Podziemne gniazdo na odpady przy Bankowej

Podziemne gniazdo na odpady przy Bankowej

Na ul. Bankowej przy zbiegu z ulicą Piłsudskiego powstaje drugie w centrum Jeleniej Góry podziemne gniazdo na odpady komunalne.

Pierwsze podziemne gniazdo na śmieci zostało oddane do użytku przy ul. Jasnej w styczniu. Według planów drugie, przy ul. Bankowej zostanie uruchomione pod koniec maja. - Koszt instalacji pięciu podziemnych pojemników wraz z całym elektronicznym oprzyrządowaniem – to około 250 tysięcy złotych za gniazdo - mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta. – To sporo, jednak jesteśmy zmuszeni do ich montażu ze względu na wyjątkowo zagęszczoną zabudowę mieszkaniową w centrum, a jednocześnie brak miejsca na stawianie zwyczajnych pojemników. Co ważne system elektroniczny, w który wyposażony jest gniazdo pozwala nie tylko na ograniczenie zsypywania odpadów dla osób uprawnionych, posiadających karty elektroniczne, ale też można zdalnie kontrolować stan wypełnienia pojemników. Służby komunalne mogą kierować tam pojazdy do wywozu dokładnie w momencie, w którym pojemniki są wypełnione odpadkami.

Komentarze (13)

kogos p***@lo w tym miescie.... najpierw fontanna za milion , teraz smietnik za cwierc miliona.... widac zalodziji w ratuszu nie brakuje, a kazdy chce swoja dole... z karta elektorniczna bedziemy smieci wyrzucaac... a zwyklego kibla nie ma w centrum dla przechodnia czy turysty.... P@JEB@NY kraj

Mamy za to pełno cymbałów, którzy pisać nie potrafią, do szkoly mieli bardzo pod górkę, ale hejtują co się nawinie... Rozumiesz, patafianie?

5 x 250 tys. = 1 250 000,-

5 x 250 tys. = 1 250 000,-

Taxi 926 najpierw musieliby być turyści, żeby mogli korzystać z kibli których nie ma w Jeleniej. Ale matoły w Ratuszu chcą doorać do końca kadencji za kasę mieszkańców, którzy nie wiedzieć czemu wybrali matołka Zawiłę. Kochany nie ma kibli nie ma turystów, nie ma mieszkańców w mieście widmo- Jelenia Góra.

Brawo władze w Ratuszu. Większy matoł nie mógł wybrać miejsca. Ale czego się spodziewać po matołach w Ratuszu. Będą wycinać drzewa na potęgę i stawiać gniazda komunalne w centrum miasta. Boże niech kadencja tego matołka się wreszcie skończy.

tzw. złoty biznes

Ile takie gniado musi odebrać odpadów aby sie zwrociło i czy do tego czasu wogóle bedzie działac bez serwisu?Praktyczniejszym i tańszym rozwiązaniem były by nowe estetyczne boksy które zajmowały by tyle samo miejsca

bedzie cudo. szkoda, ze ratusz nie jest wstanie/nie chce usunac rdzewiejacych bud z bankowej.

Koszmarne rozwiązanie.
1 drogo jak za śmietniki
2 brzydko - jak dla mnie te obudowy wygladaja koszmarnie na tle tradycyjnej nienowoczesnej zabudowy miasta, projektant się zupełnie nie przyłożył
3 śmiesznie - trzeba iść z kartą do śmietnika jak do bankomatu, nowoczesne kuriozum
4 możnaby postawić tradycyjne pojemniki i częściej wywozić zamiast budować skomplikowany system - co jeśli zabraknie prądu/urządzenie się zepsuje? nie da się wyrzucić śmieci bo niby jak skoro śmietnik jest "elektryczny"

Gdy zabraknie prunda, to śmieci się sypnie na kupę obok gniazda. Sprzątać będą pomysłodawcy.

Ktoś, co zaprojektował te brzydostwo w samym sercu Jeleniej Góry, winien być nago wychłostany pod pręgierzem razem z prezydentem.

Jak można MONGOŁY postawić ŚMIECIOWISKO w centrum miasta TURYSTYCZNEGO !!! Kamieniczki ,Arkady, Klimat ,KIBEL,ŚMIETNIK .!!!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.