Podsłuch przy rokowaniach w urzędzie miasta

Podsłuch przy rokowaniach w urzędzie miasta

W trakcie przeprowadzania procedury rokowań dotyczących sprzedaży budynku należącego do Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych zlokalizowanego obok Hotelu Cieplice jeden z oferentów podejrzanie korzystnie dla siebie przebił pozostałych potencjalnych inwestorów. Wkrótce okazało się, że mogła mu w tym pomóc specjalna aparatura...

Do rokowań w sprawie zakupu nieruchomości przy ul. Cervi przystąpiło pięciu oferentów. Odbywały się one w sali nr 13 w budynku urzędu miasta przy ul Sudeckiej. Kolejny etap procedury przewiduje, że w rozmowach indywidualnych z komisją oferenci deklarują kwoty, jakie gotowi są wyłożyć na nieruchomość. Ich propozycje padają w pełnej nieświadomości tego, co zaproponowali konkurenci. Właśnie po rundzie takich rozmów przed komisją stanął piąty oferent i zaproponował cenę niewiele wyższą niż najlepsza podana przez poprzedników. To wzbudziło zdziwienie w komisji. Wkrótce potem, zupełnie przypadkiem, pod biurkiem odkryto urządzenie przypominające „pluskwę”, które mogło pomóc uczestnikowi rokowań w uzyskaniu wiedzy na temat kwot oferowanych przez pozostałych. Na pytanie, kiedy ktoś miałby umieścić urządzenie podsłuchowe, jest kilka odpowiedzi. Najbardziej logiczna to ta, że zostało ono przytwierdzone do blatu biurka podczas pierwszej części rokowań, kiedy w sali przebywali wszyscy chętni do zakupu nieruchomości.

- Rokowania zostały unieważnione, a sprawę przekazano policji – mówi Cezariusz Wiklik, rzecznik prasowy UM Jelenia Góra. Podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka KMP w Jeleniej Górze, potwierdza, że takie zgłoszenie do policji wpłynęło. Za wcześnie jest jeszcze by cokolwiek w tej sprawie można powiedzieć. Oczywistym obiektem zainteresowania organów ścigania będzie osoba, która tak celnie „wyważyła” swoją propozycję cenową (zgodnie z zasadą "kto zyskał, ten winien")
Urzędy i instytucje publiczne muszą przemyśleć procedury, w których kluczowym elementem rokowań, negocjacji jest tajemnica i niejawne ustalenia. Urządzenia podsłuchowe są dziś powszechnie dostępne i można je kupić już za kilkadziesiąt złotych.  

Komentarze (13)

No cóż, przykład idzie z góry (tej obecnej), ośmiorniczki były nagrywane i to z jakim powodzeniem teraz się je "eksponuje". Zatem już mnie nic nie dziwi, że znajdują się naśladowcy, a czy i jak zostaną wykryci i ukarani, to będzie zależało z jakiej będą politycznej opcji. Mniej więcej tak to będzie wyglądało: jak ktoś powiązany z PIS, to słuszne działanie zapobiegające przestępstwu, a jak z innej, to naturalnie karygodne przestępstwo!

Kreta zastąpiono pluskwą .
Mniej kosztowna sprawa.
Przy rokowaniach nie bylo duchownego?

Gdyby salę przed rozmowami pokropił pleban to by się coś takiego nie zdarzyło. :-)

No i zaczęło się :) Dzielni Dziennikarze Śledczy na start!
Prosimy o rzetelne, szybkie i profesjonalne informowanie Czytelników na bieżąco.

Przesłuchać Tuska !!!

Dał więcej - to chyba dobrze. Kase brać !!!!

Wina Tuska !!!!

proste - prawdopodobnie pierwszy oferent był w "spółce" z ostatnim i założył "pluskwę". sprawa rozwiązana - proszę się rozejść.

a może spółkę miał prowadzący rokowania z którymś z oferentów i uzgodnili, że pluskwa zostanie wykryta jak swój nie wygra ich. Teraz policja powinna pluskwę zbadać, czy w ogóle była sprawna, jaki miała zasięg - bo wygląda na nieduży, zabezpieczyć z niej ślady dna, przejrzeć monitoring urzędu bo może na nim widać jak ktoś słucha? Ale jak się za to nie weźmie CBA to w jeleniej łeb ukręca bo komendanci na każdych obchodach wymieniają się medalami z ludźmi PO...

..takie urzadzenia mozna wszedzie kupic,az strach isc teraz do spowiedzi

[quote=emeryt Katolik +]..takie urzadzenia mozna wszedzie kupic,az strach isc teraz do spowiedzi[/quote]

Katolik czy ormowiec-oto jest pytanie...

Przecież TAKIE przetargi załatwiało się przy kieliszku,ognisku poprzez łózko lub z nadania partyjnego.
Głosiciele głoszą że korupcja to tylko w Rosji i na Ukrainie.

Głosiciele głoszą, że wszędzie jest korupcja tylko w Europie największa na Rosji i Ukrainie. Zawsze warto rozumieć, co się komentuje...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.