Podejrzany o zabójstwo już w areszcie (Aktualizacja)

Podejrzany o zabójstwo już w areszcie (Aktualizacja)

Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę w związku z zabójstwem. Do przestępstwa doszło niecałe dwa miesiące temu w jednej z miejscowości powiatu jeleniogórskiego. Mężczyzna odpowie za zabójstwo, a kobieta za ukrywanie dowodów oraz nieudzielenie pomocy. Para została już przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratury tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku podjętych czynności zatrzymali 33-letnią kobietę oraz 39-letniego mężczyznę w związku z zabójstwem. Jak ustalili funkcjonariusze, do przestępstwa doszło 22 maja br. w jednej z podjeleniogórskich miejscowości.Pokrzywdzony był poszukiwany przez policjantów od ponad miesiąca w związku ze zgłoszeniem jego zaginięcia. Pierwsze ślady dotyczące zabójstwa wyszły na jaw kilka dni później. Zebrane dowody pozwoliły na zatrzymanie kobiety i mężczyzny. Podejrzanemu prokurator przedstawił zarzut zabójstwa, za co grozić mu może nawet dożywocie, a jego konkubinie zarzut ukrywania dowodów oraz nieudzielenia pomocy. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze 6 lipca br. na wniosek Prokuratury zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

AKUTUALIZACJA

Jak wynika z komunikatu Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze do zabójstwa doszło w Szklarskiej Porębie. Pod koniec czerwca w tym mieście odnaleziono jawniono zwłoki mężczyzny. Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze wszczęła śledztwo w celu wyjaśnienia okoliczności jego śmierci. Przeprowadzona została sekcja zwłok, w wyniku której biegły z zakresu medycyny sądowej wstępnie jako przyczynę zgonu wskazał uderzenie w głowę tępym narzędziem. Czynności podjęte w toku prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze śledztwa, doprowadziły do ustalenia i zatrzymania w 5 lipca roku 39-letniego Sebastiana K. oraz 33-letniej Joanny M.

Jak ustallili śledczy,  w 22 maja  Sebastian K. zadał pokrzywdzonemu silne uderzenie w głowę metalowym przedmiotem. Spowodowało to zgon mężczyzny.

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie Sebastianowi K. przedstawiono zarzut zabójstwa. Podejrzany przyznał się do jego popełnienia. Przeprowadzono również eksperyment procesowy – wizję lokalną udziałem podejrzanego.

Joannie M. postawiono zarzuty nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu, który znajdował się w stanie zagrażającym życiu, a także utrudniania postępowania karnego poprzez pomoc sprawcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej i próbę zatarcia śladów przestępstwa.

Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wnioski o ich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. 6 lipca 2018 roku Sąd uwzględnił wnioski Prokuratury.

Sebastianowi K. za zabójstwo grozi kara od 8 lat do dożywocia.  Joannie M., której zarzucono przestępstwa nieudzielenia pomocy znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia mężczyźnie, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Z uwagi na znaczny stan rozkładu zwłok pokrzywdzonego, jego tożsamość nie została aktualnie jednoznacznie zweryfikowana. Z odnalezionego paszportu wynika, że najprawdopodobniej jest to obywatel Ukrainy, który był poszukiwany przez funkcjonariuszy policji od około miesiąca w związku ze zgłoszeniem jego zaginięcia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.