Pogotowie przeciwpowodziowe w Jeleniej Górze

FOT. Fotopolska

Z powodu wzrostu stanu wód na rzekach Bóbr i Kamienna, prezydent Jeleniej Góry wprowadził dzisiaj (2 maja) o godz. 11. 30 stan pogotowia przeciwpowodziowego.

Ostatnie opady deszczu spowodowały, że poziom wody w rzekach w naszym regionie wzrasta bardzo szybko.

Na Kwisie poziom wody wynosi 453 cm. Stan alarmowy to 470 cm.

Na rzece Bóbr jest poziom wody  wynosi 203 cm ( stan alarmowy to 220 cm).

Na rzece Nysa Łużycka stan na wodowskazie w Zgorzelcu wynosi 205 cm. Stan alarmowy to 400 cm.

Komentarze (6)

fajne zdjęcie, takie nieaktualne

Deweloper tych nowo wybudowanych domów w okolicach Osiedla Robotniczego i młynówki Bobru, w związku z tym się nie martwi - czy już te mieszkania sprzedał z zyskiem i jest mu obojętne?

Beata Szydło po takich słowach może się zniechęcić do uczestnictwa w mszach świętych. Plusem jest to, że akurat na księdza Wojciecha Lemańskiego raczej nie trafi, bo ten pełni posługę w Łodzi, a tam była premier raczej rzadko się zapuszcza. Kto wie jednak, czy nie trafi na jakiegoś dobrego kolegę kontrowersyjnego duchownego, który - co gorsza - może myśleć podobnie do księdza Wojciecha. O co dokładnie poszło? Najwyraźniej Lemański włączył się do chóru niezadowolonych z nominacji dla Beaty Szydło do rady Muzeum Auschwitz (TU PRZECZYTASZ O LIŚCIE RODZIN WIĘŹNIÓW OBOZU DO MATEUSZA MAROAWIECKIEGO). "Biedna (tylko w przenośni) była premierzyca ma ciągle pod górkę. A zapowiadało się tak obiecująco. Polska Don Kichot w spódnicy i podkolanówkach walcząca z resztą Unii Europejskiej. I zwyciężająca 1 - 27 ze łzami w oczach i bukietem kwiatów od prezesa. Potem była szansa na kościelną karierę matki dziekana, biskupa, a może nawet kardynała. Zwycięska bitwa ze strajkującymi w sejmie niepełnosprawnymi i ich opiekunami. Nocna potyczka z drzewem w Oświęcimiu. A teraz szansa na kolejne wyzwolenie polskiego muzeum niemieckiego obozu koncentracyjnego. Pal sześć zawsze niezadowolonych Żydów. Machnąć ręką na kręcących nosami profesorów. Ale Pileccy !!! Nawet potomkowie rotmistrza zaprotestowali przeciwka gwieździe z Brzeszcz?" - drwił ksiądz Wojciech.

Śmiechu warte, zaledwie jeden dzień popadało a już ogłaszają Stany wyjątkowe. Dzieje się tak dlatego że rzeki nie są w ogóle udrażnianie, urzędnicy nic z tym nie robią. Podziękujcie Niemcom że wybudowali wam wały przeciwpowodziowe, a było by jeszcze gorzej. Polski urzędnik nic nie robi, bo dla niego liczy się tylko kasa by jak najwięcej się nachapać.

Teren podwala i Osiedla Rob. to tereny zalewowe dowodza to obrazki z innych lat !! . Potajemnie wydano nowym osiedleńcom 1 ponton na rodzinę 2,5 kamizelki na łepetynę .

Tak, masz bardzo dobre informacje.
A słyszałeś o tym że Rada Miasta w Listopadzie 2020 roku oddała te tereny czyli Osiedle Robotnicze i Jana Kilińskiego w ręce deweloperów?
Pod deweloperów zmienili prawo do zabudowy na 75% powierzchni działki. Wzrost o 25% do poprzedniego planu zagospodarowania przestrzennego który wynosił 50% ale był po to aby właśnie wrazie powodzi nie wpływał negatywnie na wysokość fali powodziowej, Wody powodziowej będzie więcej gdyż woda potrzebuje wolnej przestrzeni aby się rozlać po terenie.
Pozatym mniej zabudowy na terenie to więcej parkingów, trawników czy płacy zabaw.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.