Podium szkolnych narciarzy

Na trasie biegowej w ośrodku Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej rozgrywane są połączone imprezy narciarskie – Ogólnopolskie Igrzyska i Gimnazjada oraz Mistrzostwa Uczniowskich Klubów Sportowych. Wśród medalistów biegów techniką klasyczną i „łyżwą” są dziewczęta i chłopcy ze szkól i klubów Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby.

Srebrny medal na dystansie 2 km wywalczyła szóstoklasistka Weronika Soprych (ZSP 15 i G 5 JG, MKS Karkonosze). W biegu stylem dowolnym zajęła ona czwarte miejsce. Szósta była jej szkolna koleżanka Daria Deja. W najmłodszej kategorii klas IV i młodszych brązowy krążek odebrał Konrad Badacz, szósty przybiegł na metę Szymon Jedziniak (obaj UKS Krokus/SP 1 Piechowice).

W kategorii gimnazjalistów z rocznika 1998 rywalizujących na dystansie 3 km na najniższym stopniu podium stanął Michał Skowron (GMS Szklarska Poręba/MKS Karkonosze JG). W młodszej o rok kategorii srebrnym medalistą został Oskar Wysocki (ZSP 15 i G 5/MKS Karkonosze JG). Czwarte miejsce w biegu rocznika 1999 zajęła Kamila Boczkowska (GMS Szklarska Poręba/MKS Karkonosze JG). Warto też odnotować piątą lokatę Michała Boreczka (ZSP 15, G 5 JG/ w rywalizacji chłopców z klas I gimnazjum.