzin 26 minut.

Ponadto w wakacyjnym rozkładzie jazdy znajdzie się nocny pociąg „Karkonosze” relacji Białystok – Jelenia Góra – Białystok, który zostanie wydłużony do Szklarskiej Poręby Górnej.

Podobnie będzie z podróżą pociągiem „Słowacki” relacji Ełk – Jelenia Góra – Ełk, który zostanie wydłużony do Szklarskiej Poręby Górnej.

Dzienny pociąg „Chełmoński” relacji Jelenia Góra – Przemyśl Główny – Jelenia Góra będzie miał wagony w relacji Wrocław Główny – Hrubieszów Miasto – Wrocław Główny przez Zamość. Dzięki temu podróżni m.in. z Zamościa będą mogli dojechać bezpośrednio do Krakowa i Wrocławia.

Zniknie połączenie do Szczecina?

Tworzony jest już rozkład jazdy na kolejny rok 2019/2020 . Zbierane są opinie na temat planowanych korekt. Pojawiła się niedobra informacja dla jeleniogórzan. Prawdopodobnie możemy stracić połączenie ze Szczecinem. Komitet Dolnośląskich Linii Kolejowych czujnie już interweniuje u Andrzeja Bittela, wiceministra infrastruktury odpowiedzialnego za kolej. „Jest dla nas niezrozumiałe, by pozbawić mieszkańców Aglomeracji Sudeckiej możliwości dojazdu do Szczecina i Świnoujścia, a mieszkańców Pomorza Zachodniego dostępu do Karkonoszy” - pisze KODLK do ministra i czeka na jego odpowiedź.

Plany PKP Intercity

Już wiadomo, że dla  obsługi stacji Jelenia Góra PKP Intercity planuje w sezonie 2019/2020 następujące połączenia:

EIP Jelenia Góra- Warszawa Wschodnia

IC SIEMIRADZKI Jelenia Góra- Przemyśl

TLK ARTUS Jelenia Góra- Gdynia

IC ORZESZKOWA Jelenia Góra- Ełk w sezonie ze Szklarskiej Poręby

IC ŚNIEŻKA Szklarska Poręba- Warszawa w dni wolne

TLK ROZEWIE Jelenia Góra- Gdynia w sezonie ze Szklarskiej Poręby

IC KARKONOSZE do Białegostoku p. Węgliniec w sezonie ze Szklarskiej Poręby

Komentarze (96)

Ten Hel to dobra sprawa.Tylko tabor który tam będzie jeździł jest trochę słaby jak na XXIw. Będą to prawdopodobnie stare czeskie wagony przedziałowe 8-miejscowe.Oczywiście bez klimy.Z tego co się dowiedziałem w IC również nie będzie kuszetki i sypialnego.To taka opcja dla tych którzy lubią klimat lat 80 i 90 zeszłego wieku :)

Bardziej potrzebny jest nam powrót pociągów do Lwówka, a nie na jakiś Hel kursujący tylko sezonowo. Ale w ten sprawie ten śmieszny KODLK nawet palcem nie kiwnie. Ile razy pojedziesz na Hel w roku? A z Lwówka i okolicznych miejscowości ludzie codziennie dojeżdżają do pracy i szkół.

Lwówek to osobny temat.Tutaj rozmawiamy o pociągach dalekobieżnych.IC raczej ludzi do Lwówka nie będzie wozić.Za IC jest odpowiedzialne ministerstwo a za za połączenia lokalne marszałek więc to do niego żale a nie do IC. Natomiast co do KODLK to pełna zgoda.

Osobny, nie osobny - z pewnością ważniejszy niż jakieś pociągi do Helu. Do Helu mało kto pojedzie, a do Lwówka pociągi są naszemu regionowi niezbędne. Zgadza się, że tutaj pretensje trzeba kierować nie do IC, tylko do Kolei Dolnośląskich, które zniszczyły to połączenie za prezesury Rachwalskiego. Tym niemniej KODLK powinien zająć się w pierwszej kolejności tymi pociągami zamiast chwalić się jakimiś pociągami do Helu, którymi prawie nikt nie pojedzie.

Wybierz się na dworzec, wtedy ewentualnie będziesz miał prawo powiedzieć, że mało osób jedzie do Helu. Ja twierdzę, że dostanie biletu na trasę do Helu graniczy z cudem, jeżeli nie zrobi się tego z odpowiednim wyprzedzeniem. Widocznie jesteś z tej opcji, która polikwidowała dalekobieżne pociągi z Jeleniej Góry i nigdzie nie można było się dostać bez przesiadki we Wrocławiu, a do Wrocławia jechało tylko kilka pociągów.

Mieszkam w Lwówku i nie raz korzystałam z pociągów dalekobieżnych z Jeleniej Góry no bo gdzie my mieszkańcy Lwówka mamy z nich korzystać? Masz rację jeleniogórzanka trudno kupić miejsca takie jest obłożenie w tych nad morze.Cały czas walczymy o dojazd do Jeleniej.To powinno być tak że wsiadamy w Lwówku w szynobus i w Jeleniej przesiadamy się do pociągu na Hel czy Łeby.Bardzo bym się cieszyła gdyby taki pociąg kiedyś pojechał przez Lwówek.

Aż żal tej pięknej trasy do Lwówka. Mieszkam w Świdnicy, ale uważam za skandal, że takie piękne trasy są likwidowane. Przykre, że tak działają obecnie Koleje Dolnośląskie. To zdaje się było za poprzedniego prezesa, może ten już pracuje lepiej. A gdyby linia była czynna, to nawet pociągi dalekobieżne nad morze mogłyby tamtędy jeździć. Uważam, że to właśnie takie piękne trasy powinny być remontowane, a nie np. linia przez Sobótkę, gdzie mieszkańcy nawet protestują przeciwko powrotowi pociągów. Co to za władza, co wszystko robi przeciwko mieszkańcom?

Co ty za bzdury piszesz, to nawet u nas we Wrocławiu pociąg do Helu wyjeżdża pustawy. Więc tym bardziej pusty musi wyjeżdżać z Jeleniej Góry, bo przecież ten pociąg jedzie przez Wrocław. A do Lwówka sama chętnie bym się wybrała. Pamiętam jak jeździliśmy do Jeleniej Góry i tam przesiadaliśmy się na szynobus do Lwówka jadący piękną Doliną Bobru. Wrażenia dla całej rodziny niezapomniane! Nie myśl jeleniogórzanko tylko o sobie, bo nie tylko ty jesteś na świecie.

I znowu ten śmieszny troll z Wrocławia się wypowiada o tym o czym nie ma pojęcia.

Przestaniesz podszywać się pod mieszkańców Jeleniej Góry, gamoniu z Wrocławia? Masz swoje wsiocławskie portaliki, tam trolluj.

Kolejny komentarz "jeleniogórzanki", z którym nie mam nic wspólnego. Ktoś używa nicka, jakiego ja używam na tym portalu.

Nie mam uprzedzenia do Wrocławian, jak co niektórzy tutaj na łamach Jelonki, ale nie można pisać, że skoro pociąg pustawy jedzie z Wrocławia, to pusty musi jechać z Jeleniej.
Sezon letni trwa ponad dwa miesiące i nie wszyscy jadą tego samego dnia, ale pustawy z pewnością nie jest.

Nie każdy posiada samochód i chcąc pojechać nad morze wybierze wygodniejszą od autokaru kolej.

Niestety, ale Jelenia Góra ma takie, a nie inne położenie i jest słabo skomunikowana. Pociągi stanowią obecnie najlepszy środek komunikacji. Wy macie mnóstwo połączeń, a my cieszymy się, gdy PKP pomyśli też o nas.

Zgadzam się z Tobą, co do połączenia z Lwówkiem. Ich mieszkańcom należy się połączenie z Jelenią Górą, tym bardziej, że tory biegną wzdłuż pięknej krajobrazowo okolicy i to dodatkowa propozycja dla turystów. Lokalne władze powinny mocno zabiegać o przywrócenie tej linii; ludzie pisać petycje.

Czasem wystarczy pomyśleć zamiast wklejać ciągle te same bzdury. Już cała Jelenia Góra nagle rzuci się do pociągu na Hel. Weź pomyśl zamiast zmieniać nicki i produkować stale ten sam bełkot. Chyba że naprawdę jesteś taki tępy.

14 godzin jazdy pociągiem z długimi przerwami wcale fajne nie jest. Samochodem można dojechać w czasie dwa razy krótszym. Za to pociągi regionalne są dla wszystkich mieszkańców i ludzie na pewno by nimi jeździli, bo jak inaczej mają dojechać do pracy?

Niestety nie rozumieją tego Koleje Dolnośląskie i takie organizacje jak KODLK, które nie potrafią zorganizować mieszkańcom pociągów. Natomiast nad morze jest wiele pociągów, można jechać też z przesiadką. Nikomu korona z głowy od tego nie spadnie.

co do Lwówka, to tutaj pretensje trzeba kierować nie do IC, tylko do Kolei Dolnośląskich, które zniszczyły to połączenie za prezesury Rachwalskiego. Tym niemniej KODLK powinien zająć się w pierwszej kolejności tymi pociągami zamiast chwalić się jakimiś pociągami do Helu, którymi prawie nikt nie pojedzie.

Ten gość to jakiś kompletny psychol. Ma jakąś fobię na punkcie Lwówka i Jeleniej Góry. Łazi nawet po portalach innych miast i wszędzie wkleja te same hejty na Lwówek, Jelenią Górę itd. A to co wyczynia na "Gazecie Wrocławskiej" to już brak słów na określenie tego idiοty z Wrocławia. Ilekroć ktoś wspomni o Lwówku, ten gość się uaktywnia i hejtuje przywrócenie pociągów do tego miasta, obrażając przy tym dyskutantów. Podszywa się pod mieszkańców innych miast oraz forumowiczów, myśli że w ten sposób kogoś nabierze. A wszystkie komentarze pisane są w jednym stylu. Ponoć to były prezes KD tak trolluje, bo zlikwidował pociągi do Lwówka i tera boi się krytyki.

A podróż autobusem trwa krócej? Jedziesz wygodnie? Masz możliwość wykupienia kuszetki? Masz toaletę na miejscu?

Jak Ci nie pasuje, nie musisz jeździć.

A jeżdżą w ogóle autobusy na Hel? Jak myślisz dlaczego nie jeżdżą? Może dlatego że nie ma zainteresowania? Do Świnoujścia też nie jeżdżą, tylko do Szczecina.

Jazgoczesz, a nawet nie znasz rozkładu. Daję głowę, że w ogóle nie pojedziesz tym pociągiem.

Zaś ja pojadę, ale autem - o połowę krócej i dużo taniej.

Temat dotyczy kolei, a Wy siebie nawzajem obrażacie i podejrzewacie o trolling. To jest żałosne. Czyż na temat nie wolno się nikomu wypowiedzieć? To oczywiste, że autobusy nie docierają wszędzie. To był przykład, że autokary też danej trasy szybciej nie pokonują. Masz auto, to sobie jedź i zostaw przedmówcę w spokoju. Skąd wiesz, że nie skorzysta z połączenia?

Wreszcie ktoś rozsądny się wypowiedział.

I kolejna zmiana nicka i sam sobie jeszcze przytakujesz kolejnymi odpowiedziami. Żałosny jesteś, trollu.

Skąd wiesz, że autobusy nie pokonają trasy szybciej, skoro nie ma takich autobusów? Pomyśl zanim coś napiszesz pacanie. Skoro ty wolisz jeździć pociągami to sobie jeździj i nie przekonuj innych na siłę jeszcze zmieniając co chwilę nicki. Widać mało było chętnych na taką masochistyczną jazdę, skoro pociągi są likwidowane. W zasadzie to wszystko tłumaczy, jaka jest frekwencja w tym pociągu. Możesz sobie wynająć prywatny pociąg za swoje pieniądze i nim jeździć.

Bardzo dobra odpowiedź. A co do trollowania, to przecież członkowie tego śmiesznego KODLK trollują. Tak jest pod każdym artykułem o kolei. Napisz coś nie tak o pociągach - i od razu zwali się na ciebie chmara mikoli. Tak jak piszesz, pociąg jest likwidowany, bo nie cieszył się zainteresowaniem. Gdyby dużo ludzi jeździło, to na pewno nikt by go nie likwidował. Mogą sobie pojęczeć w mediach - i tak g... im to da.

Sam już chyba widzisz co się dzieje.Ten człowiek jest prawdopodobnie psychicznie chory.Ma jakiegoś misiu*ca na punkcie Wrocławia i Lwówka.Próbuje w każdej dyskusji na tematy kolejowe wywoływać kłótnie między ludźmi z Wrocławia,Jeleniej Góry,Lwówka i Zgorzelca.Temat był o pociągach dalekobieżnych a zeszło na Lwówek.Do tego nieudolnie próbował się podszywać ale nie zauważył że jestem tu zalogowany :))) Zauważ też że wszystkie jego komentarze są pisane w jednym stylu.

O, Zdzichu, kolejne wcielenie wrocławskiego trolla. Wywalili cię z Inforail za wulgarne komentarze to teraz produkujesz się tutaj. Chory to ty jesteś na punkcie Jeleniej Góry i Lwówka. Po co włazisz na nasze portale? Siedź sobie na wrocławskich portalikach i tam się produkuj. Teraz jeszcze dochodzi zakładanie kont na nicki stałych forumowiczów. Naprawdę jesteś takim idiοtą, że myślisz, że ktoś uwierzy w twoje gierki i trollowanie?

Twoje portale? prywatne? Idź się leczyć bystrzak2000 przypominam że to ty tutaj jesteś gościem.

Pisz pod jednym nickiem, Zdzichu, kichu, bystrzak, lucyzucker, jeleniogórzanka itd. A najlepiej wypad z naszego portalu na swoje wrocławskie portaliki, baranie bez piątej klepki.

prosimy redakcję o kasowanie takich obraźliwych komentarzy z wulgaryzmami nie chcemy tego czytać

Popatrz lepiej na swoje komentarze, Adam Łomnica, jeleniogórzanka, lwówianka, bystrzak2000, lucyzucker, Zdzich i jakie tam jeszcze nicki masz. To twoich сhamskich komentarzy nikt nie chce tu czytać.

Wypowiedzi pod artykułem może udzielić każdy użytkownik. Tymczasem prawie każdego wypowiadającego się tutaj użytkownika Ty i inni użytkownicy podejrzewacie o trolling. Zostaw(cie) ludzi w świętym spokoju. Po co te prowokacje i insynuacje? Nie z każdą wypowiedzią trzeba się też zgadzać, ale można to wyrazić w sposób kulturalny. Czy trzeba od razu wylewać na czyjąś głowę kubeł pomyj!?

Każdy ma prawo jeździć czym mu się podoba. Skoro ludzie nie chcą jeździć tym pociągiem, a potrzebują pociągów do Lwówka, to nie przekonuj innych na siłę i nie zmieniaj co chwilę nicków. Chyba jesteś śmieszny jak wydaje ci się, że połączenie ze Świnoujściem jest ważniejsze niż z Lwówkiem albo Karpaczem. Pewnie to członkowie tego całego żałosnego KODLK trollują. A już twoje obrażanie innych tylko tobie wystawia świadectwo. Skoro mało ludzi jeździło tym pociągiem, to pociąg jest likwidowany. Chyba logiczne, co nie? Jak tak bardzo ci na nim zależy to możesz wynająć skład za własne pieniądze i sobie nim jeździć.

Portal nj24 zamieścił artykuł, który użytkownicy kulturalnie komentowali. Nagle masowo pojawiały się wpisy osób, które posądzały niemalże każdego o trolling, a kulturalna wymiana zdań przestała istnieć, bo zaczęły się obelgi. Przyganiał kocioł garnkowi...

Wpis Adi:
"Przestaniesz podszywać się pod mieszkańców Jeleniej Góry, gamoniu z Wrocławia? Masz swoje wsiocławskie portaliki, tam trolluj."

Wpis Anonimolix:
"Weź pomyśl zamiast zmieniać nicki i produkować stale ten sam bełkot. Chyba że naprawdę jesteś taki tępy."

Wpis Arek:
"Ten gość to jakiś kompletny psychol. Ma jakąś fobię na punkcie Lwówka i Jeleniej Góry. Łazi nawet po portalach innych miast i wszędzie wkleja te same hejty na Lwówek, Jelenią Górę itd. A to co wyczynia na "Gazecie Wrocławskiej" to już brak słów na określenie tego idiοty z Wrocławia."

Wpis Bartosz:
"I kolejna zmiana nicka i sam sobie jeszcze przytakujesz kolejnymi odpowiedziami. Żałosny jesteś, trollu."

Wpis Bartosz:
"Skąd wiesz, że autobusy nie pokonają trasy szybciej, skoro nie ma takich autobusów? Pomyśl zanim coś napiszesz pacanie."

Wpis Arek:
"O, Zdzichu, kolejne wcielenie wrocławskiego trolla. Wywalili cię z Inforail za wulgarne komentarze to teraz produkujesz się tutaj. Chory to ty jesteś na punkcie Jeleniej Góry i Lwówka. Po co włazisz na nasze portale? Siedź sobie na wrocławskich portalikach i tam się produkuj. Teraz jeszcze dochodzi zakładanie kont na nicki stałych forumowiczów. Naprawdę jesteś takim idiοtą, że myślisz, że ktoś uwierzy w twoje gierki i trollowanie?"

Wpis Arek:
"Pisz pod jednym nickiem, Zdzichu, kichu, bystrzak, lucyzucker, jeleniogórzanka itd. A najlepiej wypad z naszego portalu na swoje wrocławskie portaliki, baranie bez piątej klepki."

Wpis Piotr Sobótka:
"To po co czytasz nasz portal? Teraz jesteś z Łomnicy? Tak jak już ci pisali, wypierdаlaj na swoje wsiocławskie portaliki i tam rzygaj na Lwówek. Na pewno nie jesteś mieszkańcem naszego regionu, bo gdybyś był, to zależało by ci na lokalnych liniach kolejowych. Nerwy puszczają cymbałowi z Wsiocławia, bo został namierzony i stąd te wyzwiska? Popisuj się dalej kulturą rodem z zabużańskiego PGR-u, wiochmenie. Ty śmieciu i tak nie pojedziesz pociągiem do Helu, bo wieśniaków z Wrocławia przecież nie stać na bilety kolejowe. Do Lwówka też nie pojedziesz, bo znowu ci tam obiją tego durnego ryja. Siedź w swojej wsiocławskiej lepiance i się z niej nie wychylaj, bo smród robisz wszędzie gdzie się pojawiasz. A twoją linię do Sobótki rozbierzemy i sprzedamy na złom, zasrаna wsiocławska kupo gnоju."

Wpis Adi:
"Najlepiej wychodzi ci rozmawianie ze swoimi licznymi nickami, półgłówku z Wsiocławia. Podszywanie się pod mieszkańców innych miast to też twoje ulubione sztuczki."

Wpis Współczuję:
"Wygląda na to,że choć założyłaś stare majtki na główkę, to słoneczko i tak ci resztki rozumku wypaliło."

Wpis Anonimolix:
"To jest słynny troll z Wrocławia, który nienawidzi Jeleniej Góry i zaśmieca wszystkie portale hejtem naszego miasta. Artykuł podlinkowano na mikolskich stronach, więc można spodziewać się inwazji wrocławskich trolli. Ten tuman nawet nie wie, że PKS Jelenia Góra nie ma kursów na Hel."

Wpis Zdzich (osoba niezalogowana):
"Ile jeszcze nicków wymyślisz, nudzący się gimbusie ze wsi Wsiocław?"

Wpis chłopak zdzicha:
"Widzę, napletku jelenia, że odkryłeś tajemnicę dawania plusików? Pewnie sobie zwaliłeś gruchę z tej okazji? Był wytrysk na twarz? zasadziłeś sobie dildo w gardło? no to brawo, nic się nie zmieniasz!"

Wpis wsiocławskie rzygowiny:
"Ile razy jeszcze zmienisz nicka, wrocławski wyrzygu? Minusy dostajesz za trollowanie, podobnie jak na innych portalach. Przyjedź tępy klocu, a dostaniesz takie same bęcki jak kiedyś w Lwówku. Tam wiedzieli, co się robi z takimi bękartami, których nawet rodzice się wyrzekli."

Wpis wrocławianka:
"Raczej tępak. Zna go cały Wrocław, tylko wstyd przynosi naszemu miastu."

Wpis lekarz psychiatra od trolli:
"Już się nie podpisujesz "wsiocławskie rzygowiny", tępaku? Aha, nie zapomnij dać mi dziesięciu minusów, geniuszu internetów."

Wpis Adi:
"Minusy dostajesz za swoje wrodzone сhamstwo, tępa wrocławska kupo góԝna. Będziesz je dostawał za każdym razem ilekroć tu wejdziesz. I nawet pisanie ze 100 nicków ci nie pomoże."

Przecież to pisze maksymalnie trzech cymbałów, zmieniając nicki i wytykając innym zmianę nicków. Takie wiejskie zaloty chłopaczków, co odkrywają w sobie pociąg (notabene) do siebie i nie wiedzą co z tym zrobić...

A były tu bardzo spokojnie i rzeczowe dyskusje pod artykułami o kolei. Aż przylazł wrocławski troll i zrobił jeden wielki ściek z komentarzy :(

Zieeew. Nudzisz trollu. Czytelnicy bardzo trafnie cię ocenili. Napracowałeś się z wklejaniem komentarzy (z czego 2/3 to twoje pod innymi nickami), szkoda że nie zauważyłeś innych swoich komentarzy dużo bardziej сhamskich i wulgarnych, do których odnosi się część komentarzy czytelników. Więc teraz nie jęcz. Ty pierwszy zacząłeś obrażać czytelników, zmieniać nicki, trollować, wyzywać ich wulgarnie, podszywać się pod stałych użytkowników itd. Teraz płaczesz, bo dostałeś pięknym za nadobne. Po co tu przylazłeś i robisz góԝnoburzę, szczeniaku? Nie masz co robić w domu? Siedź na swoich wrocławskich portalikach i tam rób szambo w komentarzach. Co zresztą od dawna robisz. A najlepiej wybierz się od razu do psychiatry.

Przecież to ten sam góԝniarz z Wrocławia stale robi śmietnik z dyskusji. Jedyne co dobrze mu wychodzi to obrażanie innych i zmienianie nicków. Naprodukował wulgarnych, obraźliwych komentarzy a teraz przypisuje je innym. Normalnie psychol. Jak poczytacie inne portale to wszędzie pod artykułami o kolei na Dolnym Śląsku jest ten sam śmietnik w komentarzach robiony przez nudzącego się wrocławskiego trolla. Jeden z czytelników wkleił wcześniej fragment jego wypocin na temat Lwówka. Ten p*** naprawdę ma coś z głową. Myśli, że znajdzie jeszcze jakichś frajerów, którzy nabiorą się na jego gierki.

Tak się składa, że pod nikogo się nie podszywam. Nie pochodzę z Wrocławia, tylko mieszkam w Jeleniej Górze. To Ty i Tobie podobni ludzie robią tu wielką zadymę.

Chciałam zwrócić uwagę na netykietę, ale jak widać, to, jak grochem o ścianę, bo nawet redakcja nie widzi w tym nic złego.

Udowodnij, że zmieniam nicki i obrażam innych ludzi? Możesz próbować mnie obrażać, ale mnie nie każdy jest w stanie obrazić. Ten wpis o psychiatrze świadczy tylko o Twoim intelekcie i to Ty wystawiłeś sobie tym wpisem świadectwo.

Ko**** Cię ty mój brutalu :*

Ale z ciebie p***, wsiocławski patolu.

Pisz jeszcze ogrze.Wzbiera we mnie pożądanie jak wtedy w baniakach.

Już nie mogę się doczekać.Uwielbiam jak jesteś taki stanowczy i władczy.Buziaczki :******

Pies szczeka, karawana jedzie dalej.

Jak widać nie jedzie, ale jakoś mnie nie dziwi, że nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem prostego artykułu, dzbanie.

"Tu i teraz", a teraz "magda". Nadal będziesz zaprzeczał cуmbale, że zmieniasz nicki? Czekamy, pod jakim kolejnym nickiem się pojawisz.

A ja czekam na ciebie gotowa i rozpalona....

Wiem że lubisz takie zabawy z paskiem.Ostatnio było super.Następnym razem przywiąże cię do kaloryfera.

Prosiaczku jarasz mnie coraz bardziej.Jestem już ostro nakręcona.

Będziemy się przykuwać bo rur.Uwielbiam to

Wpis jeleniogórzanka | 10 czerwca, 2019 - 19:25 - ktoś się podpisał takim samym nickiem, jakiego jak najczęściej używam na tym portalu. Oświadczam, że nie mam nic wspólnego z tym komentarzem.

W tamtym roku jechałam tym połączeniem do Helu. W Poznaniu strasznie długo stał.Ale połączenie bezwzględnie fajne, tym bardziej, że jechałam sypialnym. Dobrze by było żeby nie było takich trudności jak niemożność zakupu biletów z 30-dniowym wyprzedzeniem w tym roku. Dla Rozewia nie można było kupić biletów z wyprzedzeniem, dopiero niedawno można było to zrobić. No i szkoda tego pociągu do Świnoujścia. Czyżby Jeleniogórzanie nie zasługiwali na takie połączenie z Pomorzem Zachodnim.

14 godzin jazdy pociągiem z długimi przerwami wcale fajne nie jest. Samochodem można dojechać w czasie dwa razy krótszym. Za to pociągi regionalne są dla wszystkich mieszkańców i ludzie na pewno by nimi jeździli, bo jak inaczej mają dojechać do pracy? Niestety nie rozumieją tego Koleje Dolnośląskie i takie organizacje jak KODLK, które nie potrafią zorganizować mieszkańcom pociągów. Natomiast nad morze jest wiele pociągów, można jechać też z przesiadką. Nikomu korona z głowy od tego nie spadnie.

Taki pusty że aż miejscówek nie ma.Za mało sobie bystrzaku nabiłeś łapek,wrocławski trollu.